• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ای که دستت می رسد کاری بکن
  کد خبر : 2024810

  ای که دستت می رسد کاری بکن

  ای که دستت می رسد کاری بکنReviewed by on Apr 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مریان خبر ، نوروز شروع می شود و همه در تدارک سفره هفته سین، لباس نو، عیدی  گرفتن و عیدی دادن، سفر به ینگه دنیا، ثبت نام برای انتخابات و هزینه…

  ای که دستت می رسد کاری بکنReviewed by on Apr 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مریان خبر ، نوروز شروع می شود و همه در تدارک سفره هفته سین، لباس نو، عیدی  گرفتن و عیدی دادن، سفر به ینگه دنیا، ثبت نام برای انتخابات و هزینه مبالغی کلان برای رقابت با دیگران و هزار و یک کار دیگرند.

  باورش سخت است در روزگاری که انسان برای سفر به مریخ برنامه ریزی می کنند و برخی نقاط کشورمان از برخی خیابانهای اروپا هم امکانات بیشتری دارند، کسانی در گوشه ای باشند که وضعیت اسفناک آنها نوشتن را سخت کند. خانواده ای در روستای سیاهکل محله تالش که این روزها با مرگ مادر تنها ۲ نفر در آن زندگی می کنند. پدری ۶۲ ساله و مریض که افتادن از درخت امان از او گرفته و پسری که به دلیل بیماری اعصاب و روان، هر ماه نیازمند پزشک و داروست.

  گفتنش مو را بر تن سیخ می کند. درآمد ثابت این خانواده شامل یارانه ۳ نفری و مقرری ۵۰ هزار تومانی بهزیستی می شودو مادر در آستانه روز مادر جان می سپارد تا تنها فرزندش به دست خدا بسپارد.و حالا با مرگ مادر سهم یارانه او نیز قطع می شود. پدر با تمام رنج ناشی از نقص عضو در میان زباله های با کلاس شده به نام پسماند به جمع آوری قطعات قابل فروش لاک و فلز مشغول است.همه تکنولوزی امروز در این خانه در یک تلوزیون سیاه و سفید و یخچال قدیمی خلاصه می شود تا در عصر ارتباطات ننگ انسان بودن به ما بچسبد.

  روایت این خانواده و دیدن رنج هایشان بغضی را در گلو می فشارد و لبخندی تلخ که باید به لب داشت ولی کاش اشک جاری می شد تا سنگینی رنج از میان برود. گاهی اوقات خیرینی با دادن برخی اقلام به این خانواده کمک می کنند اما مرگ مادر دل نگران خانواده شیرینی عید را گرفته است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.