• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مراکز علمی مستحکم ترین خاکریزهای کشور هستند/ تاریخ،مهمترین عامل بیداری وجدان های پاک است
  کد خبر : 2024804

  مراکز علمی مستحکم ترین خاکریزهای کشور هستند/ تاریخ،مهمترین عامل بیداری وجدان های پاک است

  مراکز علمی مستحکم ترین خاکریزهای کشور هستند/ تاریخ،مهمترین عامل بیداری وجدان های پاک استReviewed by on Apr 11Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ابصارخبر، شامگاه دوشنبه پدر شهید احمدی روشن در جشن بزرگ هسته ای که توسط انجمن اسلامی دانشجویان در سالن شهید خودسیانی دانشگاه…

  مراکز علمی مستحکم ترین خاکریزهای کشور هستند/ تاریخ،مهمترین عامل بیداری وجدان های پاک استReviewed by on Apr 11Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ابصارخبر، شامگاه دوشنبه پدر شهید احمدی روشن در جشن بزرگ هسته ای که توسط انجمن اسلامی دانشجویان در سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد ضمن انتقاد صریح از عملکرد دولت در موضوع هسته ای به نتایج برآمده از برجام پرداخت و گفت: پیشرفت و آبادانی کشور با دل بستن به وعده های کدخدا حاصل نمی شود بلکه در گرو عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و در سایه کار و تلاش طاقت فرسا محقق می شود.

   

  هزاران مصطفی در کشور وجود دارد

  رحیم احمدی روشن پدر شهید هسته ای مصطفی احمدی روشن در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک میلاد امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) با اشاره  به احادیث و روایات تاریخی به بیان فضایل و برکات حضرت علی(ع) پرداخت و گفت: شکافته شدن رکن یمانی جزء آن دسته از معجزاتی است که دشمنان اسلام بخصوص آل وهابیت خبیث و ملعون نتوانستند به تحریف یا از بین بردن اسناد تاریخی آن بپردازند هرچند که در این راه کارهای زیادی چون پر کردن  این شکاف با سنگ و سیمان به بهانه مرمت انجام دادند ولی به اذعان حاجیان هنوز هم این معجزه الهی به حکم خداوند متعال و پابرجا است.

  وی تصریح کرد: حضرت علی(ع) تنها کسی در تاریخ است که مکان ولادت و شهادتش خانه خدا است.

  احمدی روشن در بخش دیگری از سخنان خود با بیان خاطراتی از فرزند شهیدش به چگونگی شهادت مصطفی پرداخت و گفت: درست است که دشمنان اسلام و کشور به خیال خود مصطفی را از من گرفتند، اما امروز هزاران مصطفی در کشور رهرو راه او و آرمان هایش هستند.

  وی به بیان پیام های حماسه آفرینی مردم در زمان شهادت مصطفی احمدی روشن اشاره کرد و گفت: در اولین گام بسیاری از فرزندان این سرزمین بعد از شهادت مصطفی تغییر رشته دادند بطوریکه در کشور موج گرایش دانشجویان به سمت رشته تحصیلی مصطفی یعنی فیزیک هسته ای بصورت خود جوش ایجاد شد و مهمتر از اینکه این شعار موقت و احساسی نبود بلکه  شعار توأم با شعور و معرفت و انسانیت بود که فرزندان من با احساس تکلیف و از روی تعقل به این کار پرداختند تا به دشمن بفهمانند که ایران اسلامی پر از مصطفی ها است.

  احمدی روشن دریافت طومارهای جوانان کشور بعد از شهادت فرزندش را یادآور شد و گفت: ایمان به خدا و اخلاص در کارها جهت کسب رضای الهی در این طومار نوشته ها موج می زد.

  وی در ادامه سخنان خود به روایت تاریخ صنعت هسته ای کشور پرداخت و از کم کاری مسئولین کشور بخصوص گردن کج کردن آنها در برابر خواسته های دشمنان در به تعطیل کشاندن این صنعت که حاصل خون شهدای هسته ای کشور است انتقاد کرد.

   

  دریافت مزد برای کار بی نتیجه، برای مصطفی منزجر کننده بود

  احمدی روشن دریافت های نجومی برخی مسئولین و مدیران کشور را یادآور شد و گفت: مصطفی های من که زندگی و همه هستی خود را در راه اعتلا و عزت کشور و خدمت به مردم توأم با کسب رضای الهی از دست دادند از اینکه بدون انجام کار چشمگیر و منتج به نتیجه ریالی از بیت المال دریافت کنند منزجر بودند.

   

  بازی کردن با طناب دشمن از جمله کارهای اشتباه و خطایی جبران ناپذیر است

  وی با بیان اینکه دولتمردان ما آزموده را دوباره آزمودند گفت: اگر مسئولین کشور رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را عمل می کردند الان وضعیت ما بگونه ای دیگر بود، چونکه دشمنان خبیث ما در طول دوران پس از انقلاب اسلامی نیت پلید خود را بارها و به اشکال مختلف به اثبات رساندند و بازی کردن با طناب آنها از جمله کارهای اشتباه و خطای جبران ناپذیری بود که دولتمردان ما به آن مبادرت و اصرار کردند.

   

  مراکز علمی کشور مستحکم ترین خاکریزهای کشور هستند

  احمدی روشن از  مراکز هسته ای و علمی کشور به عنوان مستحکم ترین سنگرهای و خاکریزهای کشور در برابر تهاجمات  بی امان استکبار جهانی نام برد و گفت: متأسفانه به دلیل طرز تفکر غلط عده ای که حل تمام مشکلات و موانع پیشرفت کشور را در به تعطیل کشاندن این سنگرها می دیدند، امروز شاهد این هستیم که نه تنها کاری از پیش برده نشد و حتی سنگریزه ای نیز  از پیش پای مشکلات کشور برداشته نشد بلکه صدمات جبران ناپذیری نیز به این سنگرهای کلیدی وارد شد که لازم است با همت جوانان مومن و انقلابی کشور بار دیگر با خلق حماسه ای چرخ هسته ای کشور دوبار فعال شود.

  وی گفت: مسئولین کشور و همه کسانیکه شیعه و مسلمان هستند و از استقلال و حریت برخوردارند باید با شناخت یزید ملعون زمان خود که همان بوش، اوباما و ترامپ هستند، به این نکته پی برده باشند که این دشمن با ما سر سازگاری ندارد و همسفره شدن با انها کاری اشتباه و ضرر آفرین است.

  احمدی روشن با بیان اینکه خدا، وجدان انسانی و تاریخ سه کل هستند که نمی توان با آنها بازی کرد، خطاب به مسئولین و دولتمردان کشور گفت: تاریخ گواه بر همه رخدادهای مثبت و منفی در جهان است و با ورق زدن آن براحتی می توان حوادث مختلف را مرور و به بطن حقایق پی برد.

  وی افزود: تاریخ به آیندگان نشان خواهد دادکه این دولت با ملت ایران چه معامله ای کرد، چه داد و چه گرفت.

  احمدی روشن با بیان اینکه دولتمردان ما سه سال و اندی همه چیز ما، از تنفس گرفته تا آب خوردن را به برجام و بستن در صنعت هسته کشور گره زدند و در برابر زیاده خواهی های دشمنان ایران اسلامی گردن کج کردند و کلید خوشبختی ایرانیان را در دستان کدخدا دیدند،گفت: امروز آنها  به کجا رسیدند و چه دستاوردی نصیب ملت شهید پرور ایران کردند.

  وی افزود: امروز کار به جایی رسیده است که به جای ابراز  شرمندگی در برابر مردم، در برابر صدای حق و مطالبه مردم برافروخته شده و تندی نیز می کنند و علت آن هم چیزی جز دست های خالی نیست.

   

  سرانجام وعده های انتخاباتی چه شد

  احمدی روشن وعده های انتخاباتی رئیس جمهور را یادآور شد و گفت: آنها زمانی می گفتند مسئله اقتصاد کشور را ۱۰۰ روزه حل می کنیم و هر صد روز به مردم گزارش کار می دهیم ، اینکه امروز وجدان اگاه و بیدار مردم را دروغگو خطاب می کنند این عوام فریبی و بازی دادن خودشان است و تاریخ نیز گواه بر این مدعا است.

  وی با بیان اینکه استکبار جهانی ۳۹ سال است در برابر ملت قهرمان ایران توطئه چینی می کند، از اینکه دولتمردان ما در این مدت که سر کار بودند از به کار بردن کلمه استکبار خودداری کردند شدیداً انتقاد کرد و گفت: مردم انقلابی و مومن ما اجازه نخواهند داد تفکر استکبار ستیزی در بین جوانان این مرز و بوم و حتی جهان از بین برود.

  احمدی روشن حوادث عراق،  سوریه ،افغانستان و یمن را حاصل زیاده خواهی های استکبار جهانی توصیف کرد و گفت: قتل و غارت مردم جهان توسط استکبار به خاطر حفظ منافع شخصی و استیلا بر جهان صورت می گیرد و باید مقابل این حرک دد منشانه با روحیه جهادی و ترویج فرهنگ مقاومت ایستادگی کرد.

  وی در ادامه سخنان خود از دولت فعلی خواست تا با درک وقایع و برداشتن عینک برجام از چشمان خود، به جبران انچه از دست دادند اقدام کنند.

   

  پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیام ایستادگی بر سر  آرمان های انقلاب به جهان بود

  احمدی روشن  با بیان اینکه مردم ۳۹ سال است در برابر خواسته های نامشروع استکبار ایستادگی کردند، گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن سال۹۵ بار دیگر  این پیام مردم ایران را به جهانیان مخابره کرد که دست از آرمان های انقلاب بر نخواهند داشت هرچند در این راه خون خود رانیز فدای اسلام و انقلاب کنند.

  وی از دولت خواست تا برابر دشمنان ایران و اسلام کوتاه نیامده و تمام قد به مقابله با دسیسه های آنها بپردازند.

  احمدی روشن در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پیش رو پرداخت و از مردم خواست تا روحیه مطالبه گری را در خود تقویت کنند و بعد از انتخاب نمایندگان خود در پست های ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر و روستا آنها را به حال خود رها نکرده بلکه با مطالبه گری های خود از آنها بیلان کاری بگیرند.

   

  نمایندگان منتخب، به فکر ارائه خدمات پس از انتخاب به مردم باشند

  وی از نمایندگان نیز خواست حق مطلب را ادا کرده و بعد از انتخاب به ارائه خدمت به مردم بپردازند، همانگونه که کارخانه ای خدمات به ارائه  پس از فروش جهت جلب رضات مشتریان خود می پردازد، انها نیز با ارئه برنامه های سازنده و پی گیری مطالبات مردم به کسب رضای الهی و مردم مبادرت کنند.

  احمدی روشن در بخش پایانی سخنان خود از برخی مسئولین دانشگاهی که مانع سخنرانی وی در دانشگاهشان شدند نیز انتقاد کرد و گفت: صدا احمدی روشن ها هرگز خاموش نخواهد شد چونکه صدای وجدان های بیدار است.

  وی با بیان اینکه من در برابر خون فرزندم احساس وظیفه می کنم که به روشنگری بپردازم خاطر نشان کرد: من از هیچ کسی نمی ترسم و هیچکس هم نباید از من و سخنانم بترسد ، آنچه ترسناک است اعمالی است که موجت سعادت و یا ظلالت انسان ها می شود.

  احمدی روشن صرح کرد: تا زنده هستم در مقابل افرادی که مقابل ملت ایران و آرمان های انقلاب می ایستند، خواهم ایستاند و هرگز هم کوتاه نخواهم آمد همچنانکه مصطفای من کوتاه نیامد.

  دانلود فایل صوتی سخنرانی پدر شهید احمدی روشن در دانشگاه محقق اردبیلی

   

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.