• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » انتخابات و ماجرای عجیب حذف یارانه
  کد خبر : 2024527

  انتخابات و ماجرای عجیب حذف یارانه

    اما و اگر های حذف یارانه ای سه دهک از پردرآمدها حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با اشاره به نامه فوق، با بیان اینکه “در بحث یارانه مشکلات پیچیده و عدیده ای وجود دارد، اظهار کرد: مهمترین مشکل در بخش یارانه این است که حدود ۵۰هزار میلیارد تومان از محل…

  ۱۸۱

   

  اما و اگر های حذف یارانه ای سه دهک از پردرآمدها

  حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با اشاره به نامه فوق، با بیان اینکه “در بحث یارانه مشکلات پیچیده و عدیده ای وجود دارد، اظهار کرد: مهمترین مشکل در بخش یارانه این است که حدود ۵۰هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای یارانه ها به بودجه عمومی دولت و هم به خزانه داری کل وارد نمی شود که این چالشی جدی است.
  این عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: از طرف دیگر نرخ آن پرداختی به مردم که ۴۵۵۰۰ تومان بود هم اکنون ارزشش در حدود ۸ هزار تومان پایین آمده و به نرخ سابق پرداخت نمی شود.
  حاجی بابایی گفت: دوستان در دوره قبلی مجلس تصویب کرده بودند که سه دهک را کاهش دهند من دو ایراد اساسی به این موضوع دارم، اول اینکه مبلغ ۳ و نیم میلیون تومان درآمدی که برای آن سقف گذاشته اند که یارانه پرداخت نشود، متاسفانه هم اکنون خانواده هایی هستند که ۲ یا ۳ فرزند بیکار دارند و در صورت قطع یارانه شان، با مشکل مواجه می شوند.
  وی در ادامه یادآور شد: مشکل دوم در نوع کاربرد و روشی که برای قطع افراد و یا ادامه یارانه انجام پذیرفته وجود دارد و خانواده هایی یارانه شان قطع شده که از حداقل زندگی هم برخوردار نیستند و درکنار آن یارانه خانواده هایی قطع نشده که از وضعیت مالی مناسبی برخوردارند.
  این عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: به نظر می رسد در چنین موقعیت زمانی، حرکات مسئولان باید با رعایت خیلی از مسائل نظام صورت بگیرد و چنین اقداماتی را سنجیده نمی بینم.
  حاجی بابایی عنوان داشت: ما اعتقاد داریم برخی کارها، صحبتها و مباحث تحت الشعاع مسائل سیاسی قرار گرفته است و عدم حذف سه دهک ثروتمند از دریافت یارانه در این برهه به دور از شائبه نیست.
  وی درباره اینکه آیا حذف یارانه سه دهک ثروتمند جامعه می تواند این یارانه را به سمت تولید ببرد، افزود: من معتقدم اگر می خواهند یارانه ای را حذف کنند باید آن را به افراد کم درآمد پرداخت کنند، برای اینکه به اندازه کافی در بخش تولید درآمد وجود دارد و آن درآمد را فقط به شرکت های دولتی می دهند و به بخش های خصوصی نمی دهند در صورتی که باید قانونش کرد و آن را از دست شرکت های دولتی بیرون آورد و به بخش خصوصی هم پرداخت کرد.
  این عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگر بخواهند یارانه سه دهک از پردرآمدها را کاهش دهند که من البته روی سقف آن حرف دارم، باید آن مبلغ به دهک های پایین اضافه شود تا بتوانند از پس هزینه هایشان برآیند.
  منبع: میزان
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.