• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » انجام جراحی حیرت انگیز پیوند دست در شیراز
  کد خبر : 2024456

  انجام جراحی حیرت انگیز پیوند دست در شیراز

    جراحی پیچیده و نادر پیوند دست فلوشیپ جراحی دست و عضو آکادمی جراحان دست اروپا در این خصوص گفت: مردی ۲۰ ساله در فسا با موتورسیکلت تصادف کرده بود و دست راست او از ناحیه ساعد قطع شده بود اما با توجه به کشیده شدن مصدوم پس از تصادف بر روی شن و ماسه…

  ۱۵۰

   

  جراحی پیچیده و نادر پیوند دست

  فلوشیپ جراحی دست و عضو آکادمی جراحان دست اروپا در این خصوص گفت: مردی ۲۰ ساله در فسا با موتورسیکلت تصادف کرده بود و دست راست او از ناحیه ساعد قطع شده بود اما با توجه به کشیده شدن مصدوم پس از تصادف بر روی شن و ماسه های محل و در نتیجه آلودگی محل قطع شدگی، امکان پیوند دست او به ساعد وجود نداشت.

  دکتر امید لیاقت افزود: ساعد این بیمار دچار له شدگی و آلودگی شدید با شن شده بود و به همین دلیل امکان پیوند دست به ساعد میسر نبود که به منظور زنده نگه داشتن عضو و حفظ زمان طلایی برای جراحی، دست قطع شده به مچ پای بیمار پیوند زده شد.

  عضو آکادمی جراحان دست اروپا یادآور شد: پس از ۱۰ روز که زخم ساعد ترمیم و شست و شو داده شد، دست از مچ پا به ساعد پیوند گردید و وضعیت بیمار در حال حاضر مطلوب است.

  دکتر لیاقت گفت: با توجه به له شدن عصب های حسی حرکتی، پیوند عصب پس از انتقال دست بر روی ساعد انجام گرفت و در حال حاضر فیزیوتراپی آغاز شده و انگشتان بیمار حرکت می کند.این فلوشیپ جراحی دست افزود: این جراحی پیچیده و نادر که بسیار طولانی بود طی ۶ مرحله شست و شو، پیوند عصب و پیوند پوست انجام گرفت و عضلات نیز ترمیم گردید.

  این بیمار ۲۰ ساله نیز گفت: طی یک تصادف دچار قطعی دست شدم و به دلیل وخامت اوضاع از بیمارستان جهرم به شیراز انتقال یافتم که به دلیل مشکلات موجود و شدت جراحت از حدود ۲ تا ۸ صبح مرحله اول جراحی به صورت پیوند دست به پا انجام گرفت.

  جواد پرهون ادامه داد: پس از این مدت هوشیاری نداشتم و بعد از ۱۰ روز پیوند دست انجام شد و در حال حاضر حرکت انگشتانم مطلوب است.

  وی با تقدیر از پزشک جراح گفت: طبق جست و جوی اینترنتی این نوع عمل تا کنون تنها بر روی یک جوان ۲۳ ساله در چین انجام شده است و چیزی شبیه معجزه دستم را به من بازگرداند و قدردان پزشک خود هستم که با تلاش مداوم باعث شد سال های عمرم را با معلولیت نگذرانم.

   

   

  منبع: خبرآنلاین
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.