• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پربازدید , سیاسی » یکی از دروغ های تصویری دلواپسان (+عکس)
  کد خبر : 2024372

  یکی از دروغ های تصویری دلواپسان (+عکس)

  یکی از دروغ های تصویری دلواپسان (+عکس)Reviewed by Aryan♥ on Apr 10Rating: عصر ایران – مأموریت ویژه دلواپسان، تخریب دولت با استفاده از سلاح دروغ است. ای کاش آنها آنقدر حریت داشتند که نقاط ضعف دولت را – که کم هم نیستند – برجسته و منصفانه نقد کنند نه این که رسماً و علناً دروغ…

  یکی از دروغ های تصویری دلواپسان (+عکس)Reviewed by Aryan♥ on Apr 10Rating:

  عصر ایران – مأموریت ویژه دلواپسان، تخریب دولت با استفاده از سلاح دروغ است. ای کاش آنها آنقدر حریت داشتند که نقاط ضعف دولت را – که کم هم نیستند – برجسته و منصفانه نقد کنند نه این که رسماً و علناً دروغ بگویند.
   
  یکی از دروغ های آشکار همین تصویری است که یک خبرگزاری منتشر کرده و طی آن لیست هواپیماهای برجامی را – به زعم خود – منتشر کرده است. هواپیماهای برجامی، به هواپیماهایی گفته می شود که قبل از برجام، امکان ورود به کشور را نداشتند ولی بعد از برجام، ایران توانست آنها را به صورت نو بخرد.

  یکی از دروغ های دلواپسان (تصویر)

  با این حال، خبرگزاری مهر که تا دیروز در تنور خودساخته “مرجوعی بودن” هواپیماهای نوی خریداری شده از ایرباس و بوئینگ می دمید، امروز اینفوگرافی تحت عنوان ” هواپیماهای برجام از کجا آمده اند؟” منتشر کرده و   تعدادی هواپیمای قدیمی که شرکت های ایرانی اجاره کرده اند را به عنوان هواپیماهای برجامی به مردم قالب کرده است و برای خالی نبودن عریضه، تنها یک هواپیمای نوی خریداری شده را در میان تصاویر گنجانده است!

  این در حالی است که ایران در همه ۳۷ سال گذشته، می توانست هواپیماهای قدیمی را از شرکت های مختلف جهان بخرد یا اجاره کند و این مسأله ربطی به برجام ندارد و قبل و بعدش، انجام می شد و می شود. واقعاً کجای این هواپیماهای قدیمی که چند شرکت خصوصی همانند ۳۷ سال گذشته اجاره کرده اند برجامی است؟!

  این خبرگزاری، در حالی هواپیماهای نو و صفر کیلومتر را که مستقیما از کارخانه ایرباس خریداری شده اند از اینفوگرافش حذف کرده و چند هواپیمای ۲۰ ساله را جایگزین کرده است که خودش در خبرهای قبلی، ورود هواپیماهای برجامی را اطلاع رسانی کرده و عکس هایشان را هم منتشر کرده است که در زیر می بینید ولی در ادامه ، برای تخریب این موفقیت، همه آنها را کنار گذاشته و چند هواپیمای قدیمی اجاره ای را جایگزین شان کرده است!

  خبر ورود هر سه هواپیمای نوی برجامی که قبلا در همین خبرگزاری با عکس های مربوطه در همین خبرگزاری منتشر شده است
  یکی از دروغ های دلواپسان (تصویر)

  یکی از دروغ های دلواپسان (تصویر)

  یکی از دروغ های دلواپسان (تصویر)

   
  گفتنی است دو شرکت ایران ایر و آسمان قرارداد خرید ۲۳۰ فروند هواپیمای ایرباس، بوئینگ و ای تی آر را با سازندگان این هواپیماها در فرانسه، آمریکا و ایتالیا منعقد کرده اند که از این تعداد، ۳ فروند تحویل ایران ایر شده و بقیه هواپیماها نیز طبق عرف هواپیمایی و قراردادهای منعقد شده، به تدریج وارد کشور می شوند. (تا دو هفته دیگر ۴ فروند ای تی آر و تا دو ماه دیگر، اولین بوئینگ تحویل می شوند.)

  حال چرا این خبرگزاری، “هواپیماهای نوی خریداری شده” را سانسور کرده و “هواپیماهای کهنه اجاره ای” را جایگزین آنها کرده و به عنوان “هواپیماهای برجامی” جا زده است دلیل کاملاً مشخصی دارد: آنها موظف اند کاری کنند که کارهای خود دولت دیده نشود و به جای روحانی نزدیکان خودشان را به قدرت برسانند. حال آیا می توان برای رسیدن به این هدف مدام دروغ گفت، بستگی تام و تمام به شرافت افراد دارد.

  انصاف، نعمت بزرگی است که خداوند به انسان ها داده است و البته برخی ترجیح می دهند از آن استفاده نکنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.