• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » «خان شیخون» نمایش مشترک ترکیه و النصره برای بازیابی آبروی از دست رفته بود
  کد خبر : 2024309

  «خان شیخون» نمایش مشترک ترکیه و النصره برای بازیابی آبروی از دست رفته بود

  «خان شیخون» نمایش مشترک ترکیه و النصره برای بازیابی آبروی از دست رفته بودReviewed by on Apr 10Rating: «منیف حمیدوش»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق اتهام زنی های بی اساس به دمشق در خصوص استفاده از تسلیحات شیمیایی را به تلافی پیروزی های مستمر ارتش سوریه و متحدانش…

  «خان شیخون» نمایش مشترک ترکیه و النصره برای بازیابی آبروی از دست رفته بودReviewed by on Apr 10Rating:

  «منیف حمیدوش»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق اتهام زنی های بی اساس به دمشق در خصوص استفاده از تسلیحات شیمیایی را به تلافی پیروزی های مستمر ارتش سوریه و متحدانش طی ماه های اخیر دانست.

  وی افزود: شکست های پیاپی گروه های تروریستی در همه جبهه های  درگیری بخصوص غوطه شرقی و حومه حماه و دیگر جبهه ها شوک شدید و بی سابقه ای در تاریخ جنگ سوریه بود بخصوص با همه امکاناتی که در اختیار تروریست ها قرار داده شده است.

  وی افزود: اتاق های عملیاتی پشتیبان تروریست ها تا حمایت های لجستیک میدانی کشورهای منطقه و دنیا از آنها و اتاق عملیات رسانه ای که همگام با حادثه شیمیایی خان شیخون فعالیت می کرد و حتی جلوتر از آن بود همگی در تحقق اهداف کثیفی که برای سوریه داشتند ناکام ماندند.

  تحلیلگر سوری گفت: هشدارهای داعش درباره فروپاشی سد الطبقه روی رود فرات هم تنها نقشه آمریکا، رژیم صهیونیستی، ترکیه و شیخ نشین ها برای برهم زدن بافت جمعیتی در منطقه شرق سوریه بود.

  حمیدوش تاکید کرد: گردانندگان تروریسم می خواهند با ترساندن عرب های ساکن منطقه الشرقیه آنها را به دیگر مناطق آواره کنند تا کمکی به اجرای طرح فدرالی شدن این منطقه و تجزیه سوریه باشد.

  تحلیلگر سوری گفت: واقعیت تلخ حضور تروریست هایی با عقاید، اندیشه ها و منافع مختلف در إدلب و وضعیت آشفته ای که از درگیری و اختلاف بین گروه های تروریستی پدید آمده کار ارتش سوریه را برای سرکوب نهایی آنها که در این منطقه محدود از خاک سوریه محصور شده اند آسان کرده است.

  حمیدوش گفت: در شرایطی که ترکیه و گروهک تروریستی جبهه النصره خود را در جریان تحولات سوریه در تنگنای شدیدی می دیدند نمایش حادثه شیمیایی خان شیخون را بازی کردند تا کمی از آبروی رفته خود را بازیابند.

  وی افزود: مقدمات حمله شیمیایی خان شیخون چه از طریق رسانه ها و چه در زمینه عملیاتی و لجستیک و حتی در تریبون های متعدد بین المللی و از جمله شورای امنیت و اظهارات دی میستورا و اظهارات انگلیسی ها و فرانسوی ها نمود داشت و نشان داد که بازی لو رفته ای ساخته شده بود تا به ارتش سوریه و متحدانش برای توقف پیش روی هایشان فشار وارد کنند.

  تحلیلگر سوری گفت: پیشروی های ارتش سوریه ترس و نگرانی گروه های تروریستی و کشورهای حامی آنها را که تسلط خود را بر مراکز قدرت در عرصه های میدانی و سیاسی از دست داده بودند برانگیخته بود علاوه بر اینکه آنها می خواستند با اعمال فشار بر روسیه  و ایران مواضع خود را در قبال جنگ سوریه و شخص بشار اسد تغییر بدهند.

  حمیدوش با تاکید بر اینکه سناریو سلاح شیمیایی در سوریه هرگز موفقیت آمیز نبوده و نخواهد بود، گفت: سوریه سلاح شیمیایی نزد خود را تحویل داده و گزارش دبیرخانه سازمان ملل و بازرسان بین المللی ثابت کرده که سوریه عاری از هر نوع سلاح شیمیایی است.

  وی تصریح کرد: ترفند اتهام زنی به دمشق در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در واقع امر هیچ نتیجه ای به همراه نداشته و ناکام می ماند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.