• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , مطالب برگزیده سایت » حضور همزمان و بی‌سابقه ناوهای ایرانی در ۳ کشور/ سه‌گانه رزمایشی نداجا در شمال و جنوب
  کد خبر : 2024291

  حضور همزمان و بی‌سابقه ناوهای ایرانی در ۳ کشور/ سه‌گانه رزمایشی نداجا در شمال و جنوب

    به گزارش ایران ویج، این روزها ناوهای نیروی دریایی ارتش حضور پر رنگی را در سواحل کشورهای مختلف جهان دارند و شاید این حضور سه‌گانه در کشورهای قزازقستان، پاکستان و عمان بصورت همزمان تاکنون بی‌سابقه باشد. بنابراین گزارش، ناوگروه نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن دماوند و ناو موشک‌انداز پیکان برای نخستین‌بار عازم قزاقستان…

  ۱۲۵

   

  به گزارش ایران ویج، این روزها ناوهای نیروی دریایی ارتش حضور پر رنگی را در سواحل کشورهای مختلف جهان دارند و شاید این حضور سه‌گانه در کشورهای قزازقستان، پاکستان و عمان بصورت همزمان تاکنون بی‌سابقه باشد.

  بنابراین گزارش، ناوگروه نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن دماوند و ناو موشک‌انداز پیکان برای نخستین‌بار عازم قزاقستان شد و در سواحل این کشور در دریای خزر پهلو گرفته است.

  همچنین یک ناوگروه متشکل از ناوشکن سبلان، ناو پشتیبانی رزمی لاوان، ناو موشک انداز فلاخن و یک فروند بالگرد ضد زیر دریایی به همراه تیم‌های غواص روز گذشته به منظور هماهنگی‌های لازم برای برگزاری رزمایش مشترک امداد و نجات دریایی در بندر مسقط عمان پهلو گرفت.

  از سوی دیگر ناوگروه چهل و پنجم نداجا پس از پهلوگیری در بنادر کشورهای مختلف شامل بندر صلاله عمان، بندر کوچین هندوستان، اکنون در بندر کراچی پاکستان پهلو گرفته است.

  طبق این گزارش، در حال حاضر و بصورت همزمان هفت ناو و ناوشکن نیروی دریایی ارتش بهمراه یک فروند بالگرد ضد زیر دریایی در ۳ کشور مختلف حضور دارند و این می‌تواند گسترش دیپلماسی دریایی ایران را نشان دهد.

  البته موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود و براساس گفته دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، علاوه بر رزمایش امداد و نجات مشترک ایران و عمان، فردا و پس‌فردا رزمایش‌های تاکتیکی مشترک میان کشورهای ایران و قزاقستان و پاکستان برگزار می‌شود که شاید این نیز تاکنون سابقه نداشته است.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.