• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا به دنبال تجزیه سوریه و ایجاد ارتش تروریستی است
  کد خبر : 2024245

  آمریکا به دنبال تجزیه سوریه و ایجاد ارتش تروریستی است

  آمریکا به دنبال تجزیه سوریه و ایجاد ارتش تروریستی استReviewed by on Apr 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن کاظمی قمی در گفت‌وگو با صنعت۸، پیرامون حمله موشکی آمریکا به سوریه، اظهار کرد: تهاجم موشکی آمریکا علیه مواضع نظامی سوریه از چند منظر قابل توجه است اول اینکه…

  آمریکا به دنبال تجزیه سوریه و ایجاد ارتش تروریستی استReviewed by on Apr 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن کاظمی قمی در گفت‌وگو با صنعت۸، پیرامون حمله موشکی آمریکا به سوریه، اظهار کرد: تهاجم موشکی آمریکا علیه مواضع نظامی سوریه از چند منظر قابل توجه است اول اینکه یک تجاوز آشکار به کشوری مستقل که نقض آشکار قواعد بین‌المللی و البته بدون مجوز سازمان ملل و شورای امنیت صورت گرفته است.

  وی افزود: این حمله تخلف آشکار آمریکایی‌ها علیه کشور مستقل در حال جنگ با تروریست‌ها است

  سفیر سابق ایران در عراق بیان کرد: دومین منظر این تجاوز، بیانگر شکست جنگ‌های نیابتی تروریست‌ها است و آمریکایی‌ها متوجه شدند که روند تحولات میدانی و نظامی علاوه بر تمامی حمایت‌ها به نفعشان رقم نخورد.

  وی تصریح کرد: تروریست‌ها در آستانه شکست کامل نظامی هستند و مداخله آمریکا از این منظر قابل توجه است که این مداخله به بهانه جلوگیری از توفیقات سوریه بود در حالیکه بعد از آزادسازی حلب همه گروه‌ها اعم از گروه‌های تروریستی و جامعه جهانی تأکید بر مذاکرات و راه حل سیاسی داشتند.

  کاظمی قمی عنوان کرد: این عملیات و تجاوز نظامی، نشانگر شکست آمریکایی‌ها در موضوع تروریست و جنگ‌های نیابتی برای سرنگونی نظام سیاسی حاکم بر سوریه است.

  حمله آمریکا نخستین تجربه نیست 

  وی یادآور شد: این تجربه اولی نیست که آمریکایی‌ها انجام دادند چراکه چندی پیش نیز در منطقه دیر‌الزور در حالی که ارتش سوریه در حال پیش‌روی قاطع بود با مداخله آمریکایی‌ها به صورت بمباران هوایی تعداد قابل توجهی از ارتشی‌های سوریه را آن منطقه شهید کردند.

  سفیر سابق ایران در عراق ادامه داد: در دخالت نظامی اخیر موصل که خلاف نظر دولت عراق و بدون هماهنگی انجام شد شاهد کشتار فجیع انسانی بیش از ۲۵۰ نفر از مردم بی‌دفاع این شهر بودیم.

  وی تأکید کرد: این ادبیات نظامی آمریکا نشان‌دهنده آن است که دائما شرایط و موقعیت آن‌ها در منطقه دچار ناکامی می‌شود و روس‌ها این را به نفع جبهه مقاومت می‌دانند.

  کاظمی قمی خاطرنشان کرد: این نوع تجاوز نظامی در تخریب و بحرانی کردن روابط کشورهایی چون سوریه بسیار تأثیرگذار است.

  وی بیان کرد: از جمله پیامدهای این عملیات تخریب روابط روسیه و آمریکا بیش از گذشته است چراکه آمریکایی‌ها در مقابله با دولت‌های مستقل و دفاع از تروریست فعالیت می‌کنند و همچنان به دنبال ایجاد هرج‌ومرج و بی‌ثباتی در منطقه هستند.

  سفیر سابق ایران در عراق افزود: از نگاه دیگر بر خلاف شعاری که آمریکایی‌ها در دولت جدید مطرح می‌کردند که دغدغه حل مشکلات داخلی آمریکا را دارند بازهم حل این مشکلات را می‌خواهند از طریق مشکل‌آفرینی بیشتر در سایر مناطق دنیا، درگیری و فروش تسلیحات به دست آورند.

  غرب مشوق و تهییج‌کننده ناامنی‌های منطقه

  وی یادآور شد: در همین وضعیتی که در منطقه با آن مواجه هستیم که در سوریه و عراق با تروریست‌ها جنگ می‌شود، متأسفانه با سفر نخست‌وزیر انگلستان به منطقه و عربستان سعودی تهییج و تشویق عملیات‌های نظامی از جمله در یمن در دستور کار قرار می‌دهند.

  کاظمی قمی ادامه داد: رویکرد این است که فروش تسلیحات داشته باشند و این موضوع صرف یک اقدام اقتصادی نیست بلکه اشتعال فضای تروریستی، ناامنی، جنگ و ویرانی در منطقه است.

  وی عنوان کرد: آنچه که از رفتارها و عملکرد سیاسی آمریکا و انگلیس در منطقه دیده می‌شود، روند تشدید بحران‌های امنیتی و جنگ و حادثه در منطقه است.

  سفیر سابق ایران در عراق خاطرنشان کرد: سناریوهایی که از سال ۲۰۰۱ آمریکایی‌ها در منطقه دنبال کردند از طریق لشگرکشی ناکام ماند و همچنین از طریق جنگ‌های نیابتی تروریست تقویت کردند و نیز آل سعود را به جان مردم یمن انداختند که باز هم به شکست انجامید.

  وی تصریح کرد: امروز آمریکایی‌ها حربه جدیدی را از جمله مداخلات مستقیم نظامی را در منطقه رقم زنند و اشغال شمال سوریه توسط آمریکا به بهانه ایجاد منطقه امن برای امدادرسانی، اشغالی است که منجر به تجزیه منطقه و شکل‌دهی یک ارتش تروریستی می‌شود.

  کاظمی قمی یادآور شد: این برنامه‌ها با هدف ایجاد بی‌ثباتی و هرج‌ومرج در منطقه است و وظیفه جبهه مقاومت در مقابله با تروریست جدی‌تر می‌شود.

  سفیر سابق ایران در عراق ادامه داد: اشغال‌گری و تروریسم هم‌زادند و زمانی که اشغالگری در منطقه رواج پیدا کرد تروریسم توسعه یافت.

  وی عنوان کرد: بر این اساس فصل جدیدی در رفتار و سیاست‌های آمریکا برای شعله‌ورتر کردن مشکلات امنیتی، جنگ و خون‌ریزی باز می‌کند و این روند نیز با توجه به تجربیات جبهه مقاومت قابل پیش‌بینی است که با شکست مواجه شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.