• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » درباره برگزاری همه‌پرسی کردستان عراق با همه اعضای دائم شورای امنیت گفتگو شده
  کد خبر : 2024073

  درباره برگزاری همه‌پرسی کردستان عراق با همه اعضای دائم شورای امنیت گفتگو شده

  درباره برگزاری همه‌پرسی کردستان عراق با همه اعضای دائم شورای امنیت گفتگو شدهReviewed by Aryan♥ on Apr 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هوشیار زیباری وزیر خارجه پیشین عراق و از سیاستمداران ارشد کردستان عراق به پایگاه خبری روداو گفت که برگزاری همه پرسی استقلال خالی از خطر…

  درباره برگزاری همه‌پرسی کردستان عراق با همه اعضای دائم شورای امنیت گفتگو شدهReviewed by Aryan♥ on Apr 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هوشیار زیباری وزیر خارجه پیشین عراق و از سیاستمداران ارشد کردستان عراق به پایگاه خبری روداو گفت که برگزاری همه پرسی استقلال خالی از خطر نیست اما قبل از اعلام استقلال واکنش سایر کشورها را تست خواهد کرد. 

  وی همچنین فاش کرد که درباره همه پرسی استقلال منطقه کردستان عراق با همه اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل صحبت شده است. 

  زیباری که از اعضای ارشد حزب حاکم دموکراتیک کردستان عراق است این اظهارات را بعد از یک جلسه در سطح بالا میان رهبران کردستان عراق و همچنین نمایندگیهای دیپلماتیک خارجی مستقر در این منطقه از جمله نمایندگان ایران و ترکیه گفته است. ایران و ترکیه پیش از این قویا با برگزاری همه پرسی مخالفت کرده اند. 

  هوشیار زیباری افزود: این جلسه مهم که با شرکت نمایندگان ۳۳ کشور خارجی برگزار شد سازنده بوده است. وی تاکید کرد که همه پرسی در هر زمانی که برگزار شود عاری از ریسک نخواهد بود بنابراین هیچ زمانی برای برگزاری آن ایده آب نیست. 

  وی تایید کرد که بین برگزاری همه پرسی و اعلام استقلال قطعا فاصله وجود خواهد داشت تا واکنش کشورهای خارجی نسبت به آن مورد ارزیابی قرار گیرد. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.