• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » آمریکا باید درباره ایران دو کار انجام دهد؛ تحریمهای بیشتر و حمایت از شورشیان سبز
  کد خبر : 2023871

  آمریکا باید درباره ایران دو کار انجام دهد؛ تحریمهای بیشتر و حمایت از شورشیان سبز

    روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی به دولت آمریکا توصیه کرد با اعمال تحریم و فشار همه‌جانبه به ایران و به‌موازات آن حمایت از فتنه‌گران سال ۸۸ زمینه براندازی جمهوری اسلامی را فراهم کند. به گزارش ای، واشنگتن پران ویجست در تفسیری به‌قلم روئل گرشت و ری تکیه (از تحلیلگران مشهور و ضدایرانی آمریکا) نوشت:…

  ۶۸

   

  روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی به دولت آمریکا توصیه کرد با اعمال تحریم و فشار همه‌جانبه به ایران و به‌موازات آن حمایت از فتنه‌گران سال ۸۸ زمینه براندازی جمهوری اسلامی را فراهم کند.

  به گزارش ای، واشنگتن پران ویجست در تفسیری به‌قلم روئل گرشت و ری تکیه (از تحلیلگران مشهور و ضدایرانی آمریکا) نوشت: «دموکرات ها و جمهوری‌خواهان احتمالاً این درس را از دوران جنگ سرد آموخته‌اند که نباید از ترس سازش برای کنترل سلاح در میدان نبرد سازش کرد. آمریکا باید ایران و ارتش شبه‌نظامیان نیابتی در حال رشد این کشور را مهار کند و به عقب براند. آمریکا باید پاشنه آشیل حکومت مذهبی ایران را هدف بگیرد. حقوق بشر باید در سیاست گذاری‌های آمریکا در برابر ایران در اولویت قرار گیرد».

  این روزنامه آمریکایی در ادامه به تمجید از فتنه‌گران سال ۸۸ پرداخته و ضمن «خوش‌رو و متین» خواندن رئیس دولت اصلاحات، به دولت ترامپ توصیه کرده است تمام تلاش خود برای آزادی سران فتنه را به‌کار گیرد.

  نویسندگان در ادامه مدعی شده‌اند؛ «اکنون جمهوری اسلامی در وضعی مشابه اتحاد جماهیر شوروی در دهه ۱۹۷۰ به سر می برد.اگر واشنگتن واقعا مصمم است مشابه آنچه کمک کرد برای اتحاد جماهیر شوروی روی دهد، برای ایران اتفاق بیفتد، باید از طریق تحت فشار قرار دادن حکومت مذهبی ایران در همه جبهه‌ها به تضعیف آن بپردازد. یک نظام تحریم کمرشکن که حکومت ایران را به‌دلیل نقض حقوق بشر مجازات کند، ضروری به نظر می‌رسد».

  گفتنی است سنگین‌ترین تحریم‌های ایران در فاصله کوتاهی پس از فتنه ۸۸ از سوی آمریکا و با هدف حمایت از جریان برانداز داخلی رخ داد و گزارش‌ها حاکی است برخی فتنه‌گران از مقامات آمریکا این درخواست را مطرح کرده بودند.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.