• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا به دنبال تقویت روحیه گروه‌های تروریستی است
  کد خبر : 2023735

  آمریکا به دنبال تقویت روحیه گروه‌های تروریستی است

  آمریکا به دنبال تقویت روحیه گروه‌های تروریستی استReviewed by on Apr 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل ظهره‌وند، در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، پیرامون حمله موشکی آمریکا به فرودگاه ارتش سوریه اظهار کرد: پیش از این نیز پایگاه های نظامی ارتش سوریه مورد حمله موشکی آمریکا،…

  آمریکا به دنبال تقویت روحیه گروه‌های تروریستی استReviewed by on Apr 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل ظهره‌وند، در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، پیرامون حمله موشکی آمریکا به فرودگاه ارتش سوریه اظهار کرد: پیش از این نیز پایگاه های نظامی ارتش سوریه مورد حمله موشکی آمریکا، رژیم صهیونیستی و ترکیه قرار گرفته بودند اما صرف انجام یک موشک باران نمی تواند ارزش نظامی داشته باشد.

  آمریکا به دنبال تقویت روحیه گروه‌های تروریستی است

  وی در خصوص دلایل این اقدام آمریکا افزود: صحنه تحولات در سوریه به نفع ارتش این کشور در حال پیش روی است و آمریکا با این اقدام به دنبال روحیه بخشی به گروه های تروریستی همچون داعش بوده است که به دنبال شکست های پیاپیشان روحیه خود را باخته اند.

  سفیر اسبق ایران در ایتالیا تصریح کرد: دولت ترامپ با این حمله به دنبال کاهش فشار های داخلی و خارجی بود و پیش از حمله «استیو بنون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و فردی که متهم به برقراری ارتباط روسیه و آمریکا بود را برکنار کرد.

  ظهره‌وند فشار شیوخ منطقه که از نظر سیاسی و اقتصادی در مقابل جبهه مقاومت شکست خورده اند را از دیگر علل حمله موشکی آمریکا دانست و گفت: رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی ترین هم پیمان آمریکا نیز به دنبال آن است که وجهه ای که آمریکا در دوره اوباما از دست داده است را دوباره پیدا کند.

  وی ادامه داد: داعش در پی شکست های سنگینی که در سوریه متحمل شده بود، روحیه اش را از دست داده بود و آمریکا با این اقدام به دنبال خوشنودی سران «آی پک» و داعش بود.

   

  حمله موشکی آمریکا تنها یک اقدام تاکیتیکی بوده و برنامه جدی در پشت آن نیست

  معاون سابق شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه این حمله فقط یک اقدام تاکتیکی بود و برنامه جدی در پشت آن نیست و افزود: آمریکا پیش از حمله به این پایگاه، روسیه را مطلع ساخت و علی رغم موشک باران این پایگاه هیچ کس مصدوم نشد.

  ظهره‌وند گفت: در زمان این حمله یکی از مهم‌ترین اعضای شورای امنیت، رئیس جمهور چین در آمریکا حضور داشت و اگر این اقدام بر پایه استراتژی بود که می‌خواست معادلات منطقه ای را برهم بزند، حتماً این کشور را نیز لحاظ می کردند اما شاهد آن بودیم که چین هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداد.

  تامین هزینه حمله موشکی توسط عربستان سعودی

  دیپلمات با سابقه کشور با اشاره به سخن رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه کشورهای خاورمیانه و اتحادیه اروپا باید هزینه تأمین امنیت منطقه شان را بر عهده بگیرند، یادآور شد: هزینه این حمله موشکی را عربستان سعودی بر عده گرفت و تعداد موشک هایی که آمریکا مدعی شده است که به این پایگاه پرتاب کرده است با تعداد موشک هایی که به این پایگاه برخورد کرده است، تفاوت معنا داری دارد که نشان از صورت حساب بلند بالایی آمریکا برای عربستان دارد.

  این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: پس از حمله آمریکا شاهد آن بودیم که سوئد این حمله را متهم کرد و پس از گذشت چند ساعت یک حمله تروریستی در «استوک هولم» سوئد از سوی داعش ترتیب داده شد که ۳۷ نفر کشته داد.

   

  اتحادیه اروپا از حمله موشکی آمریکا خوشنود نیست

  ظهره‌وند با اشاره به اینکه سوئد یک کشور مهاجر پذیر است، بیان کرد: یکی از بزرگ‌ترین بحران های اتحادیه اروپا بحران مهاجران است و با این اقدام آمریکا مهاجرت ها به سوی اروپا افزایش میابد که موجب نارضایتی کشوری همچون سوئد شد.

   

  حمله تروریستی در سوئد از سوی ترکیه و برای خواباندن موج اعتراضات کشورهای اروپایی بود

  وی ادامه داد: با توجه به قراینی که در صحنه حادثه تروریستی استوک هولم دیده می شود مانند راننده ترک تبار آن کامیون و با توجه به اینکه ترکیه یکی از بزرگ‌ترین هم‌پیمانان داعش و آمریکا است، می‌توان دریافت که حمله تروریستی در استوک هولم از سوی کشور ترکیه و داعش برای خواباندن موج اعتراضات کشورهای اروپایی به حمله موشکی آمریکا بوده است.

  سفیر اسبق ایران در ایتالیا در پایان اظهار کرد: درکل اتحادیه اروپا از اتفاقاتی که در سوریه در حال وقوع است خوشنود نیستند زیرا این اقدامات بر بحران های اروپا می افزاید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.