• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » عامل حمله تروریستی در متروی سن‌پترزبورگ به ترکیه سفر کرده بود
  کد خبر : 2023734

  عامل حمله تروریستی در متروی سن‌پترزبورگ به ترکیه سفر کرده بود

    به گزارش فارس، دو نفر از افراد نزدیک به «اکبرژون جلیلف» که دوشنبه گذشته با حمله انتحاری در متروی شهر «سن‌پترزبورگ» در روسیه ۱۴ نفر را کشت به رویترز گفته‌اند که او قبل از این حمله سفری به ترکیه داشته است. منابع مورد استناد رویترز گفته‌اند که درباره سفر وی به سوریه اطمینان ندارند….

  ۴۴

   

  به گزارش فارس، دو نفر از افراد نزدیک به «اکبرژون جلیلف» که دوشنبه گذشته با حمله انتحاری در متروی شهر «سن‌پترزبورگ» در روسیه ۱۴ نفر را کشت به رویترز گفته‌اند که او قبل از این حمله سفری به ترکیه داشته است.

  منابع مورد استناد رویترز گفته‌اند که درباره سفر وی به سوریه اطمینان ندارند.

  «اکبروژن جلیلف» ۲۲ ساله اهل قرقیزستان بودو و در روسیه زندگی می‌کرد. فردی با نام «علی مدکریمف» به عنوان دوست سابق «اکبروژن جلیلف» چند روز پیش گفته بود که در سال ۲۰۱۳ با او همکار بوده و در آن زمان او حتی نماز هم نمی‌خوانده است.

  در تحولی دیگر دادگاه روسیه روز جمعه از زندانی شدن ۸ نفر به اتهام تروریسم و همدستی با عامل حمله تروریستی مرگبار دوشنبه گذشته در ایستگاه متروی سنت‌پترزبورگ خبر داد.

  براساس این گزارش، این افراد نخستین کسانی هستند که پس از حمله تروریستی متروی سنت‌پترزبورگ بازداشت و زندانی شده‌اند.

  ۴۴

  دادگاه نوسکی سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ و مهم روسیه پس از مسکو اعلام کرد که تا روز ۲ ژوئن و زمان آغاز تحقیقات ۶ تبعه کشورهای آسیای مرکزی را که در رده سنی ۲۰ تا ۳۹ سال قرار دارند، تحت بازداشت قرار خواهد داد.

  بنابر اعلام کمیته تحقیق، این افراد روز پنجشنبه گذشته دستگیر شدند و کارشناسان تحقیق در تفتیش منازل آنها یک موتور انفجاری مشابه آنچه در ایستگاه متروی سنت‌پترزبورگ کشف شده بود، به همراه چندین قبضه سلاح و مهمات یافتند.

  دو نفر دیگر از جمله یک زن نیز روز پنجشنبه گذشته به اتهام تروریسم در مسکو بازداشت شدند و طبق حکم دادگاه باسمانی مسکو تحت بازداشت قرار گرفتند.

  یکی از این دو مظنون یک مرد ۲۴ ساله است که به ارتباط با عامل حمله تروریستی سنت‌پترزبورگ متهم است.

  براساس این گزارش، انگیزه عامل حمله تروریستی متروی سنت‌پترزبورگ هنوز برای کارشناسان تحقیق نامشخص است اما کمیته تحقیق روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که در حال بررسی ارتباطات احتمالی وی با گروه تروریستی داعش است.

  نیروهای امنیتی روسیه همچنین روز چهارشنبه گذشته ۷ تبعه کشورهای آسیای مرکزی را به ظن استخدام تروریست، در شهر سنت‌پترزبورگ دستگیر کردند که البته دستگیری آنها ارتباطی با عامل حمله متروی این شهر نداشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.