• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دولت یازدهم با برجام راه پیشرفت فناوری های هسته ای ایران را بست/خودکفایی بیشتر در فناوری هسته ای اقتصاد ما را مقاوم تر خواهد کرد
  کد خبر : 2023692

  دولت یازدهم با برجام راه پیشرفت فناوری های هسته ای ایران را بست/خودکفایی بیشتر در فناوری هسته ای اقتصاد ما را مقاوم تر خواهد کرد

  دولت یازدهم با برجام راه پیشرفت فناوری های هسته ای ایران را بست/خودکفایی بیشتر در فناوری هسته ای اقتصاد ما را مقاوم تر خواهد کردReviewed by on Apr 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید رضا ترقی در گفت و گو با خبرنگار  بوتیا نیوز  در خصوص روز…

  دولت یازدهم با برجام راه پیشرفت فناوری های هسته ای ایران را بست/خودکفایی بیشتر در فناوری هسته ای اقتصاد ما را مقاوم تر خواهد کردReviewed by on Apr 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید رضا ترقی در گفت و گو با خبرنگار  بوتیا نیوز  در خصوص روز ملی فناوری های هسته ای و پیشرفت ها و پسرفت های ما در این زمینه اظهار کرد: فناوری هسته ای در دنیا از علائم پیشرفت کشورها به حساب می آید و طبیعتا ایران هم با توجه به زمینه های بالقوه علم و فناوری در کشور برای دستیابی به آثار و نتایج مثبت فناوری هسته ای باب ورود به این علم را در کشور سال هاست که باز کرده است.

  معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: ایران اسلامی توانست تحلیل هایی که از سوی دشمنان صورت گرفته و مانع رشد علمی جوانان و دانشمندان ما در این زمینه هسته ای شدند را خنثی کند و دستاوردهای بسیار مهمی را در زمینه انرژی، درمانی و فناوری های مرتبط با هسته ای  از جمله کشاورزی و .. که حدود ۹۰۰ موضوع را در بر می گیرد کسب کند.

  ترقی در ادامه با تشریح برخی از دستاوردهای هسته ای ایران، گفت: در همین راستا ما هم به غنی سازی بالای ۲۰ درصد دست پیدا کردیم و هم به ساخت میله های سوخت برای رآکتور تهران و ساخت سانتریفیوژ های پیشرفته مانند mr6  و … روی آوردیم.

  وی افزود: در زمینه مطالعات هسته ای نیز توانستیم دانشمندان زیادی را جذب کنیم و آموزش دهیم و مرکز تحقیقاتی فردو را راه اندازی کرده به نحوی که بخشی از رآکتور اراک را دانشمندان خودمان ساختند و این زمینه رشد نشان دهنده این است که رشد فناوری هسته ای در کشور ما پتانسیل بسیار بالایی دارد و می تواند کشور را در زمینه بهره برداری از فناوری هسته ای به خود کفایی برساند.

   برجام راه پیشرفت فناوری های هسته ای ایران را بست

  عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه برجام، روند رو به رشد فناوری های هسته ای ایران را متوقف کرد، خاطر نشان کرد: متاسفانه دولت یازدهم با برجام و قراردادی که در این رابطه با ایران و ۱+۵ بسته شد راه را برای پیشرفت فناوری هسته ای کشور بست و سال ها فعالیت هسته ای ایران متوقف شده و در این زمینه ما غیر از انرژی برق در بقیه زمینه ها محدودیت های زیادی را برای فعالیت پیدا کردیم.

  ترقی عنوان کرد: این مسئله موجب شد تعداد زیادی از مهندسین هسته ای از مرکز تحقیقاتی فردو ترخیص و به کار دیگری مشغول شوند و ذخیره  اورانیوم ۳.۵ درصدی که غنی سازی کرده بودیم  را به حداقل یعنی به ۲۰۰ کیلو کاهش پیدا کند .

  وی در ادامه تاکید کرد: این روند نشان دهنده این است که غربی ها توانستند در فناوری هسته ای برای ما محدودیت های قابل توجهی ایجاد کنند لذا لازم است که به فناوری هسته ای پیشرفت قابل توجهی بدهیم.

  معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: سازمان انرژی اتمی را باید از منابع تحقیقاتی کامل تر و جامع تری برخودار کرده تا دانش هسته ای به صورت کامل به فناوری تبدیل شود و در همه عرصه های تولید، کشاورزی و صنعت دستاوردهای این فناوری را مورد استفاده قرار دهیم.

  خودکفایی بیشتر در فناوری هسته ای اقتصاد ما را مقاوم تر خواهد کرد

  ترقی پیشرفت فناوری هسته ای را بخشی از اقتصاد مقاومتی بر شمرد و تصریح کرد: قسمت قابل توجهی از فناوری هسته ای مقاوم سازی اقتصاد است چرا که ما هر چه در زمینه زیر ساخت های اقتصادی کشور که یکی از آن ها انرژی برق  و فناوری های هسته ای است خودکفا شویم، اقتصاد ما مقاومتی خواهد شد.

  وی تاکید کرد: با ادامه این روند اقتصاد ما مقاومت خود را در برابر تکانه های بین المللی حفظ خواهد کرد و نمی گذارد که مشکلی برای اقتصاد کشور پدید آورد.

  عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پایان اظهار کرد: در حالی که اگر این فناوری را به حد اعلای خود بر اساس همان سیاست صلح امیز ارتقاء ندهیم در بخش های متعددی اقتصاد ما باز هم وابسته به بیگانگان خواهد بود و آن مقاومتی که اقتصاد باید داشته باشد نخواهد داشت.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.