• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حمله به سوریه با کدام بهانه؟
  کد خبر : 2023651

  حمله به سوریه با کدام بهانه؟

  حمله به سوریه با کدام بهانه؟Reviewed by on Apr 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بهجت نیوز؛ رضا صادقی در یادداشتی با عنوان “حمله به سوریه با کدام بهانه”؟ حمله آمریکا به کشور سوریه را مورد بررسی قرار داده است. متن این یادداشت به شرح…

  حمله به سوریه با کدام بهانه؟Reviewed by on Apr 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بهجت نیوز؛ رضا صادقی در یادداشتی با عنوان “حمله به سوریه با کدام بهانه”؟ حمله آمریکا به کشور سوریه را مورد بررسی قرار داده است. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:

  بر کمتر کسی پوشیده نیست، که گروه جانی داعش توسط آمریکا و اسرائیل بنا نهاده شده است. هدف عمده تاسیس این گروه، معرّفی یک چهره خشن و پرخاشگر و ستیزه جو از شریعت رحمانی اسلام است. رهبران این گروه تماماً متّصل به سرویس های اطّلاعاتی موساد و سیا هستند، می کوشند تا یک فرهنگ خشونت زا را به جامعه مسلمین تحمیل کنند. اینان با بمب گذاری در اماکن پرجمعیّت و اعمال مقرّرات و رفتارهای بسیار خشونت آمیز سعی دارند تا چهره نامتناسبی از اسلام را به نمایش گذارند.
  یکی از اهداف زننده آنان امحاء آثار باستانی کشورهای اسلامی بوده است که سخت به تخریب آن روی خوش نشان می دهند. رژیم کودک کش و وحشی اسرائیل که تروریسم دولتی را شالوده کار خود قرار داده است، مجدّانه در پی نابودی آثار و اماکن تاریخی کشورهای اسلامی است و می کوشد تا وانمود کند که سرزمین یهودیان از پیش گسترده بوده و از نیل تا فرات را پهنه قلمرو قوم جهود می داند.

  جهودان با تسلّط و نفوذی که بر روی داعش دارند، توسّط آنان تا کنون بسیاری از آثار باستانی را نابود کرده و آن چه را که منقول بوده است، ربوده اند. باری داعش هدفی جز بجا نهادن تنفّر و چهره ای کریه از اسلام را ندارد و از طرف غرب و ارتجاع عرب حمایت می شود، تا بلحاظ فرهنگی چهره اسلام را مخدوش سازد و در این راه پر شَغَب از هر وسیله ای امداد می گیرد از عملیّات های انتحاری گرفته تا اعدامهای دست جمعی و استفاده از سلاح شیمیایی و مرتجعین عرب(سران عربستان، قطر، کویت و امارات) منابع مالی و تسلیحاتی آنان را تامین می کنند.

  داعش در سال گذشته یک نوجوان ۱۱ ساله فلسطینی را به جرم خیانت گردن زد.! اگر داعش غیر سوریه در هر کدام از کشورهای عربستان، اردن، قطر، امارات و بحرین حمله می کرد، یقیناً پیروز می شد، چون که این کشورها اساساً در خطّ امریکا و اسراییل اند در نتیجه به داعش فرمان داده نشد تا درآن کشورها به قصد ساقط کردن آن دولت ها عملیات کند.  دولت های آمریکا، فرانسه، انگلیس ، ترکیّه و ارتجاع عرب هرگاه که موقعیّت گروهای جانی را در مخاطره مبینند، صراحتاّ به صحنه آمده و تلاش می کنند تا آنان را تجهیز و تسلیح و تقویت روحی کرده و مانع از هزیمت نهایی آنان شوند و به استظهار آنان در افکار عمومی همّت می گمارند.

  دولت بشّار اسد تا کنون ضربات بسیاری را بر این گروهای تروریستی که داعش در راس آن می باشد وارد کرده است و می رود تا برای همیشه بساط این جانیان را بر چیند، امّا این روش مطلوب غرب نبوده و نیست. داعش تا کنون چند بار از سلاح میکروبی و شیمیایی استفاده کرده است، با اینکه این موضوع به تجربه عیان گردیده است، باز غرب اکراه دارد تا بپذیرد که داعش و سایر گروهای تروریستی در عراق و سوریه از سلاح شیمیایی استفاده می کنند. در جریان جنگ تحمیلی هم سرنوشت این چنینی داشت، وقتی صدام رسماً کاربرد سلاح شیمیایی را در اولویّت تجاوز خود قرار داد و شهر حلبچه را بمباران شیمیایی کرد و ۵ هزار تن را در این شهر کشت، باز غرب قبول نکرد و در برابر ان جنایت سکوت کرد.

  و اکنون که محل ذخیره سلاحهای شیمیایی این گروه در شهر حمص منفجر شده است، دوّل غربی علناّ و بر عکس ، مضحکانه دولت اسد را عاملآن می داند بی آنکه کمترین دلیلی داشته باشد. این کشورها با تبلیغات زیاد مرتّب در ساز خود می دمند که بشّار اسد مردم خود را می کشد! هدف از این شانتاژ رسانه ای انست که می خواهند بگویند که همه ملّت سوریه همراهی می کنند ترروریست ها را، امّا پس از گشودن هر شهری مردم با شور و شعف وارد محل سکونت خود می شوند.

  این دولتها هرگز به شکست تروریست ها اذعان نکرده اند و مسخره تر آن است که این کشورها خود را در صفّ مقدّم مبارزه با داعش می دانند!! کانون اصلی کمک و مساعدت به داعش کشور خائن ترکیه است که منابع مالی و تسلیحاتی و لجستیکی را به گروهای تروریست در سوریه منتقل می کند.

  دولت وحشی و بی منطق ترامپ، پیشتر اعلام کرده بود که در سیاست خارجی اولویّت حذف داعش است، اکنون بطلان این ادّعا با حمله به بشّار که یگانه هسته مبارزه واقعی با داعش است را مورد حمله تجاوزکارانه و یاغی صفتانه خود قرار داده و بدون مجوز قانونی و زیرپا نهادن همه قواعد و منشور جهانی دست به یک تجاوز جنایتکارنه آشکار به یک کشور مستقل زده است و خیره سرانه گوید که این حمله تامین امنّیتآمریکا بوده است، الحق که خنده آور است کشوری که بیش از ده هزار کیلومتر با امریکا فاصله دارد، امپریالیزم جهانخوار وجودآن کشور را مخل امنیّت خود می داند، چقدر این حرف نابخردانه و محجور صفتانه است.
  هر چند صفت قدرتهای زورگو و استعماری قرن ها چنین بوده است، پست تر از این کسانی اند که از این نوع رفتار متجاوزانه حمایت می کنند، به یاد داشته باشیم که در طول تاریخ جنایتکاران تنها نبوده اند و افرادی با سبک سیاق مشابه خوی آنان به دنائت و زبونی و بی رحمی، پشت آن جنایت کاران و شقاوت پیشگان قرار گرفته اند، از این منظر اتّحاد نامقدّس عبری، عربی، غربی نهایتاً راه به جایی نخواهد داشت و محکوم به شکست است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.