• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » برگزاری سمینارتخصصی، آموزشی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری کشور عراق در اردیبهشت ماه
  کد خبر : 2023554

  برگزاری سمینارتخصصی، آموزشی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری کشور عراق در اردیبهشت ماه

  برگزاری سمینارتخصصی، آموزشی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری کشور عراق در اردیبهشت ماهReviewed by on Apr 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: حضور صنعتگران ، تولیدکنندگان ، تجار ، بازرگانان و فعالان حوزه…

  برگزاری سمینارتخصصی، آموزشی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری کشور عراق در اردیبهشت ماهReviewed by on Apr 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: حضور صنعتگران ، تولیدکنندگان ، تجار ، بازرگانان و فعالان حوزه عمران و ساختمان در بدست آوردن بازارهای هدف نیاز به آشنایی با اقتصاد ، پتانسیل ها و راهکارهای ورود به کشورهای هدف دارد.

  وی افزود: بر این اساس شرکت بازرگانی بین المللی آرتان اقدام به برگزاری سلسله سمینارهای تخصصی با حضور مدیران و فعالان اقتصادی استان کرده است .
  صمدی با اعلام این که در بطن این سمینار جنبه آموزشی و کارگاهی پیش بینی شده است، اظهارداشت: هدف این سمینارضمن آشنایی با قوانین واردات و صادرات کشور ، کمک به توسعه صادرات و آگاهی بخشی به فعالان اقتصادی استان در بدست آوردن بازارهای هدف می باشد.
  وی موضوعات اصلی سمینار را  صنعت،کشاورزی و مواد غذایی ، خدمات فنی ومهندسی عنوان کرد.
  صمدی مدت برگزاری این سمینار را   2 روزه اعلام کرد که در روز اول کنفرانس ، سخنرانی و پرسش و پاسخ و روز دوم نشست تجار بصورت میزگرد و تبادل اطلاعات و عقد تفاهم نامه های تجاری بین بازرگانان همچنین نشست تخصصی با مسئولین و میهمانان حاضر در سمینار انجام می شود.
   رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در رابطه با  راهبردها و رویکردهای سمینار نیز گفت: این سمینار در راستای  آشنایی با قوانین و مقررات صادرات و واردات جمهوری اسلامی ایران، آشنایی با چگونگی ثبت سفارش کالا وچشم انداز آینده صنعت و تجارت استان درمبادلات تجارتی با کشورهای هدف انجام می شود.
  وی نقش و جایگاه کشور عراق در تجارت جهانی و منطقه، تجارب موفق در سیاست های عمرانی ، صنعتی و تجاری ایران با کشور عراق و امکان الگو گیری از آنها و بومی سازی، سیاستگذاری پشتیبانی توسعه صنعتی استان با محورت صادرات کالا به بازارهای هدف، بررسی پتانسیل های عمرانی و ساختمان کشور عراق و نحوه ورود به بازار هدف در حوزه عمران و ساختمان و.. را ازدیگر راهبردها و رویکردهای سمینار برشمرد.
  صمدی اهداف عملی و مزیت های شرکت در سمینار را  صدور گواهینامه آموزشی برای شرکت کنندگان، تبادل نظر و آشنایی با رایزن بازرگانی سابق ایران در کشور عراق، پرسش و پاسخ با رایزن بازرگانی کشور عراق ، آشنایی و شناسایی بازار کشور عراق، شناسایی عمده رقبای تجاری ایران د رکشور عراق و … ذکر کرد.
  رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی میهمانان ویژه سمینار را نماینده شرکت بیرو وریتاس فرانسه(bv) و اس جی اس  (SGS) سوئیس
  ،روسای اتاق های بازرگانی استانهای بغداد ، کربلا ، نجف ، میسان ، بصره و برخی تجار سرشناس عراقی، روسای اتاق های بازرگانی استان های خراسان شمالی ، رضوی ، جنوبی ، گلستان، سمنان و مازندران، مقامات عالی رتبه استان و مدیران کل اقتصادی استان خراسان شمالی اعلام کرد.
  وی همچنین  سخنرانان سمینار  را شاکر رزاق الدعومی، رایزن بازرگانی کشور عراق در ایران"،عبدالعال الیاسری، رئیس مرکز مشاوره سرمایه گذاری کشور عراق ورئیس سابق پارلمان محلی استان کربلا ، "مهدی نجات نیا" مسئول امور تجاری عراق در سازمان توسعه تجارت و رایزن سابق بازرگانی ایران در کشور عراق اعلام کرد .
  وی دیگر سخنران سمینار را سید ابراهیم حسینی،"معاون واردات دفتر مقررات صادرات و واردات کشور"،مهدی کرمی پور )در حال رایزنی(بیرکل اتاق مشترک بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی ایران وعراق،نماینده یکی از شرکت های BV یا SGS ذکرکرد.
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.