• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » دولت بنگاه‌های کوچک اقتصادی را باور ندارد/ پدیده دستفروشی برای اقتصاد کشور مضر است
  کد خبر : 2023515

  دولت بنگاه‌های کوچک اقتصادی را باور ندارد/ پدیده دستفروشی برای اقتصاد کشور مضر است

    نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه دولت باید بنگاه‌های کوچک اقتصادی را باور کند، گفت: بخش خصوصی نمی‌تواند رقیب بخش دولتی در بخش‌های تولیدی به حساب آید. به گزارش ایران ویج، جلال الدین محمد شکریه عصر اموز در نشست خبری در رشت درباره واحدهای صنفی اظهار داشت: پتانسیل زیادی در واحدهای صنفی مختلف وجود…

  ۱۳

   

  نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه دولت باید بنگاه‌های کوچک اقتصادی را باور کند، گفت: بخش خصوصی نمی‌تواند رقیب بخش دولتی در بخش‌های تولیدی به حساب آید.

  به گزارش ایران ویج، جلال الدین محمد شکریه عصر اموز در نشست خبری در رشت درباره واحدهای صنفی اظهار داشت: پتانسیل زیادی در واحدهای صنفی مختلف وجود دارد.

  نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه در اشتغال مولد باید یک هماهنگی در تمامی سطوح دولتی به وجود آید تصریح کرد: باید تغییراتی در قوانین موجود برای افزایش کارآیی اصناف صورت گیرد.

  شکریه با اشاره به اینکه با شرایط و قوانین موجود، شتاب در صنعت روند مطلوبی نخواهد داشت توضیح داد: نگاه دولت به اصناف باید همانند نگاه آن‌ها به صنایع باشد.

  وی با بیان اینکه در گذشته ۱۸۱ رسته شغلی از معافیت قدرالسهم بیمه برای ۵ کارگر برخوردار بودند افزود: در سال‌های اخیر معافیت قدرالسهم حق بیمه به ۳۱ رسته شغلی کاهش پیدا کرد که ورود دولت به این قضیه می‌تواند باعث رونق اقتصادی و ایجاد شغل شود.

  رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به اینکه نظام بانکی کشور در خدمت تولید نیست بیان داشت: نظام بانکی نیازمند تغییراتی برای کمک به افزایش بهره وری واحدهای صنفی است تا با این تغییرات اشتغال معنای واقعی پیدا کند.

  شکریه با بیان اینکه اشتغال در واحدهای صنفی روند رو به رشدی را دارد توضیح داد: برای واحدهای صنفی باید قوانین انگیزشی در نظر گرفته شود تا بدین وسیله واحدهای صنفی مشتاق به ایجاد شغل و تولید شوند.

  نایب رئیس اتاق اصناف کشور با اشاره به اینکه چرخش سرمایه در جامعه مرهون تلاش جامعه اصناف است افزود: اصناف در بخش بازرسی و نظارت، بدون دریافت دستمزد کمک‌های شایانی را به دولت ارائه کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه باید نظام صنفی از یک هماهنگی مناسب جهت کمک به جامعه  بهره ببرد خاطرنشان کرد: باید تغییراتی در قوانین کار، تامین اجتماعی، تجارت، مالیات، نظام بانکی و غیره برای بهبود شرایط اقتصادی ایجاد شود.

  رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به اینکه داشتن یک نظام قوی صنفی باعث ایجاد امنیت روانی در جامعه می‌شود اظهار داشت: افزایش قدرت اقتصادی جامعه باعث افزایش قدرت چانه زنی در امور سیاسی می‌شود.

  نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه دولت باید بنگاه‌های کوچک اقتصادی را باور کند اذعان داشت: بخش خصوصی نمی‌تواند رقیب بخش دولتی در بخش‌های تولیدی به حساب آید.

  وی با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورهای دنیا میزان صادرات بنگاه‌های کوچک به ۶۰ درصد میزان تولیدشان رسیده است بیان داشت: در کشوری مانند چین، دولت در صورت عدم توانایی بنگاه‌های کوچک اقتصادی در ارائه وثیغه به نظام بانکی وارد عمل می‌شود.

  رئیس اتاق اصناف گیلان با بیان اینکه اتاق اصناف ایران ۶۲ برنامه را به دولت جهت برنامه ششم توسعه ارائه  کرده است توضیح داد: در تصمیم گیری‌های اقتصادی دولت نماینده‌ای از اتاق اصناف حضور دارد.

  شکریه با اشاره به اینکه پدیده دستفروشی برای اقتصاد کشور مضر است بیان کرد: نباید مشکلات عدم ایجاد اشتغال در بخش‌های دیگر اقتصادی گریبانگیر واحدهای صنفی شود.

  وی با بیان اینکه پروژه پیاده روی فرهنگی در دوره سوم شورای اسلامی شهر رشت تصویب و در دوره چهارم اجرای شد افزود: نقاط ضعف و قوت این پروژه مشخص است که باید با نگاه کارشناسی جلوی خسارت اقتصادی به اصناف گرفته شود.

  نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه فراکسیونی در مجلس با نام فراکسیون اصناف ایجاد شده است گفت: بسیاری از مشکلات اصناف وابسته به مشکلات اقتصادی دولت است که دولت باید تمهیداتی را در این مورد اتخاذ کند.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.