• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » ما که مشکلات مردم را حل کردیم، چرا بعضی می‌گویند دولت پیروخسته است؟/افتتاح پروژه‌ها و سهام عدالت به‌خاطر انتخابات نیست
  کد خبر : 2023487

  ما که مشکلات مردم را حل کردیم، چرا بعضی می‌گویند دولت پیروخسته است؟/افتتاح پروژه‌ها و سهام عدالت به‌خاطر انتخابات نیست

    معاون اول رئیس‌جمهور گفت: مشکلات مردم را همراه با عزت حل کرده‌ایم بعد برخی می‌گویند دولت پیر و خسته است اما باید در نظر داشت که تورم از ۴۰درصد تک‌رقمی شده، پارس جنوبی توسعه یافته و میزان خرید تضمینی گندم افزایش یافته است. به گزارش ایران ویج، اسحاق جهانگیری امروز در همایش اقتصاد مقاومتی…

  ۴

   

  معاون اول رئیس‌جمهور گفت: مشکلات مردم را همراه با عزت حل کرده‌ایم بعد برخی می‌گویند دولت پیر و خسته است اما باید در نظر داشت که تورم از ۴۰درصد تک‌رقمی شده، پارس جنوبی توسعه یافته و میزان خرید تضمینی گندم افزایش یافته است.

  به گزارش ایران ویج، اسحاق جهانگیری امروز در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی اظهار کرد: انتخابات همواره مورد توجه مردم، مسئولان، دلسوزان نظام و دشمنان ما در سراسر دنیا بوده است که چقدر مردم در انتخابات شرکت می‌کنند.

  وی افزود: از دهیاران به‌عنوان حلقه‌ ارتباط با روستا انتظار است که در روزهای باقی‌مانده تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای افزایش حضور مردم تلاش کنند.

  معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری ایران در فضای بین‌المللی اثر مهمی داشته و تأثیرگذار است، ادامه داد: امروز با سردمدارانی روبه‌رو هستیم که فکر می‌کنند چون زور دارند منطق با آنهاست. منطقه ما به‌شدت به این تجاوزها و زورگویی‌ها آلوده شده است و هر اتفاقی در گوشه‌ای از کشورهای غربی می‌افتد به‌سراغ منطقه ما می‌آیند و یک شعله‌ای برافراشته می‌کنند اما نمی‌دانند خودشان نیز گرفتار خواهند شد.

  وی تصریح کرد: افراطی‌گری، داعش و امثال آن نتیجه برخی از اقدامات این سردمداران دنیاست زیرا فکر می‌کنند که با یک موشک‌باران کار تمام می‌شود اما هیچ‌وقت در جمع متفکران خود نمی‌گویند چرا این اقدامات صورت گرفته تا به امروز نتیجه را حل نکرده و گروه‌های بیشتری دست به این کار می‌زنند (افراطی‌گری) و منشأ این کار چیست.

  جهانگیری تأکید کرد:‌ برای حفاظت از کشور عقلانیت، تدبیر و دقت نظر چاشنی کارمان باشد و ما با گروهی که بخواهند با منطق صحبت کنند روبه‌رو نیستیم و باید با عقلانیت حرکت کنیم تا بتوانیم از کشور خود و منطقه حفاظت کنیم.

  معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: به‌دلیل این عقلانیت در جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه با مدیریت رهبر معظم انقلاب تا به امروز توانسته‌ایم در کانون متلاطم منطقه نقطه امنی باشیم.

  جهانگیری در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به نقش روستاییان و عشایر در تأمین امنیت کشور گفت: روستائیان و مرزنشنیان بیشترین کمک را برای امنیت منطقه و کشورمان انجام می‌دهند که در این ارتباط باید از آنها قدردانی صورت گیرد و باید توجه داشت که امنیت پایدار امنیتی است که مردم در آن سهیم باشند.

  وی در بخش دیگر صحبت‌های خود با اشاره به نام همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی گفت: اقتصاد مسئله اول ایران است و به‌دلایل متعدد به مسائل اقتصادی باید به‌صورت ویژه‌ای توجه کنیم و راهکارهایی در نظر بگیریم تا به شکوفایی مورد نظر دست یابیم.

  معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن از طریق اقتصاد به‌تعبیر خود به‌دنبال زمینگیر کردن ایران است، گفت: براین اساس آنها می‌خواهند نگذارند که اقتصاد ایران که سمبل کارآمدی نظام است طعم خود آن در دهان مردم چشیده شود، بنابراین باید توجه داشت که تمرکز کشور باید بر اقتصاد باشد.

  جهانگیری تأکید کرد: نسخه‌ای که برای اقتصاد کشور پیچیده شده است و می‌توان آن را به شکوفایی رساند اقتصاد مقاومتی است. در داخل کشور می‌توان هماهنگی و اتحاد ایجاد کرد و دستگاه‌های حاکمیتی باید بیایند تا این امر عملیاتی شود و جایی برای سیاستهای جناحی نیست.

  وی گفت: ویژگی دیگر اقتصاد مقاومتی آن است که این سیاست بر درونزایی همراه با برونگرا بودن تأکید دارد. در اقتصاد مقاومتی مردم مورد توجه هستند و هیچ کسی نمی‌تواند مردم را کنار بگذارد.

  معاون اول رئیس جمهور راجع به برونگرا بودن اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: به‌خلاف آنچه برخی تصور می‌کنند اقتصاد مقاومتی کاملاً برونگرا است و منزوی نیست بلکه با دنیا کاملاً ارتباط، تعامل و بده‌بستان دارد.

  جهانگیری ادامه داد: براین‌اساس بازارهای اصلی ما همسایگانمان هستند که ما بیشترین تمرکز خود را برای همکاریهای اقتصادی با آنها داریم هرچند اگر بتوانیم کالایی به آمریکا و اروپا بفرستیم دریغ نخواهیم کرد.

  وی گفت: سال ۹۵ یکی از بهترین سالهای درخشان اقتصادی کشور در همه زمینه‌ها بوده است و کسانی که آن را قبول ندارند در واقع بی‌اطلاع هستند.

  * از تهران برای کار به روستا می‌روند

  معاون اول رئیس جمهور افزود: در بخشهای نفت، گاز، کشاورزی، صنعت، خدمات و شاخصهای اصلی اقتصادی وضعیت مناسبی دارند و کسانی که انتقاد می‌کنند باید بیایند و بگویند که شاخص‌ها چه تغییری کرده است زیرا اکنون شاخص‌ها مثبت است و به کشور قدرت می‌دهد.

  جهانگیری همچنین گفت: با اتکا بر همین شاخص‌ها است که رهبر معظم انقلاب سال ۹۶ را سال تولید، و اشتغال نامگذاری کرده‌اند.

  وی در ادامه صحبت‌های خود با اعلام اینکه جوانان تحصیلکرده بیکار زیادی در کشور وجود دارند، گفت: هر کسی در هر منطقه‌ای از کشور مسئولیتی دارد و می‌تواند کاری انجام دهد باید برای اشتغال جوانان تلاش کند به‌طوری که در روستایی نزدیک تهران به‌نام وهن‌آباد یک جوان بیکار نیست و حتی از تهران برای کار به آنجا می‌روند. روستایی به همین شکل در کرمانشاه نیز وجود دارد.

  معاون اول رئیس جمهور گفت: نقش دولت در این اشتغالزایی صفر است و تنها امور زیرساختی را برای اشتغالزایی فراهم کرده است، و افراد خلاق از این شرایط برای اشتغالزایی بهره گرفته‌اند.

  جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توسعه اینترنت در روستاهای کشور گفت: در ۲۵ هزار روستای کشور اینترنت و ۱۰ هزار مرکز آی‌سی‌تی وجود دارد و روستاییان دیگر مجبور نیستند برای هر کاری به شهر بیایند.

  وی با بیان اینکه هر دهیار باید برای روستای خود سایتی ایجاد کند، گفت: روستاهایی که دهیاران آن اقدام به ایجاد سایت نکرده در واقع کم‌لطفی کرده‌اند زیرا از این طریق می‌توانند جاذبه‌های روستای خود را در داخل و حتی خارج کشور معرفی کنند.

  * سرنوشت وام یک‌ونیم میلیارد دلاری اشتغالزایی در روستا

  معاون اول رئیس جمهور  در بخشی دیگر از سخنان خود درباره وام روستایی و عشایری گفت: برای روستائیان یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق روستایی در نظر گرفته شده بود اما مجلس برای موافقت با آن کم‌لطفی کرده است.

  جهانگیری افزود: امروز اگر فرد پولداری پروژه‌ای با توجیه اقتصادی مناسب داشته باشد می‌تواند از صندوق توسعه ملی پول دریافت کند، اما چندین میلیون روستایی چه‌سهمی از این صندوق دارند؟

  * به‌خاطر انتخابات پروژه افتتاح نمی‌کنیم

  معاون اول رئیس جمهور گفت:‌ در جلسه‌ای در محضر رهبر معظم انقلاب موضوع وام مطرح شد و ایشان فرمودند که با دوفوریت در مجلس بررسی شود.

  وی در بخش دیگر صحبت‌های خود با اشاره به افتتاح طرح‌های مختلف اقتصادی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی می‌گویند که “این افتتاح‌ها چرا در آستانه انتخابات برگزار می‌شود؟” اما باید در نظر داشت که در آستانه انتخابات نمی‌توانیم کار را تعطیل کنیم و طرح‌هایی که افتتاح شده است به تولید آزمایشی نیز رسیده است.

  جهانگیری اضافه کرد: برخی نیز می‌گویند در آستانه انتخابات آمده‌ایم و سهام عدالت توزیع می‌کنیم، اما باید توجه داشت که به‌خاطر انتخابات کسانی سهام عدالت توزیع کردند که سهام آنها سودی نداشته است.

  وی ادامه داد: ۱۰ سال است که سهام عدالت بین مردم توزیع شده است اما مشکلات آن را در حال برطرف کردن هستیم تا در سال ۹۶ این سهام به‌طور کامل به افراد تحت پوشش کمیته امداد تحویل شود و بقیه نیز باید لیست حساب بگیرند و مشخص شود که مالک چه‌چیزی هستند و چقدر باید پرداخت کنند.

  معاون اول رئیس جمهور همچنین گفت: تا شهریورماه وقت داده شده است تا افرادی که می‌خواهند پرداختی داشته باشند اقدامات لازم را انجام دهند و این سهام ربطی به انتخابات ندارد.

  * چرا بعضی می‌گویند دولت پیر و خسته است

  جهانگیری در واکنش به پیر و خسته بودن دولت یازدهم گفت: کسانی که می‌گویند دولت یازدهم پیر و خسته است باید بدانند که خدا و قیامتی نیز هست و منظور از پیر و خسته بودن چیست؟ تورم کشور از ۴۰ درصد یک‌رقمی شده، اشتغال از صفر به ۷۰۰ هزار نفر در سال رسیده است. پارس جنوبی توسعه یافته و برداشت ما از قطر پیشی گرفته، خرید تضمینی گندم از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن سال ۹۲ با قیمت هر کیلوگرم ۸۰۰ تومان به ۱۱.۵ میلیون تن با قیمت ۱۲۷۰ تومان رسیده است به‌طوری که برای پرداخت پول گندمکاران ۱۴.۵هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.

  * مدیران دولت یازدهم چکیده نظام هستند

  معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه “مشکلات مردم را همراه با عزت حل کرده‌ایم بعد می‌گویند دولت پیر و خسته است” گفت: وزیران پیر و جوان را مقایسه کنید، حتی در بخش صنعت نیز می‌توانید این کار را انجام دهید، این مدیران چکیده مدیریت نظام هستند اما نواقصی هم بوده و برای معیشت و اشتغال مردم نیز باید خیلی وقت گذاشت.

  وی در پایان صحبت‌های خود خطاب به دهیاران حاضر در سالن وزارت کشور، اظهار کرد: لایحه امنیت شغلی دهیاران به دولت آمده است و سعی می‌شود که در اولین فرصت آن را تصویب کنیم.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.