• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » آمریکا به دنبال سناریوی ۲۰۰۳ عراق در سوریه/ فعالیت هوایی فرودگاه الشعیر از شب گذشته آغاز شده است
  کد خبر : 2023366

  آمریکا به دنبال سناریوی ۲۰۰۳ عراق در سوریه/ فعالیت هوایی فرودگاه الشعیر از شب گذشته آغاز شده است

  آمریکا به دنبال سناریوی ۲۰۰۳ عراق در سوریه/ فعالیت هوایی فرودگاه الشعیر از شب گذشته آغاز شده استReviewed by Aryan♥ on Apr 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید هادی سید افقهی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: پیروزی های اخیر محور مقاومت و ارتش…

  آمریکا به دنبال سناریوی ۲۰۰۳ عراق در سوریه/ فعالیت هوایی فرودگاه الشعیر از شب گذشته آغاز شده استReviewed by Aryan♥ on Apr 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید هادی سید افقهی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: پیروزی های اخیر محور مقاومت و ارتش در سوریه در تدمر وادلب شکست تروریست ها در این کشور باعث حمله موشکی امریکا در سوریه در بامداد روز گذشته  شده است.

   

  وی بااشاره به حملات اخیر رژیم صهیونستی به سوریه ونقش  این فرودگاه در برابر این حملات افزود: در چندین نوبت از حملات اسرائیل به سوریه پدافند هوایی فرودگاه الشعیر با واکنشی مناسب باعث سرنگونی چندین فروند از هواپیماهای متجاوز صهیونستی به این کشور شده است.

   

  کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: از این فرودگاه بعنوان مکانی برای پشتیبانی هوایی جهت  حملات زمینی صورت می گرفت و این فرودگاه وسعت ۳۶ هزار کیلومتر مربع را در منطقه حمص، ادلب وتدمر را پوشش هوایی می دهد.

   

    

  افقهی با اشاره به احتمال تکرار حملات موشکی امریکا در سوریه افزود: مقامات امریکایی گفتند دیگر قصد حمله نظامی به اهداف داخلی سوریه را ندارند و حتی روز گذشته در اجلاس سازمان ملل نماینده امریکا خانم  نیکی هپلی گفته بود اگر حملات شیمیای در سوریه تکرار شود امریکا  آمادگی چنیین اقداماتی مشابه را را دارد.

   

   

  وی تصریح کرد: در این حمله کشورهای حامی تروریست در منطقه از جمله عربستان سعودی و ترکیه خواهان تداوم وادامه این حملات در سوریه هستند.

   

   

  کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: امریکایی‌ها برای حمله به پایگاه الشعیر بهانه بی اساسی را مطرح کرده بودند در صورتیکه هیچگاه حملات شیمیایی توسط دولت اسد انجام نشده بود واز طرفی تمامی سلاح های شیمیایی سوریه در سال ۲۰۱۴ توسط ناظرین سازمان ملل از بین رفته است.

   

  افقهی در ادامه گفت:  بازتاب های جهانی زیادی در پی حمله موشکی امریکا در سوریه در سطح بین الملل صورت گرفت البته به جز چند کشور اروپایی و نیز تعدادی کشور مزدور عربی در منطقه، در داخل کنکره امریکا نیز اعتراضاتی به این حمله صورت گرفت.

   

   

   

  وی تصریح کرد: چرا که این حمله بدون اجازه کنکره و خلاف قانون اساسی امریکا صورت گرفته است واز طرفی ممکن بود تبعات خطرناکی برای نیروهای امریکایی مستقر در منطق و پایگاههای امریکا در منطقه شود.

   

   

  کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه امریکایی ها گفتند ما از انجام این حمله روز گذشته ترسی نداشتیم افزود: امریکایی‌ها روز گذشته گفتند که ما از حمله موشکی در سوریه ترسی نداشتیم البته این حمله برای امریکا موفقیت آمیز نبود چراکه  از نظر کمی حدود ۵۹ موشک کروز به سمت پایگاه هوایی الشعیر شلیک کردند که تنها ۲۳ موشک به این پایگاه اثابت نمود والباقی موشک ها توسط سامانه اس ۳۰۰ روسیه منهدم شدند.

   

  افقهی درباره بازتاب جهانی اقدام امریکا در سوریه افزود: بازتاب جهانی خوبی صورت گرفت چرا که  افکار عمومی متوجه شدند اتهام زنی امریکا به سوریه همان تکرار و بازی ۲۰۰۳ پاول  است که  عراق را متهم به سلاح های کشتار جمعی کرده بود.

   

            

  وی تصریح کرد: نماینده بولیوی در سازمان ملل نیز به اقدام امریکا اعتراض نموده بود  ونگرانی این کشور  را از تکرار حملات مجدد اعلام نمودند.

   

   

  کارشناس مسائل غرب آسیا در ادامه افزود: از بعد دیگر اهداف این حمله بود که امریکایی ها به دنبال گرفتن زهر چشم از دولت سوریه بودند و نیز موجب  تاًخیری  در پیشروی ارتش سوریه شوند و چراکه تحولات میدانی به هیچ عنوان به  نفع تروریست ها نبود.

   

   

  افقهی تصریح کرد: واز طرفی به ضرر امریکاشد چرا که با روسیه در قبل از حمله تعامل هوایی داشتند  ولی از بعد از حمله موشکی به صورت تعلیق در آمد .

   

   

  وی با اشاره به فعالیت فرودگاه الشعیر در سوریه از شب گذشته افزود: فعالیت های هوایی فرودگاه الشعیر از شب گذشته آغاز شده است و مشکلی در پروازهای این فرودگاه وجود ندارد.

   

   

  کارشناس مسائل غرب آسیا  در ادامه افزود: در این حمله موشکی ۶ فروند هواپیمایی سوریه مورد اثابت قرار گرفت که طبق برخی گفته ها ۲فروند هواپیمای سوخو ۳۴ روسیه نیز منهدم شده است.البته این اظهار در حد شایعه بوده است.

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.