• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , فرهنگی و هنری » محمدرضا ثقفیان روزنامه نگار و گوینده پیشکسوت رادیو درگذشت!
  کد خبر : 2023258

  محمدرضا ثقفیان روزنامه نگار و گوینده پیشکسوت رادیو درگذشت!

    محمدرضا ثقفیان درگذشت! محمد خدادی مدیرعامل ایرنا ضمن تایید خبر درگذشت این پیشکسوت خبر و روزنامه‌نگاری در خارج از ایران اظهار کرد: ثقفیان از پیشکسوتان ایرنا بود که نقش موثری در پوشش اخبار به ویژه اصفهان داشت و از افرادی بود که در زمان جنگ در عرصه رسانه زحمات زیادی کشید و همچنین شاگردان…

  ۱۸۲

   

  محمدرضا ثقفیان درگذشت!

  محمد خدادی مدیرعامل ایرنا ضمن تایید خبر درگذشت این پیشکسوت خبر و روزنامه‌نگاری در خارج از ایران اظهار کرد:

  ثقفیان از پیشکسوتان ایرنا بود که نقش موثری در پوشش اخبار به ویژه اصفهان داشت و از افرادی بود که در زمان جنگ در عرصه رسانه زحمات زیادی کشید و همچنین شاگردان زیادی تربیت کرد. ثقفیان در اصفهان فرد ماهری بود و به دلیل مهارتی که در کار خبر داشت تاثیرات خوبی از خود بر جای گذاشت.از خصوصیات اخلاقی این پیشکسوت می‌توان به شوخ طبعی وی اشاره کرد به طوری که هر زمان ما را دید جز لبخند از او ندیدیم. ثقفیان از خبرگزاری ایرنا بازنشسته شده بود ولی عرقش را همچنان به خبرگزاری داشت چرا که او سال‌های سال شاگردان زیادی تربیت کرده بود و همیشه این انرژی مثبت خود را با تماس‌هایی که با شاگردانش و ما می گرفت، تزریق می‌کرد. ثقفیان هیچ اولویتی بر کار خبر قائل نبود، شم خبری زنده و حرکت در گذر زمان جزو ویژگی‌های مثبت او بود.

  مرحوم محمدرضا ثقفیان در سال ١٣٢٢ در آبادان به دنیا آمد. در سال ١٣۴٣ گوینده رادیو اهواز و بعد از آن کارشناس خبر خبرگزاری ایران شد. در سال ١٣۴٧ رییس خبرگزاری ایران در استان خوزستان بود.

  در سال ١٣۶٠ معاون و بعد از آن رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در استان اصفهان بود. در سال ١٣٧٣ بازنشسته شد و همکاری خودش را با روزنامه همشهری ادامه داد. وی از فعالان تشکل‌های صنفی رسانه ای اصفهان و از موسسان خانه مطبوعات استان اصفهان بود. همچنین در سال های ١٣٨١ تا ١٣٨٣ دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران استان اصفهان بود.

   

   

  منبع: isna.ir
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.