• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , ورزشی » دیگر خبری از انتصاب سرپرست نیست/ در صورت برکناری رئیس، نایب رئیس، سرپرست فدراسیون می‌شود
  کد خبر : 2023225

  دیگر خبری از انتصاب سرپرست نیست/ در صورت برکناری رئیس، نایب رئیس، سرپرست فدراسیون می‌شود

    تبصره ذیل ماده هفده آیین‌نامه جدید فدراسیون‌های ورزشی، بحث انتصاب سرپرست برای فدراسیون‌های بدون رئیس را برای همیشه ملغی کرده است. به گزارش ایران ویج، آیین‌نامه جدید شرایط احراز و چگونگی انتخاب رئیس فدراسیون‌های ورزشی در حالی هفته گذشته ابلاغ شد که یک نکته جالب در آن وجود دارد.نکته‌ای که شاید برای همیشه بحث…

  ۱۷۱

   

  تبصره ذیل ماده هفده آیین‌نامه جدید فدراسیون‌های ورزشی، بحث انتصاب سرپرست برای فدراسیون‌های بدون رئیس را برای همیشه ملغی کرده است.

  به گزارش ایران ویج، آیین‌نامه جدید شرایط احراز و چگونگی انتخاب رئیس فدراسیون‌های ورزشی در حالی هفته گذشته ابلاغ شد که یک نکته جالب در آن وجود دارد.نکته‌ای که شاید برای همیشه بحث انتخاب سرپرست در فدراسیون‌های ورزشی را از بین ببرد.

  در ماده هفده این آیین نامه آمده است «دوره کاری نایب رئیس، دبیر، خزانه‌دار و خبره ورزشی با اتمام دوره ۴ ساله فدراسیون خاتمه می‌یابد.

  تبصره: در صورت فوت، استعفا و یا برکناری رئیس فدراسیون، مسئولیت کلیه امور جاری فدراسیون تا انتخاب رئیس جدید بر عهده نایب رئیس به عنوان سرپرست فدراسیون خواهد بود.»

  این بند بدان معناست که دیگر در صورت تغییر یک رئیس پیش از موعد مقرر، شاهد انتصاب‌‌های عجیب و غریب سرپرست در فدراسیون‌های مختلف نخواهیم بود و نایب رئیس زمام امور را تا برگزاری مجدد انتخابات آن فدراسیون بر عهده خواهد داشت. این بند اقدام مثبتی جهت کاهش دخالت دولت و وزیر در ورزش به شکل مستقیم است چرا که دیگر وزیر در صورت کنار رفتن یک رئیس فدراسیون، فردی را به عنوان سرپرست منصوب نخواهد کرد.

  آیین‌نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب روسای فدراسیون‌های ورزشی در هجده ماده و هفده تبصره توسط معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تهیه و تدوین و پس از تصویب آن در شورای معاونین وزارتخانه در اسفند سال ۱۳۹۵، به تائید وزیر ورزش و جوانان رسیده و از تاریخ چهاردهم فروردین ۱۳۹۶ لازم الاجراست و کلیه آئین مغایر با آن از اعتبار ساقط می‌شود.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.