• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » قرار گرفتن بودجه قرآنی سال ۹۶ در ردیف بودجه‌های موردی و موقت/ افزایش بودجه بیمه فعالان قرآنی
  کد خبر : 2023182

  قرار گرفتن بودجه قرآنی سال ۹۶ در ردیف بودجه‌های موردی و موقت/ افزایش بودجه بیمه فعالان قرآنی

    به گزارش ایران ویج قانون بودجه سال ۱۳۹۶ روز ۲۴ اسفند‌ماه ابلاغ شد و با وجود اینکه در لایحه دولت مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی درنظر گرفته شده بود این بودجه در قانون سال ۱۳۹۶ در ردیف بودجه‌های موردی و موقت قرار گرفت. این در حالی است…

  ۱۵۸

   

  به گزارش ایران ویج قانون بودجه سال ۱۳۹۶ روز ۲۴ اسفند‌ماه ابلاغ شد و با وجود اینکه در لایحه دولت مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی درنظر گرفته شده بود این بودجه در قانون سال ۱۳۹۶ در ردیف بودجه‌های موردی و موقت قرار گرفت. این در حالی است که بودجه تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی سال گذشته در جدول ۹ و پیش از آن هم در جدول ۱۷ به چشم می‌خورد.

  در این صورت پرداخت بودجه در اختیار دولت بوده و الزامی برای پرداخت همه مبلغ وجود ندارد.

  بودجه امسال درحالی در ردیف بودجه‌های موقت قرار گرفته که به گفته حجت‌الاسلام محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی اسناد سه‌گانه منشور توسعه فرهنگ قرآنی آماده شده و سال ۱۳۹۶ سال اجرایی شدن واقعی منشور است.

  حال سؤال اینجا است که با شرایط کنونی، یعنی نصف شدن بودجه و اختیاری بودن پرداخت آن از سوی دولت اهداف منشور چگونه محقق خواهد شد؟

  این اتفاق در حالی رخ داد که حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس در اعتراض به کاهش بودجه قرآنی سال ۱۳۹۶ گفت: دولت فعالیت‌های قرآنی را به شوخی گرفته است و مجلس با اهتمامی که به فعالیت‌های قرآنی کشور دارد برای رفع این مشکل تلاش می‌کند، اما سؤال اینجا است که چرا بودجه منشور با این شرایط در مجلس به تصویب رسیده است؟

  البته این همه ماجرا نیست و در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ اتفاقات خوبی هم زمینه بودجه‌های قرآنی رخ داده به این صورت که در بودجه امسال مبلغ مشخصی برای بیمه فعالان قرآنی درنظر گرفته شده و بودجه صندوق حمایت از هنر‌مندان با تأکید بر رونق بیمه فعالان قرآنی از ۸ به ۱۳.۵ میلیارد تومان افزایش یافته است.

  همچنین از دیگر بودجه‌هایی که امسال رشد داشته هزینه تحصیل رایگان قاریان و حافظان قرآن کریم است که رشد خوبی داشته و در کنار خبر موردی بودن بودجه منشور توسعه فرهنگ قرآنی می‌توان به این اخبار دلگرم بود.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.