• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » موج تازه گرانی کالاهای اساسی به‌بهانه افزایش دستمزد ۹۶ کارگران
  کد خبر : 2023122

  موج تازه گرانی کالاهای اساسی به‌بهانه افزایش دستمزد ۹۶ کارگران

    همزمان با آغاز سال ۹۶ و به‌بهانه افزایش حقوق کارگران قیمت برخی کالاهای مصرفی و اساسی مردم افزایش یافته یا تقاضای افزایش برای آنها وجود دارد. به گزارش ایران ویج، ابتدایی‌ترین روزهای سال جاری همراه با افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی و غیراساسی مصرفی مردم شده است. درباره دلیل این افزایش قیمت می‌توان دلایل…

  ۱۵۰

   

  همزمان با آغاز سال ۹۶ و به‌بهانه افزایش حقوق کارگران قیمت برخی کالاهای مصرفی و اساسی مردم افزایش یافته یا تقاضای افزایش برای آنها وجود دارد.

  به گزارش ایران ویج، ابتدایی‌ترین روزهای سال جاری همراه با افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی و غیراساسی مصرفی مردم شده است.

  درباره دلیل این افزایش قیمت می‌توان دلایل مختلفی را نام برد ،اما یکی از مهم‌ترین دلایل این افزایش قیمت به بالا رفتن دستمزدها در سال جاری گره خورده است به‌طوری که بسیاری از اصناف و اتحادیه‌ها دلیل این افزایش قیمت یا تقاضا برای افزایش قیمت محصولات خود را بالا رفتن هزینه‌های تولید در سال ۹۶ازجمله دستمزدها می‌دانند.
  بنابراین گزارش، نرخ حبوبات در ابتدایی‌ترین روزهای سال جاری افزایش قیمت را تجربه کرد به‌طوری که قیمت هر کیلوگرم لوبیای چیتی به ۱۳هزار تومان و لپه به ۱۲هزارو۸۰۰ تومان رسید درحالی که نرخ این حبوبات در اسفندماه حدود ۱۱هزارو۵۰۰ تومان و در آذرماه سال گذشته به‌ترتیب ۸هزار و ۷۰۰و۹هزارو۵۰۰ تومان بود.

  قیمت گوشت قرمز نیز کماکان روند نرخ  بالایی خود را حفظ کرده است و در سال جاری نیز هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه بدون دنبه در خرده‌فروشی‌ها ۳۸هزار تومان به فروش می‌رسد و قیمت مرغ با وجودافزایش قیمتی که در تعطیلات نوروزی به‌دلیل تعطیلی موقت کشتارگاه‌ها داشت و به نزدیک ۹هزار تومان رسیده بود اکنون به قیمت تعادلی و حدود ۷هزارو۳۰۰ تومان رسیده، هرچند هنوز از قدرت خرید طبقه ضعیف جامعه خارج است.

   هر شانه تخم‌مرغ ۳۰عددی نیز کماکان بالا است و به‌قیمت ۱۲هزار تومان تا ۱۳ هزار تومان و بسته‌بندی شده این محصول حدود ۱۴ هزارو۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

  بنابراین گزارش قیمت میوه نیز هنوز تب افزایش قیمت شب عید خود را تا حدودی حفظ کرده است و قیمت‌ها برای مصرفکننده به‌نسبت بالا است به‌طوری که پرتقال جنوب و وارداتی به‌ترتیب ۸هزار تومان و ۸هزارو۵۰۰تومان و تامسون شمال کشور ۴هزارو۵۰۰ تومان تا ۵هزار تومان به فروش می‌رسد. پرتقال درجه ۲ نیز هزارو۵۰۰تومان تا ۲هزار و ۵۰۰ تومان در بازار مصرف قیمت دارد.

  انواع سیب نیز ۴هزار تومان تا ۶هزار تومان و کیوی ۴ هزار تومان تا ۶هزار تومان و لیموترش سنگی ۶ تا ۷هزار تومان به فروش می‌رسد.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.