• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » ۷۵۰هزار گردشگر رهاورد نوروز برای استان مرکزی/ کاهش تلفات جاده‌ای
  کد خبر : 2023098

  ۷۵۰هزار گردشگر رهاورد نوروز برای استان مرکزی/ کاهش تلفات جاده‌ای

  ۷۵۰هزار گردشگر رهاورد نوروز برای استان مرکزی/ کاهش تلفات جاده‌ایReviewed by on Apr 8Rating: خبرگزاری مهر- گروه استان ها: قرار گرفتن استان مرکزی در مسیر محورهای شرق به غرب و جنوب به شمال، روزهای پرترددی را در ایام نوروز برای این استان رقم می زند و این ترددها رخدادهای مختلفی را در استان به دنبال…

  ۷۵۰هزار گردشگر رهاورد نوروز برای استان مرکزی/ کاهش تلفات جاده‌ایReviewed by on Apr 8Rating:

  خبرگزاری مهر- گروه استان ها: قرار گرفتن استان مرکزی در مسیر محورهای شرق به غرب و جنوب به شمال، روزهای پرترددی را در ایام نوروز برای این استان رقم می زند و این ترددها رخدادهای مختلفی را در استان به دنبال دارند.

  از سویی شرایط جغرافیایی استان و عبور محورهای مهم از آن ظرفیتی برای افزایش مسافران نوروزی و جذب گردشگر به دیدار از اماکن تاریخی، مذهبی و طبیعی استان است و از سوی دیگر محورهای پرتردد استان در مواقعی همچون ایام نوروز آبستن سوانح و تصادفاتی است که ناشی از ازدحام تردد در اینگونه مواقع است.

  مجموع این ویژگی های سبب شده استان مرکزی در ایام نوروز، روزهای پراتفاقی را تجربه کند که طی این گزارش به بخشی از رویدادهای مربوط به نوروز ۹۶ در استان اشاره می شود.

  ورود ۷۵۰ هزار گردشگر به استان مرکزی طی نوروز۹۶

  سید محمد حسینی، مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به افزایش جذب گردشگر طی نوروز ۹۶ در استان مرکزی نسبت به سال قبل، اظهار داشت: تخمین زده می شود که حدود دو میلیون بازدید کننده از جاذبه های فرهنگی، طبیعی و گردشگری استان در نوروز ۹۶ بازدید کرده اند که از این میان ۷۵۰ هزار نفر گردشگر ثبت و آمارگیری شده اند.

  وی افزود: با توجه به آمار ذکر شده، نسبت به نوروز ۹۵ با افزایش ۱۴ درصدی گردشگر ثبت شده روبرو بوده ایم، همینطور تردد خودرویی از معابر و جاده های استان مرکزی نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۸ درصدی همراه بوده است.

  دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی گفت: یکی از آمارهای افزایش یافته استان در نوروز ۹۶ که باعث شگفتی است، افزایش مدت اقامت گردشگران در سطح استان است که با رشد ۳۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

  وی اظهار داشت: در رابطه با تعداد بازرسی ها و نظارت بر رستوران ها، اقامتگاه ها و اماکن بین راهی نیز، افزایش ۷۴ درصدی نسبت به نوروز ۹۵ داشته ایم و ۲۵۷ مورد بازدیدهای نظارتی از سوی اداره کل میراث فرهنگی انجام گرفته که در مجموع ۱۵ مورد تذکر کتبی صادر و برای پیگیری، پرونده سازی شده است.

  مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با اشاره به تهیه اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی برای گردشگران گفت: در مجموع ۷۵۰ هزار بسته اطلاع رسانی توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی بین گردشگران توزیع شده که شامل دفترچه های راهنمای گردشگر، اطلاعات ضروری، معرفی موزه ها، نقشه و لوح فشرده و همچنین کتاب های مشوق گردشگران بوده است.

  کاهش ۱۹درصدی تلفات جاده‌ای استان مرکزی طی نوروز ۹۶

  کیومرث عزیزی، فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز از کاهش ۱۹درصدی تلفات سوانح رانندگی طی نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان خبر داد.

  وی افزود: در مدت زمان اجرای طرح نوروزی پلیس، ۲۳ نفر در حوزه برون شهری و سه نفر نیز در حوزه درون شهری در تصادفات جان باختند.

  عزیزی در ادامه گفت: در این مدت همچنین تعداد مجروحان ناشی از سوانح رانندگی هفت درصد و تعداد تصادفات خسارتی نیز شش درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

  فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: همچنین در مدت زمان اجرای طرح نوروزی پلیس ۲۲۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف، دو باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و ۱۲نفر قاچاقچی و ۱۶۹ نفر نیز در حوزه جرایم مرتبط با مواد مخدر دستگیر شدند.

  عزیزی به کاهش سرقت و درگیری در این بازه زمانی اشاره کرده و افزود: در این مدت سرقت از منزل ۳۲ درصد، سرقت از مغازه ها ۷۳ درصد، سرقت اتومبیل ۳۹ درصد، موتورسیکلت ۴۵ درصد، جیب بری ۸۶ درصد، نزاع دسته جمعی ۶۰ درصد و نزاع فردی نیز ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان کاهش داشته است.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: طی سال گذشته دو میلیون و ۷۸۲ هزار مسافر از مبدأ اراک جابجا شده اند که نسبت به سال قبل از آن حدود ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد.

  سه هزار و ۱۰۰ ماموریت امدادرسانی اورژانس استان مرکزی طی نوروز ۹۶

  فرزین خوشنودی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی نیز در رابطه با اقدامات انجام گرفته توسط اورژانس طی نوروز امسال اظهار داشت: از روز ۲۵اسفند ۹۵ تا پانزدهم فروردین ماه جاری، سه هزار و ۱۰۲ ماموریت اعزام نیروهای اورژانس در استان مرکزی انجام شد.

  وی افزود: طی این ماموریت ها به سه هزار و ۵۰۰ مصدوم امدارسانی شد و دو هزار و ۱۰۰ نفر نیز توسط اورژانس به مراکز درمانی و بیمارستان ها منتقل شدند.

  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی با اشاره به برقراری حدود ۱۵ هزار تماس تلفنی با مرکز اطلاع رسانی اورژانس در این مدت بیان کرد: بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در استان منجر به انجام ۶۶۶ مورد ماموریت اورژانسی طی نروز امسال در رابطه با حوادث ترافیکی شد.

  خوشنودی تصریح کرد: غرق شدن پنج نفر در سدهای استان به دلیل بی احتیاطی و عدم توجه به توصیه ها از دیگر خبرهای تاسف برانگیز در این ایام بوده است.

  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی اضافه کرد: همچنین طی این مدت سرد شدن هوا و استفاده از وسایل گرمایشی نا ایمن، منجر به مسمومیت با گاز منواکسید کربن برای ۶۰ نفر در استان مرکزی شد.

  ثبت ۱۲میلیون تردد از محورهای استان مرکزی طی نوروز ۹۶

  غلامعباس بهرامی نیا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی نیز اظهار داشت: در طرح نوروز امسال که از بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته تا پانزدهم فروردین سال جاری ادامه داشت، تردد ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار وسیله نقلیه ثبت شد که نسبت به نوروز سال گذشته ۱۰ درصد افزایش نشان می دهد.

  وی افزود: در نوروز امسال ۱۶۸ هزار مسافر از مبدا اراک جابجا شده اند که این رقم نسبت به مدت طرح نوروز سال گذشته هفت درصد کاهش نشان می دهد.

  بهرامی نیا بیان کرد: در طرح نوروزی امسال جان باختگان حوادث رانندگی نسبت به طرح نوروز سال گذشته کاهش داشت و بیشترین حوادث رانندگی نوروز امسال در محورهای بویین زهرا – ساوه و ساوه – همدان اتفاق افتاده است.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی خاطرنشان ساخت: نوروز امسال ۲۱ مجتمع خدماتی رفاهی در محورهای استان فعال به مسافران نوروزی و ترددکنندگان از جاده های استان مرکزی خدمات ارائه کردند.

  اقامت ۴۹هزارنفر روز در ستادهای اسکان فرهنگیان استان مرکزی طی نوروز ۹۶

  شهریار فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از بیست وهشتم اسفندماه۹۵ تا پایان دوازدهم فروردین سال جاری، حدود ۴۹هزار نفر روز مسافر نوروزی در ستادهای اسکان فرهنگیان استان مرکزی پذیرش شدند.

  وی افزود: این ۴۸هزار و ۹۲۲ نفر روز مسافر نوروزی در قالب هفت هزار و ۵۵۰خانوار در ستادهای نوروزی آموزش و پرورش استان مرکزی اسکان یافتند و از امکانات موجود بهره مند شدند.

  فولادوند ادامه داد: امسال ۱۵پایگاه در تمامی شهرستان های استان مرکزی برای ساماندهی اسکان مسافران نوروزی فراهم شده بود و تعداد ۶۹۱کلاس در قالب ۸۶ مدرسه در سراسر استان به مسافران خدمات اقامتی ارائه دادند.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اینکه علاوه بر فرهنگیان از مسافران نوروزی دیگر نهادها و دستگاه ها نیز پذیرش اقامت انجام شده، تصریح کرد: مسافران اقامت یافته در مراکز اسکان فرهنگیان طی نوروز سال جاری نسبت به سال گذشته که ۶۳ هزار نفر روز در ستادهای اسکان فرهنگیان اقامت یافته بودند، حدود چهارده درصد کاهش نشان می دهد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.