• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فاجعه «خان شیخون» کاملا حساب شده است/ تکفیری‌ها آسیب ندیده‌اند!
  کد خبر : 2022547

  فاجعه «خان شیخون» کاملا حساب شده است/ تکفیری‌ها آسیب ندیده‌اند!

  فاجعه «خان شیخون» کاملا حساب شده است/ تکفیری‌ها آسیب ندیده‌اند!Reviewed by on Apr 6Rating: ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فاجعه شیمیایی اخیر در منطقه «خان شیخون» استان ادلب سوریه و اتهام زنی به دولت سوریه در این ماجرا اظهار داشت: در حال حاضر، همه محافل سیاسی در جهان اذعان…

  فاجعه «خان شیخون» کاملا حساب شده است/ تکفیری‌ها آسیب ندیده‌اند!Reviewed by on Apr 6Rating:

  ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فاجعه شیمیایی اخیر در منطقه «خان شیخون» استان ادلب سوریه و اتهام زنی به دولت سوریه در این ماجرا اظهار داشت: در حال حاضر، همه محافل سیاسی در جهان اذعان دارند که جریان مقاومت در کشور سوریه در حال پیروزی است و اقدامات آمریکا و هم پیمانانش مانند قطر و عربستان رو به شکست است.

  وی افزود: این نکته باعث شده است که آمریکایی ها به فکر یک شانتاژ و جریان سازی خبری جدید بیفتند؛ به همین دلیل، خود آمریکایی ها مواد شیمیایی را در اختیار داعش و تکفیری ها قرار می دهند و در مناطقی که مورد دسترسی ارتش سوریه هم نیست و به دلیل پدافند قوی خاک ترکیه امکان پرواز هواپیماهای سوری هم وجود ندارد، توسط خود داعشی ها به صورت حساب شده و محدود استفاده می شود.

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: استفاده محدود و حساب شده از این تسلیحات شیمیایی نیز به این دلیل است که در حادثه خان شیخون هیچ یک از افراد داعش آسیب ندیده اند و این نشان می دهد که این یک کار از پیش طراحی شده و حساب شده است، تا بخشی از مردم آسیب ببینند و بتوانند این مسئله را به دولت سوریه نسبت دهند.

  حسن بیگی با بیان اینکه دولت سوریه تاکنون در هیچ مقطعی از جنگ پنج ساله اخیر از سلاح های شیمیایی استفاده نکرده است، اظهار داشت: برعکس تمام شانتاژهایی که در گذشته مطرح می شد، در مقطعی مشخص شد که حتی تسلیحات شیمیایی را نیز در اختیار ندارند.

  تلاش آمریکا برای خبرسازی و همراه کردن اروپایی ها با خود در منطقه

  وی با اشاره به روی کارآمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا و مطرح شدن دکترین جدید در ایالات متحده آمریکا خاطرنشان کرد: ترامپ در گام اول، هفت نقطه مورد هجوم خود را اعلام کرد که کانادا، چین، ایران و سوریه از جمله این نقاط بوده اند.

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: با این دکترین به دنبال آن بوده اند تا افکار عمومی دنیا را نسبت به شکست های آمریکایی ها در منطقه غرب آسیا و نیز برنامه های آینده آنها برای این منطقه منحرف کنند؛ عناصری هم که آقای ترامپ به کار گرفته است، شامل نیروهای نظامی و امنیتی است که در گذشته به دنبال تک قطبی شدن جهان بوده اند و الان هم همان سیاست را دنبال می کند.

  حسن بیگی تصریح کرد: در حال حاضر آنچه مدنظر آمریکا و هم پیمانانش است، تمرکز بر منطقه غرب آسیاست؛ آنها به این جمع بندی رسیده اند که محور مقاومت بالغ بر یک میلیون رزمنده در سطح منطقه غرب آسیا دارد و این جریان به قدرت قابل ملاحظه ای دست یافته است.

  وی با بیان اینکه اروپایی ها به این واقعیت رسیده اند که هر گونه جنگی به ضرر دنیا تمام می شود، اظهار داشت: ترامپ و هیئت حاکمه آمریکا به دنبال وارد کردن بیش از پیش کشورهای اروپایی به جنگ در منطقه هستند، اما هر روز با یک شکست جدید مواجه می شوند، به همین دلیل مشاهده می کنیم که آنها تلاش می کنند با شانتاژ های خبری از قبیل حادثه خان شیخون، اروپایی ها و ناتو را هم وارد صحنه کنند.

  حسن بیگی با تأکید بر اینکه آنها در این صحنه سازی هم شکست خواهند خورد خاطرنشان کرد: پس از اینکه سازمان های بین‌المللی واقعه را بررسی کنند، کاملاً مشخص می شود که این حادثه توسط تکفیری ها رقم خورده و منشاء پشتیبانی های تسلیحاتی داعش هم کاملاً مشخص است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.