• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » چه چیزی باعث به تعویق افتادن پیش‌نویس طرح سنا شد؟
  کد خبر : 2022534

  چه چیزی باعث به تعویق افتادن پیش‌نویس طرح سنا شد؟

  چه چیزی باعث به تعویق افتادن پیش‌نویس طرح سنا شد؟Reviewed by on Apr 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای چناران: پیش‌نویس طرح سنا، رئیس‌جمهوری‌آمریکا را موظف می‌کند که سپاه‌پاسداران‌انقلاب‌اسلامی، مقامات، نمایندگان و اشخاص وابسته‌ در خارج از ایران را بنا بر اتهام فعالیت‌های تروریستی…

  چه چیزی باعث به تعویق افتادن پیش‌نویس طرح سنا شد؟Reviewed by on Apr 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای چناران: پیش‌نویس طرح سنا، رئیس‌جمهوری‌آمریکا را موظف می‌کند که سپاه‌پاسداران‌انقلاب‌اسلامی، مقامات، نمایندگان و اشخاص وابسته‌ در خارج از ایران را بنا بر اتهام فعالیت‌های تروریستی تحریم کند.

  در حال حاضر، بررسی این طرح به تعویق افتاده و علت آن، نگرانی اتحادیه‌اروپا و چه بسا آمریکا از امکان تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست‌جمهوری‌ایران در صورت تصویب این طرح عنوان شده‌است.

  چند نکته حائز اهمیت در این خبر وجود دارد:
  ۱ – نه آمریکا و نه اتحادیه‌اروپا هیچیک وضع تحریم‌های جدید را مغایر با روح، متن و هدف برجام نمی‌دانند.
  ۲ – نگرانی اتحادیه‌اروپا از وضع تحریم‌های جدید فقط بعلت تاثیرگذاری‌اش بر انتخابات ریاست‌جمهوری‌ایران است و نه مغایرت آن با برجام و یا روابط فی‌مابین فرضاً رو به بهبود اتحادیه‌اروپا با ایران.
  ۳ – پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری‌ایران فارغ از هر نتیجه‌ای که داشته‌باشد، بررسی طرح تحریم‌های جدید مجدداً در دستور کار سنای آمریکا قرار خواهد گرفت.
  ۴ – آمریکا و اتحادیه‌اروپا هیچ نگرانی از واکنش‌های احتمالی دولت فعلی جمهوری‌اسلامی در برابر ایجاد تحریم‌های جدید ندارند.
  ۵ – مطابق با شناختی که اتحادیه‌اروپا و آمریکا از افکارعمومی داخل ایران دارند، وضع تحریم‌های جدید موقعیت رئیس دولت یازدهم و جریان‌ همسو را برای پیروزی در انتخابات پیش‌رو به مخاطره خواهد افکند.
  ۶ – آمریکا و اتحادیه‌اروپا دریافته‌اند که تحت هر شرایطی و علی‌رغم تمام نقض عهدها و کارشکنی‌های خود، این دولت کنونی در جمهوری‌اسلامی‌ایران است که حاضر به قبول کلیه هزینه‌های حفظ برجام می‌باشد.
  ۷ – نگه‌داشتن دولت یازدهم جمهوری‌اسلامی‌ایران در حالت خوف و رجاء، سیاستی بوده که تاکنون اروپا و آمریکا آن را بکار بسته‌ و البته از آن جواب مناسب نیز گرفته‌اند.

  نتیجه‌گیری: با حفظ وضعیت موجود، هیچ چشم‌انداز امید‌بخش و روشنی حداقل برای چهار سال آینده قابل تصور نیست. اکنون کار بجایی رسیده که حداقل چشم‌انداز روشن و امیدبخش، نه تنها لغو همه‌ی تحریم‌ها نیست بلکه عدم وضع تحریم‌های جدید معنا می‌شود.

  محمدرضا فتحی نجفی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.