• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » انگلیسی ها می خواهند منطقه همچنان دستخوش ناامنی و بی ثباتی مستمر باشد
  کد خبر : 2022521

  انگلیسی ها می خواهند منطقه همچنان دستخوش ناامنی و بی ثباتی مستمر باشد

  انگلیسی ها می خواهند منطقه همچنان دستخوش ناامنی و بی ثباتی مستمر باشدReviewed by on Apr 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات ترزا می نخست وزیر انگلیس در سفر به عربستان سعودی گفت: متاسفانه این نخستین بار…

  انگلیسی ها می خواهند منطقه همچنان دستخوش ناامنی و بی ثباتی مستمر باشدReviewed by on Apr 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات ترزا می نخست وزیر انگلیس در سفر به عربستان سعودی گفت: متاسفانه این نخستین بار نیست که نخست وزیر انگلیس  ناراستی و گفتار بی اصل و اساس را بر راستی ارجح می شمارد. این اظهارات تکراری و بی پایه و منطق او در متهم ساختن ایران به ایجاد بی ثباتی در منطقه در حالی از سر ناشکیبایی و بی قراری تکرار می شود که گویی ایشان در بیان این مکرر گویی های نابجا، جایگاه و منصب و مسئولیت خویش را به یک باره از یاد می برد و  براحتی چشم از تاریخ  تحولات و اتفاقات دهه های اخیر نیز  فرو بر می بندد و به سهو یا عمد فراموش می کند که بخش عمده ای از نابسامانی، بی ثباتی و عقب ماندگی های این منطقه حاصل سیاست های استعماری، توسعه طلبانه و بی عدالتی های اسلاف ایشان و هم پیمانانشان در تعدی و تجاوز و برافروختن آتش جنگ در کشورهای منطقه است.

  سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: بی شک تلاش و اراده راسخ جمهوری اسلامی ایران در کمک به تامین امنیت، آرامش و ثبات در این منطقه حساس و استراتژیک، اقدامی شفاف، دقیق و مبتنی بر درایت و خردورزی و در جهت مبارزه با ترور و خشونت است.

  قاسمی ادامه داد: اتهامات ناروای خانم "ترزا می" در حالی بیان می شود که نقش بسزای ایران در حمایت از امنیت، ثبات و صلح در کشورهایی که مورد تعرض و تجاوز تروریست ها قرار گرفته اند و از جمهوری اسلامی ایران درخواست کمک و حمایت داشته اند، بر کسی پوشیده نیست. البته احتمالا نخست وزیرانگلیس و برخی متحدان نزدیک این کشور در خاورمیانه از عدم تحقق محاسبات خود در موفقیت گروه های تروریستی در عراق و سوریه و عقب رانده شدن عناصر تروریستی چندان خشنود  نباشند و مایل باشند منطقه همچنان دستخوش ناامنی و بی ثباتی مزمن و مستمر  باشد.

  قاسمی در ادامه اظهار داشت: فروش سلاح و ادوات به متجاوزین برای کشتار مردم بیگناه در منطقه بویژه در جنگ نابرابر و ضد انسانی در یمن با ادعاهای  خانم "می" هیچگونه سازگاری و همخوانی ندارد.

  قاسمی در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اینگونه اظهارات که به منظور جلب رضایت و حمایت مالی برخی کشورهای منطقه صورت می گیرد را به شدت محکوم کرده و انتظار دارد مقامات لندن با درک واقعیت ها و استفاده از پرشمار تجارب خود در منطقه خلیج فارس طی ادوار گذشته در تصحیح مواضع نادرست خود اقدام کنند. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.