• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تردد زائران از مرز خسروی قطعی است/مصمم به تأمین امنیت دیالی هستیم
  کد خبر : 2022473

  تردد زائران از مرز خسروی قطعی است/مصمم به تأمین امنیت دیالی هستیم

  تردد زائران از مرز خسروی قطعی است/مصمم به تأمین امنیت دیالی هستیمReviewed by on Apr 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر اسداله رازانی در جلسه ستاد هماهنگی زائران اربعین حسینی(ع) که با حضور معاونین استانداری، مشاور عالی استاندار و…

  تردد زائران از مرز خسروی قطعی است/مصمم به تأمین امنیت دیالی هستیمReviewed by on Apr 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر اسداله رازانی در جلسه ستاد هماهنگی زائران اربعین حسینی(ع) که با حضور معاونین استانداری، مشاور عالی استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به هماهنگی های بعمل آمده بین وزارت کشور ایران و عراق، تردد زائران در اربعین حسینی از مرز خسروی حتمی است لذا دستگاه های اجرایی تا فرصت ۶ ماه باقی مانده به اربعین جهت ایجاد زیرساخت های لازم اقدام کنند.

  استاندار کرمانشاه گفت: هر دو دولت ایران و عراق تصمیم گرفته اند که امنیت لازم در استان دیالی عراق برای تردد زائرین اربعین از مرز خسروی ایجاد شود لذا تا اربعین حسینی(ع) تنها ۶ ماه فرصت داریم که دستگاه های ذیربط باید در جهت احداث امکانات مورد نیاز اقدام کنند.

  وی با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده برای تردد زائر از مرز خسروی گفت: خوشبختانه شهرستان قصرشیرین دارای امکانات و مراکز اقامتی و راه های دسترسی مناسبی می باشد و همچنین مرز خسروی با توجه به داشتن امکانات و گمرک از موقعیت خوبی برای تردد زائر برخوردار است که از این جهت امکانات قصرشیرین حتی از مهران هم بیشتر است اما برای ایجاد دیگر ایجاد زیرساخت ها از احداث پارکینگ، گیت ها و ودیگر امکانات لازم باید سریعاً اقدام شود.

  وی با اشاره به بازدیدهای میدانی انجام شده برای در نظر گرفتن امکانات مورد نیاز در مرز خسروی گفت: خدمات استان کرمانشاه در مرز خسروی از مهران و شلمچه کمتر نیست اما باید با آمادگی کامل، امکانات مورد نیاز در شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی ایجاد شود و هیچ گونه مشکلی برای تردد زائرین وجود نداشته باشد.

  دکتر رازانی تاکید کرد: امکانات باید با توجه به نیاز و ضرورت ایجاد شوند و از انجام کارهای غیر ضرور که نیازی به فراهم ساختن آنها نیست، پرهیز شود.

  وی همچنین با تاکید بر در نظر گرفتن مکانی در نزدیکی شهرستان قصرشیرین به مساحت ۶۰ الی ۱۰۰ هکتار جهت احداث پارکینگ گفت: معاون عمرانی استانداری ظرف دو هفته هزینه و امکانات مورد نیاز برای احداث این پارکینگ را مورد بررسی قرار می دهد و دستگاه ها موظف هستند که امکانات مورد نیاز را برای تسریع آن در اختیار فرمانداری و شهرداری قصرشیرین قرار دهند.

  وی در ادامه بر رفع مشکلات موجود در سیستم روشنایی مسیر قصرشیرین و خسروی تاکید کرد و گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان موظف است که پیگیری های لازم را در این خصوص انجام دهد.

  استاندار کرمانشاه از دستگاه های اجرایی خواست که پیگیری های لازم را برای جذب اعتبارات مورد نیاز برای ایجاد امکانات در مرز خسروی از طریق وزارتخانه ها و ستاد مرکزی اربعین کشور انجام دهند و در این راستا گفت: با توجه به اینکه تعدادی از وزارء و وزارتخانه ها عضو این ستاد هستند لذا ضروری است که مدیران استان برای ایجاد امکانات مورد نیاز در مرز خسروی جهت جذب اعتبارات از طریق وزارتخانه های خود در تهران اقدام کنند.

  وقتی برای تلف کردن نداریم/ زیرساخت های مرز خسروی بسرعت فراهم شود

  همچنین در این جلسه مشاور عالی استاندار نیز گفت: ۶ ماه بیشتر برای یک کار بزرگ در مرز خسروی جهت تردد زائرین در اربعین حسینی(ع) فاصله نداریم لذا دستگاه ها نهایت اهتمام خود را در این راستا بکار گیرند.

  جعفر همتی افزود: در بازدیدها و جلسات مختلفی که در شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی داشته ایم مصوباتی را برای تسریع در امورات مربوط به مرز خسروی داشته ایم که امروز این مصوبات با حضور استاندار کرمانشاه مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

  وی افزود: باید کارهای مربوط به ایجاد زیرساخت در مرز خسروی به سرعت انجام شود و وقتی برای تلف کردن نداریم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.