• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دولت در سال جدید به صنایع کوچک و متوسط توجه کند
  کد خبر : 2022371

  دولت در سال جدید به صنایع کوچک و متوسط توجه کند

  دولت در سال جدید به صنایع کوچک و متوسط توجه کندReviewed by on Apr 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، کیوان کاشفی گفت:  باید اولین و مهمترین ویژگی دولت در سال جدید توجه به واحدهای کوچک و متوسط باشد، چرا که این واحدها اشتغالزایی بالایی دارند و در وضعیت معیشتی مردم…

  دولت در سال جدید به صنایع کوچک و متوسط توجه کندReviewed by on Apr 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، کیوان کاشفی گفت:  باید اولین و مهمترین ویژگی دولت در سال جدید توجه به واحدهای کوچک و متوسط باشد، چرا که این واحدها اشتغالزایی بالایی دارند و در وضعیت معیشتی مردم و رونق بازار تاثیر بیشتری خواهد داشت.

  عضو هیات رئیسه اتاق ایران افزود: در شش ماهه اول سال جدید، چه استمرار کار دولت فعلی باشد و چه دولت دیگری مستقر شود، تغییراتی در ارکان دولت خواهیم داشت.

  وی ادامه داد: سال ۹۶ نسبت به سه سال گذشته به دلیل برگزار شدن انتخابات ریاست جمهوری خاص تر است و تجربه نشان داده بعد از انتخابات ریاست جمهوری تغییراتی در وزارتخانه ها و سیستم های اداری خواهیم داشت.

  کاشفی تصریح کرد: در خوشبینانه‌ترین حالت می‌توان گفت اگر این انتخابات باعث رکود یا توقف فعالیت‌های اقتصادی در شش ماهه اول سال جدید نشود، نوعی ثبات و یکنواختی بر اقتصاد حاکم خواهد بود.

  رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه و عضو هیات رئیسه اتاق ایران گفت: پیش بینی می شود که دولت دوازدهم بعد از استقرار، اصلاحی در نظام اقتصاد کشور انجام دهد که بخش مهم آن کاهش تعداد یارانه بگیرهاست.

  وی با اشاره به حمایت دولت از صنایع بزرگ و بالادستی در چندسال اخیر افزود: علی‌رغم اینکه رشد اقتصادی در سال‌های اخیر و بخصوص سال گذشته وضعیت بهتری نسبت به گذشته داشته، باید توجه داشت که این رشد ثمره محصولات نفتی یا صنایع بزرگ مانند خودرو و فولاد بوده است.

  کاشفی ادامه داد: بی تاثیر بودن رشد اقتصادی بر وضعیت معیشتی مردم به دلیل توجه کمتر به صنایع کوچک و متوسط بوده است. به نظر می‌رسد اولین و مهمترین ویژگی دولت در سال جدید توجه به واحدهای کوچک و متوسط باشد، چرا که این واحدها اشتغالزایی بالایی دارند و ثمره آن‌ها در سطوح پایین‌تر است که در وضعیت معیشتی مردم و رونق بازار تاثیر بیشتری خواهد داشت.  

  این فعال اقتصادی با تاکید به لزوم اصلاح سیستم بانکی در سال ۹۶ گفت:  در سال ۹۶ باید تکلیف سیستم بانکی کشور مشخص شود. در حال حاضر بانک‌ها به دلیل کمبود منابع  با مشکل مواجه شده‌اند. این در حالی است که شفافیت آماری وجود ندارد تا بدانیم منابع دست چه کسانی است، چه میزان مربوط به بخش خصوصی بوده است، چه میزان از منابع اصل پول و چه میزان جریمه و سود بانکی است.

  وی افزود:  کمبود منابع مالی منجر شده که بانک‌ها نتوانند تسهیلات مورد نیاز را به بخش‌خصوصی پرداخت کنند. نوعی افسارگسیختگی در سیستم بانکی به وجود آمده است و شاید تعین و تکلیف قانون بانکداری کشور کاری است که انتظار می‌رود دولت و مجلس به آن بپردازد.

   کاشفی با بیان اینکه یکی از این ثمرات برجام  به جذب سرمایه‌گذاران خارجی مربوط می‌شود گفت: اینکه برای سرمایه‌گذاری با کمبود منابع داخلی مواجه هستیم امری مشهود است. لذا انتظار می‌رود برجام منجر به جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و ورود پول‌های جدید به کشور شود.

  وی افزود: احتمالا برجام در سال ۹۶ عینیت بهتری داشته باشد.

  بنابر پیش‌بینی این عضو هیات رئیسه اتاق ایران، ممکن است در شش ماه دوم سال ۹۶ افزایش نسبی قیمت ارز رقم بخورد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.