• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اقتصاد مقاومتی در حد شعار باقی مانده است/ برجام یک مسیر ناموفق و اشتباه بود
  کد خبر : 2022326

  اقتصاد مقاومتی در حد شعار باقی مانده است/ برجام یک مسیر ناموفق و اشتباه بود

  اقتصاد مقاومتی در حد شعار باقی مانده است/ برجام یک مسیر ناموفق و اشتباه بودReviewed by on Apr 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس حجت السلام مهدی طائب در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: چنانچه اقتصاد مقاومتی در کشور بخواهد در دو…

  اقتصاد مقاومتی در حد شعار باقی مانده است/ برجام یک مسیر ناموفق و اشتباه بودReviewed by on Apr 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس حجت السلام مهدی طائب در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: چنانچه اقتصاد مقاومتی در کشور بخواهد در دو کلمه تفسیر شود، افزایش  بهره برداری از ظرفیت ها و امکانات داخلی معنا خواهد داد.

   

  وی تصریح کرد:  اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد درون زا، اقتصادی که از درون خود رشد کند و امکانات موجود در کشور  را شناسایی وآنرا  بالفعل تبدیل کند.

   

  مسئول قرارگاه عمار در رابطه با وظایف مسئولین در رابطه با اقتصاد مقاومتی، افزود:  باید در این زمینه امکانات و ظرفیت های  موجود را شناسایی کرده و هماهنگی لازم را در دستگاهها و بخش های مربوطه انجام دهند تا بتوانیم به درستی در این مسیر حرکت نماییم.

   

  شناسایی ظرفیت‌های موجود در کشور منجر به تولید مطلوب می‌شود

   

  حجت السلام طائب تصریح کرد: با شناسایی ظرفیت های موجود در کشور می توانیم در بحث محصولات و تولید داخلی به سطحی مطلوب و عالی دست پیدا کنیم.

   

  وی گفت: با این عمل می توان هم در بحث  مصرف محصولات وکالای داخلی خودکفا شده و دیگر نیازی به واردات از خارج نبوده  وهم می توان  محصولات وکالاهای تولید شده  خود را به دیگر کشورها صادر کنیم.

   

  مسئول قرارگاه عمارتصریح کرد: اقتصاد مقاومتی در کشور  مستلزم این است که ما  چشم امید و طمع  به خارج از  کشور نداشته باشیم و نیز محتاج به کمک آنان نباشیم.

   

  حجت السلام طائب افزود: باید ابتدا توانمندی‌های خودمان را شناسایی و در جهت پیشرفت آن تلاش کنیم، بعد چنانچه لازم بود برای بارور ساختن بیشترعلم ودانش ازخارج کشور استفاده شود که این بلامانع است .

   

  وی با بیان این‌که اگرحل مشکلات ما به بیرون کشور باشد اشتباه است، افزود: اگر باور ما در کشور  براین باشد، حل مشکلات داخلی ما توسط دیگران میسر بوده وآنان می توانند  مشکلات  اقتصادی ما را حل کنند، هرگزدر بحث  اقتصاد مقاومتی به نتییجه‌ای نخواهیم رسید.

   

   مسئول قرارگاه عمار تصریح کرد: تا هنگامی که دید مسئولان در کشور به برجام باشد مشکلات  اقتصادی حل نخواهد شد، بطوریکه حتی مسئولین ما بگویند آب خوردن ما بستگی به برجام دارد و یا ارتباط ما با امریکا زمانی  درست می‌شود که برجام حل شده باشد.

   

  اقتصاد مقاومتی برای مسئولین ما  فقط در حد شعار درون تهی است

   

  حجت السلام طائب گفت: تا هنگامی که چنین دیدی در بین مسئولین ما باشد  سخن گفتن در رابطه با اقتصاد مقاومتی فقط در حد شعار درون تهی است و این دو دیدگاه هیچگاه با یکدیگر جمع نخواهند شد.

   

  وی با اشاره به سخنان اخیر وزیر خارجه کشورمان در رابطه با نقش برجام و اقتصاد مقاومتی درکشور، افزود: ظریف اخیرا   گفته است که  برجام راه اقتصاد مقاومتی در کشور است؛ در حالی که این‌گونه نیست. تا زمانی که نگویند برجام مسیر ناموفقی بوده و تا به امروز چیزی برای کشورمان در بر نداشته اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد.

   

   

  مسئول قرارگاه عمار تصریح کرد: مسئولین دولتی تا امروز در عمل  قدمی در راستای اقتصاد مقاومتی بر نداشته‌اند و تنها با برگزاری جلسات و نیز شعار همراه بوده است.

   

  حجت السلام طائب با اشاره به سخنان رهبری در رابطه با برجام افزود: برجام تجربه ناموفق بوده و به تعبیر رهبری  برجام خسارت محض برای کشورمان است بطوریکه تا به امروز  نه از بیرون و نه در داخل کشور  برای ما سودمند نبوده است.

   

  ۴ سال اخیر فرصت پیشرفت دانش هسته‌ای را از دست دادیم

   

  وی تصریح کرد: در مدت چهار سال اخیر ما فرصت پیشرفت و فعال کردن امکانات داخلی را از دست داده‌ایم، همچنین باعث شد که در عرصه دانش هسته ای رشد و بلوغ خود را از دست بدهیم.

   

  مسئول قرارگاه عمارگفت: ما در برجام به حرف امریکایی ها گوش ومراکز هسته ای خود را تعطیل کردیم، بنابراین چنانچه  فردی بگوید مراکز هسته ای را تعطیل نکردیم مقابل مردم ایران دروغ گفته است.

   

  غربی‌ها بارها گفته‌اند ۱۷۰۰۰ هزار سانتیفیوژ را در ایران تعطیل کردیم

   

  حجت السلام طائب تصریح کرد: غربی‌ها بار ها گفته‌اند  17000 هزار سانتیفیوژرا در ایران تعطیل کردیم در صورتیکه این سانتیفیوژها در حال فعالیت وکار کردن واز طرفی قابل عرضه وفروش در سطح بین الملل بودند.

   

  وی در ادامه افزود: چنانچه بگوید ما هیچ کدام از مراکز هسته ای خود را پس از برجام تعطیل نکردیم دروغ محض گفته است؛ چراکه پس از برجام قلب نیروگاه اراک  را بتن ریزی کردند.

   

   مسئول قرارگاه عمار با بیان این که فردو امروزدر کشور تولید ندارد، خاطرنشان کرد: پس از توافقات برجام سایت فردو نیز رسما تعطیل شده و ما دیگر شاهد تولید درآن نیستیم .

   

    حجت السلام طائب تصریح کرد: در این دولت دانشمندان هسته ای چهار سال از تحقیقات خود عقب ماندند و کار خود را در عرصه علم وفناوری هسته‌ای تعطیل کردند.

   

   برجام برای کشور ما یک مسیر ناموفق بود

   

  وی افزود: برجام برای کشور ما یک مسیر ناموفق و اشتباه بوده وتنها خسارت وعقب افتادگی در عرصه علم ودانش را به ارمغان آورده است؛ چراکه  از بیرون چیزی نصیب ما نشد و در داخل هم متوقف شدیم.

   

  مسئول قرارگاه عمار گفت: مسئولین ما تا زمانی‌که در بحث اقتصاد مقاومتی شعار بدهند و به آن عمل نکنند، هیچ نتیجه‌ای در اقتصاد نخواهیم گرفت.

   

  دولت در برجام طوری رفتار کرد که مردم از واقعیت‌ها دور بمانند

   

  حجت السلام طائب با اشاره به پذیرفتن وزیر خارجه کشورمان در برجام، افزود:  آقای ظریف پذیرفته است که ما به هیچ نتیجه‌ای در برجام  دست نیافته‌ایم  و از طرفی مسیر برجام برای کشور مسیری اشتباه بوده و در این مسیر موفق نبوده ایم.

   

   

  وی تصریح کرد: ظریف اذعان دارد که  تنها نتیجه برجام در کشور ما  عقب نشینی و شکست بوده است؛ اما به دلیل هراس از آقای روحانی آن را بیان نمی‌کند.

   

   

  مسئول قرارگاه عمار با اشاره به رفتار دولت در برجام گفت: دولت در برجام طوری رفتار کرد که مردم از واقعیت ها دور بمانند؛ زیرا می‌داند، چنانچه مردم از  واقعیت های موجود در توافق نامه  برجام مطلع شوند به گونه‌ای دیگر با دولت رفتارخواهند نمود.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.