• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , مطالب برگزیده سایت , ورزشی » مراقب آنتي‌ويروس‌ها باشيد!
  کد خبر : 202219

  مراقب آنتي‌ويروس‌ها باشيد!

  مراقب آنتي‌ويروس‌ها باشيد!Reviewed by Aryan on Dec 13Rating: يک تحليل‌گر سيستم معتقد است كه هيچ آنتي‌ويروسي وجود ندارد که بتواند به صورت صددرصد سيستم شما را در مقابل ويروس‌ها ايمن کند. پريسا فتحعلي‌بيگلو در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار کرد: نرم‌افزارهاي آنتي‌ويروس به شکل اختصاصي براي دفاع از سيستم‌ها در برابر…

  مراقب آنتي‌ويروس‌ها باشيد!Reviewed by Aryan on Dec 13Rating:

  يک تحليل‌گر سيستم معتقد است كه هيچ آنتي‌ويروسي وجود ندارد که بتواند به صورت صددرصد سيستم شما را در مقابل ويروس‌ها ايمن کند.

  پريسا فتحعلي‌بيگلو در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار کرد: نرم‌افزارهاي آنتي‌ويروس به شکل اختصاصي براي دفاع از سيستم‌ها در برابر تهديد ويروس‌ طراحي و نوشته مي‌شود و متخصصان امنيتي براي استفاده از آنتي‌ويروس توصيه مي‌کنند، زيرا از رايانه نه تنها در برابر ويروس‌ها، بلکه در برابر انواع بدافزارها نيز محافظت مي‌کند.

  او ادامه داد: درواقع آنتي‌ويروس يک برنامه رايانه‌يي است که براي بررسي و مرور فايل‌ها، تشخيص و حذف ويروس‌ها و ديگر بدافزارها استفاده مي‌شود.

  وي تصريح کرد: آنتي‌ويروس‌ها محافظان سيستم‌هاي ما هستند؛ اين‌گونه آنتي‌ويروس‌ها مي‌توانند کنترل مرکزي سيستم را در دست گرفته و مواظب رفتار مشکوک يا برنامه‌هاي مخرب اجرايي برروي سيستم باشند، اما با گسترش روابط نمي‌توانيم به‌صورت کامل برروي آنتي‌ويروس‌ها حساب کنيم، زيرا اين آنتي‌ويروس‌ها از حمله ويروس‌ها در امان نيستند.

  فتحعلي‌بيگلو خاطرنشان کرد: ويروس‌ها هميشه جلوتر از آنتي‌ويروس‌ها حرکت مي‌کنند، ولي بيش‌تر آنتي‌ويروس‌ها درصورت بروز و ظهور يک ويروس جديد قادر خواهند بود که به سرعت آن را شناسايي کنند و سيستم شما را از وجود اين ويروس پاک نگه دارند.

  اين تحليل‌گر سيستم ادامه داد: هيچ دليلي وجود ندارد براي از بين بردن احتمال آلودگي رايانه افراد به تروجان، ويروس يا ورم که يکي از مخرب‌ترين آثار آن کاهش عملکرد رايانه و اشغال پهناي باند اينترنتي است، از نرم‌افزاري استفاده شود که چند برابر يک ويروس مخرب، سرعت رايانه و يا کانکشن شما را نابود کند.

  او گفت: بررسي‌هاي مختلفي در خصوص علل کند شدن رايانه‌هاي شخصي با سيستم عامل ويندوز انجام شده است که به دليل نحوه انجام آزمايش و شرايط فني انجام آزمايش و دقت نتايج آزمايشي را که توسط دپي‌سي‌ اسپاي انجام گرفته است، استناد مي‌کنم. بسياري از نرم‌افزارهاي مشهوري که شرکت‌هاي بزرگ توليدکننده نرم‌افزار ارائه مي‌کنند در بالاي اين جدول قرار دارند، به عبارت ديگر اين نرم‌افزارها مؤثرترين عامل کند شدن رايانه‌هاي شما محسوب مي‌شوند.

  به گفته وي يک آنتي‌ويروس بايد با نرم‌افزارهاي کاربردي سازگاري داشته باشد تا کاربر در حين استفاده از آن دچار دردسر نشود؛ درست است كه استفاده از آنتي‌ويروس‌ها اجتناب‌ناپذير بوده و شكي در سودمند بودن آنها نيست، ولي برخي از اوقات دردسرهايي را براي كاربران ايجاد مي‌كنند. براي مثال، برنامه‌هاي آنتي‌ويروس در صورتي كه به صورت مؤثر طراحي نشده باشند، كارايي رايانه را كاهش داده و باعث كند شدن آن مي‌شوند، ممكن است كاربران بي‌تجربه در فهميدن هشدارهاي آنتي‌ويروس مشكل داشته باشند و پيشنهاداتي را كه آنتي‌ويروس به آن‌ها ارائه مي‌كند، درست متوجه نشوند.

  او خاطر نشان كرد: گاهي اوقات يك تصميم نادرست به نشت اطلاعات مجنر مي‌شود، درصورتي كه آنتي‌ويروس از جست‌وجوي اكتشافي استفاده كند، كارايي آن به ميزان تشخيص‌هاي مثبت نادرست و تشخيص‌هاي منفي نادرست بستگي دارد و در آخر از آنجا كه برنامه‌هاي آنتي‌ويروس غالباً در سطوح بسيار قابل اطمينان در هسته سيستم اجرا مي‌شوند، محل خوبي براي اجراي حملات بر عليه رايانه هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.