• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نقش روسیه و معارضان ترکیه در تصمیم آنکارا برای توقف عملیات سپر فرات
  کد خبر : 2022177

  نقش روسیه و معارضان ترکیه در تصمیم آنکارا برای توقف عملیات سپر فرات

  نقش روسیه و معارضان ترکیه در تصمیم آنکارا برای توقف عملیات سپر فراتReviewed by on Apr 4Rating: «وائل امام»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق با بیان اینکه ژنو ۵ در رسیدن به نتایج رضایت بخش ناکام بوده اظهار داشت: هیات ریاض از ظرفیت و ابزارهای کافی برای گفت…

  نقش روسیه و معارضان ترکیه در تصمیم آنکارا برای توقف عملیات سپر فراتReviewed by on Apr 4Rating:

  «وائل امام»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق با بیان اینکه ژنو ۵ در رسیدن به نتایج رضایت بخش ناکام بوده اظهار داشت: هیات ریاض از ظرفیت و ابزارهای کافی برای گفت وگو با هیات دولت سوریه برخوردار نبود.

  وی افزود: همزمانی برگزاری ژنو ۵ با حمله افراد مسلح به برخی محورها در داخل سوریه از موشک پراکنی به شهر لاذقیه و حمله به شهر حماه تا حمله به شمال شرق دمشق از محور جوبر با هدف دستیابی تروریست ها به پیروزی هایی در میدان نبرد صورت گرفت.

  کارشناس سوری تاکید کرد: مقاومت ارتش سوریه و پاسخ های سریعی که برای توقف پیشروی تروریست ها صورت گرفت، غرور معارضان را شکسته و آنها هم میدان نبرد و هم سیاست را از دست دادند از همین روست که برای به شکست کشاندن تلاش ها در مسیر دستیابی به توافق و تفاهمی درباره حل بحران سوریه خود را به آب و آتش زده اند.

  إمام به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره عدم طرح قضیه برکناری اسد در مذاکرات اشاره کرد و گفت: این مسله نیز تاثیر منفی بر موضع معارضان ریاض که خواستار طرح آن هستند داشته است.

  کارشناس سوری به سردرگمی شدید معارضان در تعیین اولویت هایشان در ژنو اشاره کرد و گفت: معارضان قاهره و مسکو بند برکناری اسد را مطرح نکردند که شوک واقعی و سیلی به صورت معارضان ریاض بود و در نتیجه آن رشته کار سیاسی از دستشان خارج شد.

  وی افزود: معارضان ریاض علاوه بر اینکه در زمینه نظامی در تلاش خود برای سیطره بر برخی محورهای سوریه ناکام ماندند با اظهارات دولت آمریکا درباره عدم طرح قضیه برکناری بشار اسد در میدان سیاست هم شکست خورده هستند.

  امام درباره توقف عملیات سپر فرات ترکیه در شمال سوریه گفت: این اقدام بر اساس تصمیم محض ترکیه صورت نگرفته و مطمئنا روسیه هم در آن تاثیرگذار بوده کما اینکه حمایت آمریکا از نیروهای سوریه دموکراتیک در عملیات آزادسازی رقه تاثیر زیادی بر این تصمیم ترکیه داشته است.

  کارشناس سوری گفت: بزرگ ترین دلیل ناکامی راهبرد اردوغان در به راه انداختن عملیات سپر فرات یا توقف آن و عقب نشینی از خاک سوریه، اظهارات معارضان داخل ترکیه بوده که به خسارات وارده بر ارتش ترکیه از ورود به خاک سوریه و از دست دادن ۸۷ سرباز خود بدون اینکه به نتیجه ای برسد معترض بودند.

  إمام میدان نبرد را تعیین کننده سرنوشت سوریه خواند و گفت: خسارات بزرگ گروه های تروریستی برای آنها کمرشکن بوده و ارتش سوریه و متحدانش طبق قوانین بین المللی به کار خود در مبارزه با تروریسم ادامه می دهند، بخصوص که پیروزی سوریه و جبهه مقاومت نزدیک است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.