• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ناکارآمد جلوه دادن دولت و ناامید کردن مردم منطقی نیست
  کد خبر : 2022169

  ناکارآمد جلوه دادن دولت و ناامید کردن مردم منطقی نیست

  ناکارآمد جلوه دادن دولت و ناامید کردن مردم منطقی نیستReviewed by on Apr 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، فریدون همتی روز سه شنبه در اولین جلسه شورای اداری در سال جدید که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: مجموعه مدیران استان در سال گذشته خوب عمل کردند و بویژه با بسترسازی…

  ناکارآمد جلوه دادن دولت و ناامید کردن مردم منطقی نیستReviewed by on Apr 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، فریدون همتی روز سه شنبه در اولین جلسه شورای اداری در سال جدید که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: مجموعه مدیران استان در سال گذشته خوب عمل کردند و بویژه با بسترسازی مناسب برای پذیرایی از مسافران نوروزی شاهد اتفاقات ارزشمندی در نوروز بودیم و می توان گفت قزوین به مقصد گردشگری تبدیل شد.

  استاندار بیان کرد:ستادسفرهای نوروزی چندین ماه تلاش کردند وبا تامین امنیت لازم و امکانات موردنیازگردشگران و همکاری خوب نیروهای نظامی و انتظامی، اطلاعات، دستگاه قضایی، میراث فرهنگی و شهرداری، هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، مدیریت بحران، دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستانها، راهداری دریک حرکت منسجم توانستند ایام خوشی را برای مردم رقم بزنند که جای تقدیر دارد.

  وی گفت: وزیر کشور مدت چهار روز در قزوین حضور داشت و در برنامه ریزی برای ایشان و بازدید از عرصه های مختلف در پایان سفر نگاهشان به قزوین تغییر کرد که نشان می دهد باید در معرفی بیشتر تلاش کنیم.

  همتی اظهارداشت: صدا وسیما، رسانه ها، شهرداری با کارهای ابتکاری توانستند قزوین را به مقصد گردشگری تبدیل کنند و این کار باید تداوم یابد.

  وی اضافه کرد: ستاد تنظیم بازار هم بخوبی عمل کرد و آرامش مطلوبی در بازار ایجاد شدو در این بخش نیز مشکلی نداشتیم.

  دولت را تضعیف و مردم را ناامید نکنیم

  استاندار در ادامه با بیان برخی خدمات دولت در شرایط دشوار چند سال اخیر اظهارداشت: همه خدمات دولتها متعلق به نظام است و در مجموع اعتماد مردم به نظام ایجاب می کند خدمات گذشته و حال را فراموش نکنیم.

  وی اضافه کرد: برای قضاوت منصفانه باید بدانیم دولت در چه شرایطی مسئولیت پذیرفته و چه کارهایی انجام داده است و مردم باید واقعیت ها را بدانند و سپس ارزیابی کنند.

  همتی اظهارداشت: در انتقاد نباید از جاده انصاف خارج شویم زیرا دولت های می آیند و می روند اما در ترازوی عدل و انصاف لازم است همه شرایط و خدمات با هم دیده شود.

  وی بیان کرد: در وضعیتی که نفت ۱۲۰ دلاری به ۲۵ دلار کاهش یافت و تحریم ها شدت گرفت و شاهد رشد منفی شش درصدی بودیم و بیکاری دورقمی بود باید بپذیریم اداره کشور با اقتدار و آرامش کاری بزرگ و ارزشمند است.

  استاندار گفت: برجام و مذاکرات توانست حقانیت ایران اسلامی را به جهانیان نشان دهد و رشد اقتصادی به بالای ۷ درصد رسید و قطعنامه ها کنار رفت و ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه بلوکه شدن ایران آزاد شد و این موفقیت در حالی بود که از اصول خود عدول نکردیم.

  وی اضافه کرد: چرا برخی فکر می کنند که چشم ما به دست دشمن است؟ این حرف منطقی نیست بلکه ما تدبیر و علم داریم و با اقتدار جلو می رویم و دشمن را دست کم نمی گیریم و به آنها اعتماد نداریم.

  همتی اظهارداشت: برای قضاوت کردن عادلانه باید یا اطلاعات کافی داشته باشیم و یا عالم به کار باشیم نه این که بدون سند خدمات را زیر سوال ببریم و بگوییم برجام هیچ دستاوردی نداشته است.

  وی گفت: ایراد و نقاط ضعف خود را می پذیریم و هیچگاه نگفته ایم به اهداف و آرمانها رسیده ایم اما اگر از تولید و اشتغال حرف می زنیم منظور این نیست که به صادرات فکر نکنیم زیرا فقط بازار داخلی جوابگوی نیازها نیست.

  استاندار تصریح کرد: ما امروز هم حرف حساب علمی داریم  می توانیم روی پای خود بایستیم و در یک بررسی معمولی میتوانید متوجه شوید درهمین استان قزوین تاکنون سابقه نداشته یک هزار واحد مورد حمایت تسهیلاتی قرار گیرند و به تولید بازگردند.

  وی بیان کرد: اگر حمایت دولت نبود باید یک هزار واحد تعطیل می شد و شاهد بیکاری بیشتری در استان می شدیم اما تنها چند واحد دارای بحران جدی هستند که آنهم ناشی از تحریم و سوء مدیریت درکارخانه است و یا سهام داران مشکل دارند که دولت براحتی قادر به دخالت و حل مشکلاتشان نیست.

  همتی یادآورشد: برای اولین بار سهم درآمدهای مالیاتی کشور از درآمد نفت بالاتر می رود و باید اذعان کنیم که کشور به مسیر و ریل عقلانیت بازگشته و اینده خوبی در انتظار است.

  وی اضافه کرد: چرا برخی از بزرگواران که دلسوز هم هستند خدمات دولت را که به نام نظام است زیر سوال می برند و مردم را نا امید می کنند در حالی که امروز با سربلندی در عرصه بین المللی حضور داریم و هیچ موردی از اقتداری ایران کم نشده است.

  همتی گفت: بسیاری از واقعیتهای هسته ای را نمی توان امروز بازگو کرد که اگر گفته می شد مردم بسیار خوشحال و امیدوار می شدند و شرایط فرق می کرد اما مصلحت نیست بسیاری از مسائل بازگو شود.

  وی اظهارداشت: چرا دولت را به ناکارآمدی در اشتغال متهم می کنید در حالی که در استان قزوین در سال گذشته بیش از ۶۵۰ میلیون دلار صادرات داشتیم که این میزان در سالهای گذشته فقط ۳۵۰ میلیون دلار بود.

  استاندار یادآورشد: بیش از ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در پسا برجام در استان محقق شده که ارزشمند است و نباید این کارها نادیده گرفته شود.

  ائمه جمعه به امیدواری مردم و فرهنگ سازی کمک کنند

  همتی با تشکر از نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در بیان نکات انتقادی اظهارداشت: جایگاه امام جمعه قزوین بسیار بالاست و ستونی محکم در کنار ما هستند که روحیه بخش هستند و باور داریم نکات انتقادی امام جمعه قزوین از روی دلسوزی است اما انتظار داریم از ما هم اطلاعات دقیق بگیرند و ما را در آشکار هم دعا کنند تا مدیران به کار دلگرم شوند.

  استاندار اظهارداشت: در اردیبهشت ماه در یک همایش بزرگ از همه بیکارانی که در سالهای اخیر مشغول کار شده اند دعوت خواهیم کرد تا حضور یابند تا همه ببینید که مشاغل ایجاد شده واقعیت دارد.

  همتی اضافه کرد: البته به نقاط ضعف اذعان داریم و می دانیم می توان بهتر کار کرد و من به خودم و مدیرانم نمره ۱۴ می دهم البته این ارزیابی در شرایط کنونی و با همه کمبودها و مشکلات خوب است اما باید امسال ارتقاء پیدا کند.

  وی از ائمه جمعه و جماعات خواست با فرهنگی سازی زمینه گرایش به مصرف داخلی و همراهی با دولت و ایجاد امید و نشاط بیشتر در جامعه را فراهم کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.