• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » آمریکا به دنبال حذف ترکیه از تحولات سوریه و نبرد رقه است
  کد خبر : 2022114

  آمریکا به دنبال حذف ترکیه از تحولات سوریه و نبرد رقه است

  آمریکا به دنبال حذف ترکیه از تحولات سوریه و نبرد رقه استReviewed by Iranvij-2 on Apr 4Rating: «فارس جنیدان»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، تصریح کرد: هیچ‌گونه تفاهمی بین ترکیه و آمریکا درباره آنچه در سوریه جریان دارد، مشاهده نمی‌شود، چون به دلایل متعدد، اختلافاتی عمیق بین اولویت‌ها و…

  آمریکا به دنبال حذف ترکیه از تحولات سوریه و نبرد رقه استReviewed by Iranvij-2 on Apr 4Rating:

  «فارس جنیدان»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، تصریح کرد: هیچ‌گونه تفاهمی بین ترکیه و آمریکا درباره آنچه در سوریه جریان دارد، مشاهده نمی‌شود، چون به دلایل متعدد، اختلافاتی عمیق بین اولویت‌ها و اهداف دو کشور وجود دارد.

  نماینده پارلمان سوریه اولین دلیل اختلاف بین آنکارا و واشنگتن را پرونده کُردها و دومین آن را اختلاف در قبال «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه دانست و تاکید کرد: آمریکا خواهان بی‌نقش کردن ترکیه در سوریه و ندادن هرگونه فرصت به آنکارا برای مشارکت در نبرد رقه و سهیم بودن در این پیروزی است.

  جنیدان افزود: اختلافات ترکیه و آمریکا بسیار عمیق است و پا را از پرونده سوریه فراتر می‌نهد، چون یکی از تبعات تفاهم اخیر آمریکا و روسیه دور کردن آنکارا از واشنگتن است و این یکی از دلایل بروز اختلاف بین روسیه و ترکیه است.

  وی با اشاره به اینکه بین ترکیه و اروپا جو بی‌اعتمادی حاکم است و دلیل آن رفتارهای اردوغان و موضع‌‌گیری‌های شخصی رئیس جمهوری ترکیه است، گفت: ترکیه نگران رخدادهای جاری در سوریه است، چون دریافته، پس از ورود آمریکا و روسیه به میدان، آنکارا بزرگترین بازنده این پرونده است.

  جنیدان خاطر نشان کرد: روسیه و آمریکا برای تحرکات ترکیه در شمال سوریه، خطوط قرمزی را مشخص کرده و در این راستا باید تاکید کرد هماهنگی گسترده‌ای بین واشنگتن و مسکو برای مقابله و محدود کردن اقدامات ترکیه در سوریه وجود دارد.

  به اعتقاد نماینده پارلمان سوریه تغییر مواضع و اظهار نظر مسئولان آمریکایی در هر مقام و منصبی، امری طبیعی و تلاش برای در دست گرفتن میدان و یکی از نتایج حضور گسترده و تاثیرگذار روس‌ها در سوریه و تفاهمات بدست آمده بین آنهاست.

  جنیدان موضوعاتی چون منافع آمریکا، اختلاف نظر در پرونده کُردها و قضیه «عبدالله گولن» در کنار تلاش آنکارا برای سوء استفاده از هم‌پیمانانش بخصوص در پرونده پناهجویان سوری و تحت فشار گذاشتن آمریکا با اهرم پایگاه نظامی آنجرلیک را عواملی دانست که موجب گسترش شکاف بین آمریکا و ترکیه شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.