• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آدرس‌های غلط دولت
  کد خبر : 2021967

  آدرس‌های غلط دولت

  آدرس‌های غلط دولتReviewed by on Apr 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، محمد عبدالهی طی یادداشتی در روزنامه افکار نوشت: پس از اجرای برجام، آمریکا با مطرح کردن این ادعا که مذاکرات هسته‌ای سایه شوم جنگ را از بین برده است و باید با ایران در مسائل منطقه‌ای…

  آدرس‌های غلط دولتReviewed by on Apr 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، محمد عبدالهی طی یادداشتی در روزنامه افکار نوشت: پس از اجرای برجام، آمریکا با مطرح کردن این ادعا که مذاکرات هسته‌ای سایه شوم جنگ را از بین برده است و باید با ایران در مسائل منطقه‌ای مذاکره کنیم تلاش خود را برای اجرای برجام منطقه‌ای آغاز کرد. اهداف اصلی آمریکا از اجرای این پروژه؛ شکست و اضمحلال جریان مقاومت، خنثی‌سازی استراتژی انقلاب اسلامی در منطقه، تضعیف خط مقدم تهاجمی علیه امنیت رژیم صهیونیستی و بازسازی جبهه متحدان منطقه‌ای غرب است.

  از سوی دیگر جبهه غربگرای داخلی، نیز طی ماه‌های اخیر تلاش زیادی برای کشاندن ایران به مسیر همکاری با محور غربی-عربی-عبری در منطقه انجام داده است. این جریان و نشریات وابسته به آن، پس از روی کار آمدن ترامپ تلاش قابل توجهی کرده‌اند تا با شکل‌دهی به یک دوقطبی جنگ-صلح، اینگونه به افکار عمومی القاء کنند که اگر دولتی با گرایش‌ انقلابی در ایران بر مسند بنشیند؛ درگیری، حتمی خواهد بود تا از این طریق اولاً افکار عمومی را از شکست برجام منحرف کرده و ثانیاً با ایجاد رعب و وحشت، جریان انقلابی را به حاشیه رانده و سبد رأی خود را برای انتخابات آتی ریاست جمهوری پر کنند.

  به این ترتیب جبهه غربگرا با برجسته‌سازی محور غربی-عربی-عبری و دیوانه جلوه دادن ترامپ، ساختن دوقطبی جنگ-صلح را آغاز کرد. اما رجوع به اسناد و مطالبات قابل اتکای ارائه شده در نهادهای مؤثر و اندیشکده‌های آمریکا حاکی از آن است که هیچ فرصتی بهتر از تداوم مسیر فعلی در ناکارآمدی دولت برای ترامپ وجود ندارد تا ایده او عملیاتی شود و ترامپ آن طور که جریان داخلی سعی دارد به تصویر بکشد میل به ماجراجویی و جنگ طلبی ندارد!

  اما شواهد حاکی از آن است که تلاش آمریکا و همکار داخلی آن برای دمیدن بر این سناریوی دروغین ادامه خواهد داشت. به نظر می‌رسد آمریکا با تشدید لفاظی‌ها و تهدیدها، افزایش تحریم‌ها و محدودیت‌ها به بهانه پرونده منطقه‌ای، همچنان به دنبال عملیاتی کردن برجام منطقه‌ای خواهد بود.

  شبکه غربگرای داخلی نیز برای رسیدن به برجام منطقه‌ای تلاش خواهد کرد تا از فضای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ نهایت استفاده را ببرد. بر این اساس:

  ۱. با تشدید دوگانه جنگ-صلح به مصداق‌تراشی برای این دوگانه خواهند پرداخت.

  ۲. سعی خواهد کرد تا نفوذ منطقه‌ای ایران را عامل اصلی مشکلات اقتصادی کشور معرفی کند.

  ۳. برجام هسته‌ای را عامل دور کردن جنگ از ایران جلوه دهند.

   

  مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

  بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.