• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » خطر تروریست و داعش برای کل جهان است
  کد خبر : 2021963

  خطر تروریست و داعش برای کل جهان است

  خطر تروریست و داعش برای کل جهان استReviewed by on Apr 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار معاون نخست وزیر، معاون رئیس مجلس و سفیر مجارستان در ایران اظهار داشت: ما خاطره بسیار خوبی از کشور مجارستان…

  خطر تروریست و داعش برای کل جهان استReviewed by on Apr 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار معاون نخست وزیر، معاون رئیس مجلس و سفیر مجارستان در ایران اظهار داشت: ما خاطره بسیار خوبی از کشور مجارستان داشته و هیچ نقطه تاریکی در سوابق ما با یکدیگر وجود ندارد.

  وی ابراز داشت: دنیای امروز بر اثر روابط موجود به صورت یک خانه درآمده و اگر ساکنان این خانه با صمیمیت و دوستی با هم متحد شوند، این خانه آباد خواهد شد؛ اما با ایجاد اختلاف، به ویرانی خواهیم رسید.

  این مرجع تقلید با اشاره به اینکه دو جمله از رئیس مجلس مجارستان در دیدار سال گذشته به خاطر دارم، گفت: جمله اول آن بود که «تروریست مشکل لاینحلی برای اروپا شده است»؛ اما ما می‌گوییم مشکل لاینحل وجود ندارد و در این مسیر، سه راه حل «سوزاندن ریشه‌های فکری تروریست»، «مذاکرات سیاسی» و «برخورد با آنان» وجود دارد که باید انجام گردد؛ چرا که اگر این سه مرحله، دست به دست دهد، مشکل تروریست مسلماً حل خواهد شد.

  آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: ما دو کنگره خطر تکفیری و تروریست‌ها را در سال‌های گذشته در قم برگزار کرده‌ایم که ۸۰ شخصیت از کشورهای گوناگون به ایران دعوت شده و کنگره‌ای عظیم برپا شد که اجماع همه شرکت کنندگان آن بوده که تروریست جایی در اسلام ندارد.

  این مفسر قرآن کریم بیان داشت: بنده از اظهار نظر آمریکایی‌ها متأسفم که خود را در مقابل تروریست معرفی می‌کنند؛ اما در رادیوی خود داعش را دولت اسلامی می‌خوانند.

  وی اظهار داشت: داعش، نه دولت است و نه اسلامی و تمام علمای اسلام متفق القولند که این گروه‌ها از اسلام بیگانه می‌باشند.

  نباید از حل مسئله تروریست مأیوس بود

  آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: متأسفانه گاهی مسائل سیاسی سبب می‌شود که این گروه را به اسلام مرتبط کنند؛ در حالی که اسلام دین رحمت، محبت و همزیستی با تمام ادیان است؛ بنابراین نباید از حل مسئله تروریست مأیوس بود و اگر برخی از دولت‌ها با آنان همکاری نمی‌کردند، ریشه کن شده بودند.

  وی اظهار داشت: خطر تروریست و داعش برای کل عالم است؛ نه جهان اسلام و همه باید دست به دست هم داده و صادقانه وارد شده تا ریشه کن شود.

  این استاد برجسته حوزه با اشاره به جمله دوم رئیس مجلس مجارستان در دیدار سال گذشته، تصریح کرد: وی گفته بود که «نباید تروریست را به خوب و بد تقسیم کنیم و تروریست همه جا بد است و برای همه خطرناک است و امنیت را از دنیا می‌گیرد».

  وی بیان داشت: متأسفانه مسائل سیاسی سبب شده که اسلام ستیزی در رسانه‌های خارجی انجام شده و بگویند که ایران طرفدار تروریسم است؛ در حالی که کشور ما در خط اول مبارزه با این گروه می‌باشد.

  آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: کنگره‌هایی که با موضوع مبارزه فکری با تروریست داشته‌ایم، در دنیا سابقه نداشته و کتاب‌های زیادی از مقالات ارسالی جمع آوری شده که موجود است.

  وی ابراز داشت: ما در کشورهای دیگر همچون آلمان نیز کنگره‌هایی برای نفی تروریست برگزار کرده و حاضریم در مجارستان نیز داشته باشیم.

  مرجع تقلید شیعیان گفت: مبارزه با ترویست، مسئله‌ای انسانی و واقعی است و همه در برابر آن مسئولند و باید کاری کنیم که نسل آینده ما این گرفتاری‌ها را نداشته باشند.

  وی در پایان تصریح کرد: ما امیدواریم حامل این پیام از سفر خود از ایران به اروپا باشید که آنچه که امروز در ایران مشاهده می‌کنید با آنچه در رسانه‌ها از این کشور بیان می‌شود، متفاوت است و اگر این مسئله به درستی ابلاغ شود، بهتر می‌توان کار کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.