• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اردن دومین صادر کننده داعشی ها به عراق و سوریه است
  کد خبر : 2021851

  اردن دومین صادر کننده داعشی ها به عراق و سوریه است

  اردن دومین صادر کننده داعشی ها به عراق و سوریه استReviewed by on Apr 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الغد، بر اساس گزارش کنگره آمریکا حدود چهار هزار اردنی از سال ۲۰۱۱ به داعش در سوریه و عراق ملحق شده اند تا اردن پس از تونس…

  اردن دومین صادر کننده داعشی ها به عراق و سوریه استReviewed by on Apr 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الغد، بر اساس گزارش کنگره آمریکا حدود چهار هزار اردنی از سال ۲۰۱۱ به داعش در سوریه و عراق ملحق شده اند تا اردن پس از تونس دومین کشوری باشد که بیشترین تعداد را در این زمینه داشته باشد.

  در این گزارش آمده است که این موج ملحق شدن به داعش تنها محدود به شهر معان در جنوب این کشور نیست بلکه افرادی از شهرهای شمالی مانند اربد والسلط نیز حضور دارند.

  گزارش مذکور به مشکلات فقر، فساد و رشد کم اقتصادی، افزایش بیکاری و مهاجرت هزاران نفر برای یافتن کار اشاره می کند و اینکه ساکنان از اوضاع اقتصادی به شدت ناراضی هستند.

  در ادامه این گزارش به همکاری اردن در زمینه مبارزه با داعش از طریق مشارکت در حملات هوایی  ضد داعش و اجازه دادن به نیروهای خارجی برای استفاده از پایگاه هایش اشاره می کند و اینکه دولت اردن شریک مهمی برای آمریکاست.

  گزارش کنگره آمریکا همچنین به افزایش حملات تروریستی ضد اردن و فشار مضاعفی که آوارگان سوری بر اقتصاد اردن و بافت اجتماعی آن وارد می کنند پرداخته و به تهدیدات منطقه ای که بر ثبات داخلی اردن تاثیر می گذارد، اشاره کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.