• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اصرار مخالفان مسلح بر برکناری «اسد» مانعی در مسیر مذاکرات است
  کد خبر : 2021774

  اصرار مخالفان مسلح بر برکناری «اسد» مانعی در مسیر مذاکرات است

  اصرار مخالفان مسلح بر برکناری «اسد» مانعی در مسیر مذاکرات استReviewed by on Apr 1Rating: «أندریه أونتیکوف»، کارشناس روسی مسائل خاورمیانه در گفت وگو با خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس اظهار داشت: مذاکرت ژنو  در نتیجه رفتارهای استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه با بن بست روبرو است. اونتیکوف شکست دی…

  اصرار مخالفان مسلح بر برکناری «اسد» مانعی در مسیر مذاکرات استReviewed by on Apr 1Rating:

  «أندریه أونتیکوف»، کارشناس روسی مسائل خاورمیانه در گفت وگو با خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس اظهار داشت: مذاکرت ژنو  در نتیجه رفتارهای استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه با بن بست روبرو است.

  اونتیکوف شکست دی میستورا در مذاکرات ژنو را آشکار خواند و گفت: فرستاده سازمان ملل مورد انتقاد مستمر طرف سوری و دیگران است بخصوص که گفته می شود دی میستورا تصریح کرده که آینده ای با حضور اسد نیست و این قضیه غیرقابل قبول است علاوه بر اینکه دمشق هم اخیرا او را به حضور نپذیرفت و برخی معارضان داخل هم مثل گروه حمیمیم از منتقدان عملکرد دی میستورا هستند.

  وی با اشاره به انتقادهای مکرر روسیه از دی میستورا گفت: مسکو نیز معتقد است که فرستاده سازمان ملل فرایند سیاسی حل بحران سوریه را تعطیل کرده و و به دلیل اینکه بی طرفانه عمل نمی کند درخواست های روسیه برای تشکیل هیات های شرکت کننده در مذاکرات ژنو را پاسخ نداد.

  کارشناس روسی گفت: دی میستورا تنها یک هیات برای این مذاکرات تشکیل داد که هیاتی غیر مناسب و غیر قابل قبول بود چون شامل نمایندگانی از گروه های مسلح و هیات ریاض و برخی افراد گروه معارضان نزدیک به قاهره بود و دیگران در آن حضور نداشتند.

  اونتیکوف تاکید کرد: همه این مسائل ثابت می کند که فرستاده ویژه سازمان ملل در ماموریت خود شکست خورده و استعفای وی قابل انتظار است و دبیر کل سازمان ملل باید کسی را جایگزین آن کند.

  وی در خصوص نتایج مذاکرات ژنو نیز گفت: هنوز اختلافات زیادی وجود دارد، معارضان مسلح به دلیل حمایت هایی که از سوی عربستان، قطر و برخی دیگر از کشورهای منطقه دریافت می کنند، در مذاکرات جدی نبوده و به قطعنامه های سازمان ملل و راه حل سیاسی متعهد نیستند و همچنن برکناری بشار اسد از قدرت را می خواهند.

  کارشناس روسی تاکید کرد: در حال حاضر باید سه اصل تشکیل دولت انتقالی، برگزری انتخابات و تشکیل قانون اساسی جدید در کنار بند مبارزه با تروریسم مورد بررسی قرار گیرد اما معارضان همه این مسائل را کنار گذاشته و تنها به برکناری بشار اسد قبل از هر چیز دیگر تمرکز کرده اند و این امر مانعی در پیشرفت فرایند سیاسی است اما کشورهای منطقه و غرب از این سنگ اندازی ها حمایت می کنند.

  اونتیکوف گفت: هدف از حوادث سوریه تبدیل شدن این کشور به کشوری فروپاشیده در اثر تخریب نظام مند زیربناها و اقتصاد و شکاف در جامعه سوریه است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.