• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حیثیت نظام مرهون ایستادگی مقابل آمریکا است
  کد خبر : 2021492

  حیثیت نظام مرهون ایستادگی مقابل آمریکا است

  حیثیت نظام مرهون ایستادگی مقابل آمریکا استReviewed by on Mar 30Rating: رخدادهای ۱۰ فروردین ۶۳ چکیده: آیت الله خامنه ای: ما در مقابل آمریکا و فشارهایش عقب نخواهیم نشست.   نشست شورای امنیت در مورد کاربرد سلاح های شیمیایی از سوی عراق در جنگ تحمیلی به توافق نرسید.   آیت الله خامنه ای: در میدان…

  حیثیت نظام مرهون ایستادگی مقابل آمریکا استReviewed by on Mar 30Rating:

  رخدادهای ۱۰ فروردین ۶۳

  چکیده:

  آیت الله خامنه ای: ما در مقابل آمریکا و فشارهایش عقب نخواهیم نشست.

   

  نشست شورای امنیت در مورد کاربرد سلاح های شیمیایی از سوی عراق در جنگ تحمیلی به توافق نرسید.

   

  آیت الله خامنه ای: در میدان های سیاسی ملت ما عقب نشینی نخواهد کرد

  نماز جمعه این هفته تهران با شکوه هرچه تمام و با حضور انبوه مردم خداجوی در دانشگاه تهران و خیابان های اطراف به امامت آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان برگزار شد.

  آیت الله خامنه ای در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران گفت: اگر ملت ها امروز دست به دست هم بدهند و در کنار یکدیگر قرار بگیرند هیچ قدرتی در دنیا قادر نیست که بر آنها پیروز شود و بر آنها فائق آید و ما با جمهوری اسلامی ایران و با پیروزی این نظام توانستیم این مدعا را ثابت کنیم.

  امام جمعه تهران افزود: امروز هم مبارزه ما با آمریکا ادامه دارد و تا وقتی که آمریکا دارای خصلتی ابرقدرتی و سلطه گری است این مبارزات ادامه خواهد داشت و در تمام میدان ها هم به فضل الهی ما امیدوار و خوشبین هستیم و پیش بینی می کنیم آمریکا را شکست خواهیم داد و در میدان های سیاسی نیز به هیچ وجه ملت ما عقب نشینی نخواهند کرد.

  رئیس جمهور افزود: نه مستقیم و نه غیر مستقیم فشار آمریکا را ما در هیچ جا تحمل نخواهیم کرد ما اگر می خواستیم فشار آمریکا را تحمل کنیم این انقلاب واقع نمی شد. اگر می خواستیم در مجامع جهانی در مقابل آمریکا عقب نشینی کنیم حیثیت و آبروی کنونی جمهوری اسلامی به دست نمی آمد.(۱)

   

  شکست شورای امنیت در عمل به وظایف ذاتی خود

  منابع دیپلماتیک سازمان ملل گفتند اعضای شورای امنیت روز پنج شنبه در مورد محکوم کردن استفاده سلاح شیمیایی بر علیه نیروهای ایرانی بدون ذکر نام عراق توافق کردند. اما درباره چگونگی این محکومیت با شکست رو به رو شدند. شوروی خواستار این محکومیت در چارچوب یک اعلامیه از سوی رئیس شورای امنیت بود اما هلند، انگلیس، پاکستان و نیکاراگوئه صدور قطعنامه که دارای قدرت بیشتری است را ترجیح دادند. بیش از ۳ سال است که جمهوری اسلامی ایران دولت های غربی و سازمان امهای بین المللی را در جریان استفاده رژیم عراق از سلاح های شیمیایی گذاشته است اما آنها هیچ واکنش مناسبی را از خود نشان نداده اند بر اساس معاهده ۱۹۲۵ ژنو دولتی که از سلاح های شیمیایی استفاده کند جنایتکار جنگی محسوب می شود.(۲)

  منابع:

  ۱. اطلاعات، ۱۱ فروردین ۶۳، ص ۹
  ۲. اطلاعات، ۱۱ فروردین ۶۳، ص ۸

  انتهای متن/

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.