• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نسخه‌های تکراری، تروریست‌های سرخورده و ارتشی که متوقف نمی‌شود
  کد خبر : 2021204

  نسخه‌های تکراری، تروریست‌های سرخورده و ارتشی که متوقف نمی‌شود

  نسخه‌های تکراری، تروریست‌های سرخورده و ارتشی که متوقف نمی‌شودReviewed by on Mar 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه، عملیات نظامی ارتش سوریه در مناطقی از این کشور شدت گرفته و ارتش سوریه همه نقاط در محور جوبر-القابون را که تروریست ها اشغال کرده بودند، بازپس گرفته است. ارتش…

  نسخه‌های تکراری، تروریست‌های سرخورده و ارتشی که متوقف نمی‌شودReviewed by on Mar 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه، عملیات نظامی ارتش سوریه در مناطقی از این کشور شدت گرفته و ارتش سوریه همه نقاط در محور جوبر-القابون را که تروریست ها اشغال کرده بودند، بازپس گرفته است.

  ارتش سوریه به این مهم اکتفا نکرده بلکه به پیشروی های خود در داخل جوبر نیز ادامه داد تا جایی که استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه از ایران و روسیه خواست حفظ آتش بس را تضمین کنند.

  مساله جدید در نبرد محور جوبر-القابون این است که ارتش علاوه بر بازپس گیری مواضع خود، رود المار در جوبر که پشت منطقه العباسیین واقع است، تحت کنترل گرفت در حالی که از زمانی که تروریست ها جوبر را اشغال کرده بودند این رود در تسلط ارتش نبود و این امر نشانه پیشروی ارتش سوریه و قصد رهبری سوریه برای یکسره کردن نبرد جوبر در مرحله پیش روست.

  ارتش سوریه در نبرد جوبر و القابون موشک ها و سلاح های جدیدی را علیه تروریست ها بکارگرفت که به پیشروی های آن کمک شایانی کرد و به گفته منابع ویژه سوری شمار تروریست های کشته شده در این ۲ منطقه بالغ بر ۸۰۰ نفر است.

  به موازات آن ارتش سوریه در حال پیشروی در حومه حماه است بخصوص از زمانی که منطقه کوکب را تحت تسلط خود گرفت تا امنیت شهر حماه، سهل الغاب و مصیاف را تامین کند.

  همزمان عملیات نظامی در حومه شرقی حلب نیز که در شرف آزادی کامل است، ادامه دارد و با این حساب تنها حومه جنوب غربی حلب باقی مانده تا این شهر و حومه آن کاملا آزاد اعلام شود.

  إدلب و حومه آن نیز در انتظار عملیات بزرگ ارتش سوریه برای درو کردن تروریست های تجمع کرده در آنجاست.

  پیش بینی می شود گروه های تروریستی به گشودن جبهه های متعدد متوسل خواهند شد و بار دیگر آتش جنگ در نزدیکی دمشق را شعله ور می کنند و از همین رو ارتش سوریه چندین مسیر از جمله اتوبان حرستا و مسیر برزه به بیمارستان نظامی تشرین را مسدود کرده است.

  تروریست های برزه برای انجام عملیات علیه بیمارستان نظامی نقشه کشیده اند و منطقه مسکونی ضاحیه الاسد یکی از اهدافی است که تروریست ها امید به پیروزی در آنجا را دارند و بارها برای تصرف آنجا تلاش کرده اما در برابر مقاومت ارتش و نیروهای دفاع ملی ناکام ماندند.

  همچنین انتظار می رود که آتش جنگ در جبهه إدلب و الفوعه و کفریا نیز شعله ور شود به گونه ای که آنهایی که معارضان میانه رو سیاسی خوانده می شوند از این نبرد بهره برداری رسانه ای و سیاسی خواهند کرد تا جبران خسارت خود در نبردهای جوبر-القابون و حومه حماه داشته باشند کما اینکه احتمال اشتعال جبهه دیر الزور نیز وجود دارد.

  اما در مابقی حومه شمالی لاذقیه شاهد درگیری های قابل ذکری نخواهیم بود چرا که ترکیه در مقام ضامن آتش بس به دلیل هماهنگی با روس ها با وجود اینکه حامی اصلی تروریست های آنجاست نمی تواند مرتکب حماقتی در این جبهه شود تا خود را در برابر مسکو به دردسر نیاندازد.

  در مرحله پیش رو شاهد عملیات درو شدن تروریست ها توسط ارتش سوریه خواهیم بود و انتظار می رود که ارتش سوریه به عملیات نظامی خود در عمق جوبر و به سمت القابون و تامین امنیت اتوبان حرستا ادامه بدهد و تروریست های الغوطه در دوما و حرستا هم پس از آزادی القابون و جوبر در حلقه محاصره بزرگ تری قرار گیرند.

  در این شرایط است که تروریست های دوما، عربین، حرستا و غیره سه گزینه پیش روی خود می بینند نخست اینکه آتش بس را بپذیرند یا با پذیرش آشتی به آغوش دولت سوریه بازگردند یا منتظر پیشروی ارتش سوریه به این مناطق باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.