• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بازگشت گرگ های تنها
  کد خبر : 2020849

  بازگشت گرگ های تنها

  بازگشت گرگ های تنهاReviewed by on Mar 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز ،محمد میرشکاری دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی: گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ توانست سرزمینی های بسیاری در سوریه و عراق را متصرف شود، اما تشکیلات تروریستی داعش طی…

  بازگشت گرگ های تنهاReviewed by on Mar 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز ،محمد میرشکاری دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی: گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ توانست سرزمینی های بسیاری در سوریه و عراق را متصرف شود، اما تشکیلات تروریستی داعش طی شش ماه اول سال ۲۰۱۶ ،۱۵ درصد از مناطق اشغالی خودرا از دست داده و همچنان در حال عقب نشینی از مناطق متصرف شده خود است.

  حال این مسئله باعث شده تا داعش بخش عظیمی از نیروهای خود را  که از کشورهای گوناگون بلاخص کشورهای اروپایی که به داعش پیوسته بودند را از دست بدهد و نیروهای دوره دیده این سازمان تروریستی به کشورهای خود سر ریز شوند و اما بازگشت این قبیل افراد به مساوه بمب ساعتی است که هر لحظه امکان انفجارش در آن کشورها وجود دارد .

  طبق آماری که سازمان های امنیتی کشورهای اروپایی اعلام نموده اند نزدیک به ۳ هزار نیروی اروپایی به گروه  تروریستی  موسوم به خلافت اسلامی عراق و شام ملحق شده اند که شامل کشور های : فرانسه ،آلمان، انگلیس، بلژیک، نیوزیلند، سوئد، فنلاند، دانمارک و نروژ بوده است.

  مسئله ی مهمی که تهدیدی علیه امنیت اروپاست، بازگشت  نیروهای گروه تروریستی خلافت اسلامی به سرزمین هایشان، و چگونگی استفاده داعش از آنهاست، که هر لحظه امکان عملیات آنها وجود دارد ،همان طور که در چند روز قبل یکی از این عوامل بر روی پل <<وست‌مینیستر>> با ماشین خود تمام عابرین پیاده را زیر گرفت ؛یا موارد قبل در آلمان و فرانسه.

  اما تاکتیکی که محتمل است داعش با بازگشت نیروهایش به کشورهای خود در اروپا انجام دهد به دو شکل است؛ یک نیروهای که مستقیماً از مناطق عملیاتی داعش در سوریه و عراق بازگشتند که بالفعل آماده ی علمیات های تروریستی در کشور خود هستند ؛ گروه دوم که به اصطلاح، آنها را «گرگ های تنها» می نامند.

  در گفتمان تروریسم، مفهوم و اصطلاح «گرگ‌های تنها» به افرادی اطلاق می‌شود که به‌تنهایی و بدون اینکه با گروهی ارتباط سازمانی داشته باشند یا از آن کمک و هزینه‌ای دریافت کنند در حمایت از آن گروه، جنبش یا سازمان دست به اعمال خشونت‌آمیز می‌زنند. از آنجایی‌ که این اشخاص با سازمان‌های تروریستی ارتباط مشخصی ندارند و به‌ تنهایی دست به عملیات می‌زنند شناسایی آن‌ها برای نیروهای امنیتی بسیار دشوار است، و بیشترین نوع عملیات تروریستی در اروپا از این نوع  هستند.

  باید توجه داشت که این نوع عملیات های تروریستی  باعث قدرت گیری احزاب راست یا به تعبیری دیگر ملی گرایان در اروپا می شود؛ لیکن به قدرت رسیدن این گروها یا استقبال مردمی از دیدگاه آنها موجب به وجود آمدن، موج جدیدی از تبعیض ،نژاد پرستی و سرکوب مسلمان های معتدل در اروپا خواهد شد و همچنین زمینه ساز به‌وقوع پیوستن درگیرهای مذهبی و تحولات شدید اجتماعی در کشورهای میزبانه آنها می شود.

   انتهای پیام/

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.