• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » کسانی را انتخاب کنیم که توانایی مبارزه با فساد داشته باشند/ دنیا بنای نفوذ دارد/نقطه ضعف ما به نظام بر نمی‌گردد
  کد خبر : 2020788

  کسانی را انتخاب کنیم که توانایی مبارزه با فساد داشته باشند/ دنیا بنای نفوذ دارد/نقطه ضعف ما به نظام بر نمی‌گردد

  به گزارش ایران ویج؛ حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز خود گفت: انسانی دلش زنده است که عاقبت کارش را می‌داند و حضور شما در مساجد و نماز جمعه حاکی از دلهای زنده‌تان است. از موعظه غفلت نکنید به مساجد بروید و از اهل دل سخن بشنوید تا…

  ۵

  به گزارش ایران ویج؛ حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز خود گفت: انسانی دلش زنده است که عاقبت کارش را می‌داند و حضور شما در مساجد و نماز جمعه حاکی از دلهای زنده‌تان است. از موعظه غفلت نکنید به مساجد بروید و از اهل دل سخن بشنوید تا غبار دلتان با موعظه ریزش یابد.
  وی افزود: تاسیس حوزه علمیه قم جزء عنایت های خاص امام زمان(عج) به کشور بوده است. بر اساس پیش بینی امام صادق(ع) اسلام از قم به عالم منتشر می‌شود و یاران امام زمان در آنجا تربیت می‌شوند.
  خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه جامعه ما تهدید به فساد، کفر و بی اخلاقی می‌شود، اظهار داشت: شبکه های مجازی و آسیب های اجتماعی خطرات جدی هستند اما حوزه‌های علمیه دارالشفاء و بیمارستان های اخلاقی هستتند و لازم است فرزندانتان را با این محافل آشنا کنید.

  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی گفت: مقام معظم رهبری حکیم، دیده‌بان و مرزبان نظام هستند و مسائل مملکت را هم با بصیرت درونی خودشان که معلول تقواست، حل می‌کنند و با کارشناسان نیز صحبت می‌کنند، نظر ایشان نظر یک شخص نیست، بلکه نظر کارشناسان خبره و نظر دین شما است.
  خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه مقام معظم رهبری موشک های فرهنگی و اقتصادی دشمن را که از موشک های نظامی آنان کاری‌تر است، رصد می‌کنند، تصریح کرد: از آنجایی که دشمن تصور می کند با فشار اقتصادی می‌تواند مردم ما را خسته کند، رهبری چندین سال است که بر مسئله اقتصادی تاکید دارند و بر این اساس مسیر سال ۹۶ را برای مردم و مسئولان به خوبی ریل‌گذاری کرده‌اند و اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال را سرلوحه کار آنان قرار داده‌اند.
  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به تشکر رهبر انقلاب از مردم به جهت عکس‌العمل انقلابی در برابر یاوه‌گویی‌هایی آمریکا گفت: دشمن می‌خواد طوری القا کند که مردم و نظام ما مشکلات غیر قابل حلی دارند و با ادامه تحریم ها می خواهند بگویند که انقلاب و نظام ناکارآمد است.

  وی افزود: رهبر انقلاب همیشه می‌فرمایند که قدم‌هایی برداشته شده اما باید ملموس باشد و مردم ببینند که کدام خلاء ها پر شده است، ما در مسائلی چون راه، برق، انرژی، پتروشیمی، دانشگاه، محصولات فولاد و افزایش ظرفیت بنادر پبشرفت های محسوسی داشته ایم ولی رهبری از مشکلاتی چون رکود، تورم و بیکاری جوانان رنج می‌برند که باید برای آنان چاره‌اندیشی کرد.
  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی ادامه داد: این نقطه ضعف ها به نظام برنمیگردد، بلکه هر عیبی که وجود دارد و مشکلات به ضعف مدیریت ها باز می گردد و راه حل این است که مدیران انقلابی و کارآمد در سنگرهای مسئولیت مردم قرار گیرند چراکه هرجا مدیری متدین و انقلابی بوده، کارها هم پیش رفته است.
  خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر توجه ظرفیت های منابع انسانی اظهار داشت: از نظر منابع انسانی دارای ۱۰ میلیون دانشگاهی تشنه کار هستیم، ما برنامه، سند بالا دستی و چشم‌انداز داریم، همچنین اقتصاد مقاومتی برون‌نگر، درون‌زا ،عدالت محور و مردم بنیان و دانش بنیان است.
  وی افزود: از نظر منابع نفت و گاز در جایگاه نخست قرار داریم اما از نظر اشتغال و مسکن پس رفت داشتیم و باید اقتصاد مقاومتی را به مردم بسپاریم. جنگ اگر دولتی بود با شکست مواجه می‌شد.
  خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: برای تولید داخلی باید صحت عمل تولیدکنندگان را افزایش داد، در یکی از شهرها فروشگاهی برای خوراک و پوشاک قرار دارد که تمام محصولات این فروشگاه تولید کشور چین است. چرا برای کالای ایرانی چنین فروشگاهی وجود ندارد؟ دولت باید این مسئله را مدیریت کند، تعیین یک کانون و گماردن کارشناسانی برای افزایش تولیدات داخلی که قابل مقایسه با کالاهای کشور چین نیست ضرورت دارد؛ آنها کالاهای بی‌کیفیت می‌آورند و قدرت رقابت را از کالاهای داخلی سلب می‌کنند در حالی که ما باید مسئله بیمه، گمرک و بانک‌ها را اصلاح کنیم تا تولیدکننده داخلی قدرت رقابت داشته باشد.

  وی با بیان اینکه انتخابات برای ما یک رکن اساسی است، ادامه داد: نظام ما نظام مردم‌سالاری دینی است، اگر چارچوب دین قانون وضع کند و روابط بین‌الملل دارد ولی مردم انتخاب می‌کنند و مسئله انتخابات، استمرار مردمی بودن نظام است و باید مردم که صاحب انقلاب هستند همیشه صاحب کار باشند. هر چند که مردم صاحبان مظلومی هستند که خواسته‌هایشان گاهی در نظر گرفته نمی‌شود.

  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به انتخابات آینده و خطاب به مردم تصریح کرد: با خدا معامله کنید، دنیا در دوره های قبل و همچنین الان بنای نفوذ دارد و می خواهد کسانی انتخاب شوند که تحت نفوذ بیگانگان باشند و از آنها خط بگیرند، گاهی در قالب توسعه از استقلال کم بگذارند، به فرهنگ و دین مردم اعتنا نکنند و در امور معیشتی هم همیشه محتاج بیگانگان باشند.
  خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: باور نداشته باشند که می توانند خودشان را از آب بیرون بکشند و همیشه احساس احتیاج به بیگانه داشته باشند، این کاری است که همیشه آنان در برنامه های خود داشته اند اما شما با خدا معامله کنید و کسانی را در نظر بگیرید که توکل و تجارب کاری دارند و خط شهدا را دیده‌اند.
  وی اظهار داشت: مگر ما در ۸ سال جنگ وسایل مدرن داشتیم؟ مدیریت شهید باقری از کدام مدیر کمتر بود، شهید همت کجا کم آورد، نیروهایی که باورهای این چنینی داشته باشند اینها باید سر کار بیایند و این بصیرت شما همه جا کار ساز بوده و در اینجا هم کارایی خود را نشان خواهد داد.
  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در ادامه به کسانی که در معرض رای مردم قرار می گیرند هم توصیه هایی کرد و گفت: داوطلبان باید به مرّ قانون عمل کنند چراکه که کسی که می خواهد حافظ قانون باشد، از نخست با قانون شکنی چگونه می‌خواهد در سنگر حفظ قانون بنشیند؟
  خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر لزوم تمکین به آرای مردم تصریح کرد: مبادا مثل سال ۸۸ شود، در دفعات قبل هم بهانه‌گیری ها بوده اما این جور بی حیایی نکردند که به خیابان ها بریزند و با اردوکِشی‌های خیابانی به آرای مردم بی احترامی کنند، آرای مردم هرچه بود، همه باید به آن تمکین کنند.
  وی با اشاره به اینکه رقابت باید منطقی باشد، افزود: مقام معظم رهبری چندی پیش در منشور انتخاباتی مطرح فرمودند که تبلیغات انتخاباتی رصد شود تا مبادا اشخاصی از بوق‌ها و رسانه های بیگانه حمایت شوند.
  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی تاکید کرد: همچنین نباید نفوذ زر و زور در انتخابات باشد، برخی هم اکنون هم در موضع قدرت هستند و هم امکانات دارند، رقیب آنان که در موضع قدرت نیست و این امکانات را هم ندارد، بی عدالتی است.
  خطیب موقت نماز جمعه تهران در رابطه با معیارهای انتخاب فرد اصلح گفت: کسانی را باید انتخاب کنیم که توانایی مبارزه با فساد را داشته باشند و از اطراف خود تا همه جا را در نظر داشته باشد و دنبال آفتابه دزد نروند، دنبال کسانی بروند که نمی خواهند کالاهای وارداتی قطع شده و تولید داخلی رشد کند برای اینکه منافع زیاد دارند چراکه این بزرگترین خیانت و فساد است و باید با این افراد مبارزه کرد.
  حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه امروز تبعیض یکی از مسائل ایضایی جامعه ما است، خاطر نشان کرد: کسی باید روی کار باشد که بتواند با تبعیض مبارزه کند، فقر مردم را لمس کند و خودش مرفه نباشد و در اشرافیت زندگی نکرده باشد که نداند طلبه و کارگر بیچاره چگونه زندگی می‌کنند؛ بلکه باید از متن شما باشند و فقرا تماس و رفت و آمد داشته باشند.

   

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.