• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پشتیبانی اسرائیل از استقلال اقلیم به ضرر کردهاست
  کد خبر : 2020227

  پشتیبانی اسرائیل از استقلال اقلیم به ضرر کردهاست

  پشتیبانی اسرائیل از استقلال اقلیم به ضرر کردهاستReviewed by on Mar 19Rating: به‌ گزارش خبرگزاری مهر، محمود عثمان از سیاسیون نامی اقلیم کردستان عراق و عضو ارشد حزب دمکرات کردستان عراق به‌ رهبری مسعود بارزانی در گفتگو با آژانس خبری آناتولی گفت: هرگونه‌ اعلام پشتیبانی اسرائیل از استقلال کردستان عراق به‌ ضرر کردهاست چون اعراب…

  پشتیبانی اسرائیل از استقلال اقلیم به ضرر کردهاستReviewed by on Mar 19Rating:

  به‌ گزارش خبرگزاری مهر، محمود عثمان از سیاسیون نامی اقلیم کردستان عراق و عضو ارشد حزب دمکرات کردستان عراق به‌ رهبری مسعود بارزانی در گفتگو با آژانس خبری آناتولی گفت: هرگونه‌ اعلام پشتیبانی اسرائیل از استقلال کردستان عراق به‌ ضرر کردهاست چون اعراب و کشورهای اسلامی را بر علیه‌ کردها تحریک خواهد کرد. تا الان اسرائیل هیچ پشتیبانی از استقلال کردستان عراق انجام نداده‌ است، اما اگر این کار را هم بکند تنها در حد حرف و بیانیه‌ است که‌ این به‌ ضرر کردهاست. ما در گذشته‌ از این نوع روابط یکجانبه‌ که‌ تنها به‌ سود اسرائیل است ضرر کردیم.

  این سیاسی نزدیک به‌ مسعود بارزانی در رابطه‌ با داعش گفت: بر این اعتقادم که‌ داعش با آزاد شدن موصل تمام نخواهد شد. چون به‌ لحاظ فکری داعش هنوز پیروان خویش را دارد، مشکل اصلی این است که‌ برنامه‌ای برای جنگ با افکار تروریستی داعش تدوین نشده‌ است، به‌ همین دلیل بعد از مدتی، ممکن است همین افکار با نامی دیگر بروز پیدا کند. 

  وی در مورد روابط پر چالش مابین بغداد و اربیل بعد از آزادسازی موصل گفت: مسائل زیادی مابین دو طرف به‌ صورت حل نشده‌ باقی مانده‌ است که‌ می تواند باعث کشمکش های جدید در عراق شود، مثل چگونگی اجرای ماده‌ ۱۴۰ قانون اساسی یا رفراندوم در مناطق کردنشین که‌ اربیل بر آن پافشاری می کند. العبادی در آخرین صحبت های خویش تاکید کرد که‌ آنها می خواهند مناطق مورد مناقشه‌ بغداد و اربیل به‌ مناطق قابل فهم و کنترل از سوی هر دو طرف تبدیل شود، یعنی از سوی هر دو طرف اداره‌ شود و حرفی از اجرای ماده‌ ۱۴۰ نزد.

  محمود عثمان افزود: در کل از دیدگاه‌ من عراق بعد از داعش عراقی خواهد بود با مسائل و مشکلات فراوان که‌ آباد کردن مناطق جنگی هم بدان افزوده‌ خواهد شد. اما یک نکته‌ را نباید فراموش کرد قانون اساسی عراق توان آن را دارد که‌ دوباره‌ همه‌ عراقی ها را دور هم جمع کند؛ البته‌ اگر اجرا شود. ۱۲ سال است این قانون تائید شده‌ است اما همچنان تمام و کمال اجرا نمی شود.

  وی در پایان درباره‌ گروه‌ تروریستی داعش تاکید کرد: داعش قبل از هر جریانی بیشترین بدبختی و ویرانی و عقب افتادگی را برای خود سنی های به‌ ارمغان آورد، امروز به‌ مناطق سنی نشین بنگرید، متاسفانه‌ این تندروی ها کل منطقه‌ را ویران کرده‌ است، کردها هم زیان فراوانی از جانب داعش به‌ آنها وارد شده‌ است، بغداد بعد از شکست داعش در موصل باید به‌ فکر آباد کردن مناطق سنی نشین و شهرهای عراق باشد، داعش به‌ همه‌ عراقی ها ضرر وارد کرد و سال ها طول خواهد کشید تا عراق دوباره‌ آباد شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.