• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » نماینده استان نینوی در پارلمان عراق، حمایت‌‌های‌‌ ایران طی عملیات موصل را ارزشمند شمرد
  کد خبر : 2020119

  نماینده استان نینوی در پارلمان عراق، حمایت‌‌های‌‌ ایران طی عملیات موصل را ارزشمند شمرد

  نماینده استان نینوی در پارلمان عراق، حمایت‌‌های‌‌ ایران طی عملیات موصل را ارزشمند شمردReviewed by Iranvij-2 on Mar 18Rating: «عبدالرحیم الشمری»، نماینده پارلمان عراق از استان نینوی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های گسترده و چشمگیر جمهوری اسلامی ایران از عراق در قضیه مبارزه با تروریسم و سایر حوزه‌ها…

  نماینده استان نینوی در پارلمان عراق، حمایت‌‌های‌‌ ایران طی عملیات موصل را ارزشمند شمردReviewed by Iranvij-2 on Mar 18Rating:

  «عبدالرحیم الشمری»، نماینده پارلمان عراق از استان نینوی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های گسترده و چشمگیر جمهوری اسلامی ایران از عراق در قضیه مبارزه با تروریسم و سایر حوزه‌ها تقدیر و تشکر کرد.

  نماینده پارلمان عراق ضمن انتقاد از ضعف کمک‌های بین المللی، به ویژه نهادها و سازمان‌های حقوق بشری، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از زمره کشورهایی بود که از اولین روز حمله «داعش» به عراق، از بغداد در تمام حوزه‌ها از جمله کمک‌های تسلیحاتی حمایت بعمل آورد.

  الشمری تاکید کرد: واقعیت‌های حاکم بر میدان و نبردهای سخت جاری در موصل نشان می‌دهد که عراق هیچ کمکی از سوی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در امر مبارزه با تروریسم به بغداد صورت نگرفته است.

  وی این ضعف را تنها در عرصه میدانی ملاحظه نمی‌کند، بلکه تاکید می‌کند: حتی سازمان‌ها و نهادهای بین المللی حقوق بشری نیز نقش مورد انتظار را ایفا نکردند و آنچه در این خصوص در رسانه‌های مطرح می‌شود، در جهان واقع موجودیت ندارد.

  الشمری درباره جدیدترین تحولات میدانی در بخش غربی موصل گفت: نیروهای نظامی و امنیتی به پیشروی خود در عمق محور غربی موصل ادامه می‌دهند و در این راستا موفق به شکستن کامل خطوط دفاعی داعش در این محور و محاصره آن در بسیاری از روستاها شده‌اند.

  نماینده پارلمان عراق درباره اوضاع انسانی پناهجویان موصل نیز گفت: کمک‌های بسیاری از سوی مرجعیت عالی دینی عراق و همچنین نیروی بسیج مردمی در قالب کمپین «بخاطر شما» (لاجلکم) به این پناهجویان صورت گرفته است.

  با این حال تاکید کرد که پناهجویان موصلی امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند کمک‌های غذایی و بشر دوستانه و دارویی و تسریع در روند پاکسازی مناطق مسکونی‌اشان از عناصر تروریستی تکفیری داعش هستند تا زمینه بازگشت آنها هرچه زودتر فراهم شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.