• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » سونامی نظام آموزشی، دولت را دچار مصیبت عظمی کرد/ کسری ۲تا ۳هزار میلیاردی آموزش و پرورش در سال ۹۶
  کد خبر : 2020062

  سونامی نظام آموزشی، دولت را دچار مصیبت عظمی کرد/ کسری ۲تا ۳هزار میلیاردی آموزش و پرورش در سال ۹۶

  سونامی نظام آموزشی، دولت را دچار مصیبت عظمی کرد/ کسری ۲تا ۳هزار میلیاردی آموزش و پرورش در سال ۹۶Reviewed by on Mar 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلاس بیست؛ "حسینی " دیشب در جمع فرهنگیان اصلاح طلب و عضو مجمع فرهنگیان ایران اسلامی که…

  سونامی نظام آموزشی، دولت را دچار مصیبت عظمی کرد/ کسری ۲تا ۳هزار میلیاردی آموزش و پرورش در سال ۹۶Reviewed by on Mar 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلاس بیست؛ "حسینی " دیشب در جمع فرهنگیان اصلاح طلب و عضو مجمع فرهنگیان ایران اسلامی که در کانون طه برگزار شد، اظهار کرد: همین آقایی که محور جمنا شدند و ادعا می کنند ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار فرهنگی طرفداشان هستند و برای ریاست جمهوری وارد بشوند برگشت استعداد های آموزش و پرورش خواهد بود و به فرهنگیان خدمت کردند متاسفانه علت یکی از زلزله هایی بود که در کانون آموزش و پرورش و سونامی تحت عنوان نظام آموزشی ۶-۳-۳ به نظام  آموزش و پرورش ما تحمیل شد و ما در سه سال گذشته  درگیر این  مصیبت عظما دولت تدبیر و امید شده است .

  وی ادامه داد: این نظام جدید مشکلات زیادی را برای آموزش و پرورش بوجود آوردو فرهنگیان قطعا درگیر آن هستند مشکلاتی که نه از جنس مالی بلکه از جنس محتوایی است و حتی با پول هم قابل رفع نبود، متاسفانه  در دولت گذشته نیروهایی بکار گرفته شدند که اصلا صلاحیت  کلاس درس حتی دوره ابتدایی بعنوان مهمترین دوره  را ندارند .

  بودجه آموزش و پرورش دو برابر شد

  سخنگوی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی بیان کرد: از سال ۹۲ که ما ۱۷ هزار و ۲۰ میلیارد تومان بودجه داشت و می بینیم امسال این وزارتخانه ۳۵ هزار میلیارد تومان پول گرفته یعنی دولت اختصاصش به آموزش و پرورش دوبرابر شده است اما تبعیض و نابرابری در آن به حدی زیاد بوده که متاسفانه  همین عملکرد خوب دولت نتوانسته ضعف ها را پر کند .

  حسینی ادامه داد: میانگین حقوق فرهنگیان از سال ۹۲ حدود یک میلیون ۲۰۰ هزار تومان و امسال ۲ ملیون ۴۰۰ هزار تومان، شاهد رتبه بندی معلمان با ۵ هزار میلیارد بودیم که برای سال ۹۶ هم همین مقدار پیش بینی شده است و دولت  مکلف به اجرای آن طوری است که حقوق فرهنگیان  در آن رتبه  بندی کیفی و خوب قزار میگیرند حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان  افزایش یابد اما می بینیم متاسفانه هنوز  هم شکاف ها  پر نشده است.
   

   پرداخت بدهی آموزش و پرورش دولت قبل درسال ۹۴

  وی ادامه داد: همین آقایی که چشم به ریاست جمهوری سال آینده دارد یکهزار و ۷۰۰ میلیار تومان از بدهی های دولت ایشان با وجود مشکلات فراوان در سال ۹۴ پرداخت شده است.
  وی اذعان کرد: وقتی دولت قبل ۲۲ هزار میلیارد  تومان بدهی روی دولت بعد می گذارد دولت می تواند جه بگوید جز اینکه باید آن را پرداخت کند.

  آموزش و پرورش ۲تا ۳هزار کسری بودجه در سال ۹۶ خواهد داشت

  عضو شورای مرکزی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی افزود: آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید از نظر بودجه  و تخصیص کار بسیار خوبی انجام داد و در سال آینده ۳۸ هزار میلیارد ریال مجموع دریافتی های ما خواهد بود که به این رقم ۴تا ۵ هزار میلیارد ریال اضافه خواهد شد اما  2هزار تا ۳هزار میلیارد کسری هم درسال ۹۶ داشته باشیم .

  حسینی ابراز کرد: آنچه که معتقد هستیم و  با صدای بلند آن را فریاد می کنند، قطعا در گذشته سیاسی خودشان  به شکل  پر رنگ تری قابل اشاره است و داد برمی آورند، کارخانه و صنعت تعطیل شد و آی محرومین می کنند در حالی که اینها همه یک روزی در پست های بالای مملکت بودند  و به اندازه کافی دستشان باز بود که بیشتر از دولت روحانی مشکلات را رفع کنند و این کار را انجام ندادند  و پول های زیادی را ازمملکت هدر دادند .

  وی بیان کرد: در حوزه اقتصاد آموزش و پرورش و سهم آموزش و پرورش از جی دی پی دو و ۹ دهم  است که در ۹۲ یک و هشت دهم بوده است این درحالی است که رشد جی دی پی را خود دولت بالا برده است  که ما امسال دیدیم که صادرات بر واردات  فزونی یافته است .

  نمره قابل قبولی در حوزه آموزش و پرورش  به دولت می دهیم

  سخنگوی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی افزود: آنچه که وظیفه دولت تدبیر و امید بود و با تمام مشکلاتی که در کشور داشتیم  و همه تشکل  اذعان می کنند، نمره قابل قبولی در حوزه آموزش و پرورش  به دولت می دهیم هرچند که نا برابری ها و کاستی ها  بسیار زیاد است و باید تدبیر محکمی انجام شود.

  مملکت ما مملکت نظامی گری است  

  وی در بخشی از سخنان خود گفت: مملکت ما مملکت نظامی گری است  و ما براساس شرایط منطقه ای که هستیم و کلیه کشورهای اسلامی نیز همین را می بینند حال آنکه  قوه  را تفکر و آموزش باید دید و بر روی آن سرمایه گذاری کرد لذا در کشوری می بینیم که ۴۰ درصد از بودجه آن به آموزش و پرورش تعلق می گیرد اما ما موظفیم به مسائل دفاعی کشور برسیم.

  حسینی با بیان اینکه آموزش و پرورش و فرهنگ ما تمام در دست ما نیست، دخالت های سیاسی و  اعتقادی و فکری در آموزش و پرورش زیاد است، افزود: این مسائل  به قدری  آموزش و پرورش را پیچیده کرده و  اساسا فکری برای اینکه منابع آموزش و پرورش را بهینه کنیم  و رویه های آموزشی را  اصلاح کنیم نداریم .

  نمایندگان مجلس، ائمه محترم جمعه دخالت های زیادی در آموزش و پرورش دارند و وزیر  نمی تواند مشکلات را حل کند

  این فعال صنفی فرهنگی اضافه کرد: ما در کشور ۷۲۰ منطقه  آموزش و پرورش داریم ۷۰ درصد اینها  زیر دوهزار دانش آموز دارند یعنی به اندازه یک مدرسه در برخی کشورها ، حتی نمی توانید  آن را کنترل کنیدیا یک مدرسه را دریک منطقه ببندید.

  وی ادعان کرد:  اینقدر مسائل آموزش و پرورش پیچیده شده، نمایندگان مجلس، ائمه محترم جمعه همه اللحمد الله  دخالت های زیادی در آموزش و پرورش دارند و به هیچ وجه نمی شود این مسائل رو به دست درایت یک وزیر حل کرد  و این مشکلات بسیار زیادی در دولت بوجود آورده و امیدوارم در راند دوم دولت تدبیر و امید ما شاهد گشایش فکری و بودجه خوب در آموزش و پرورش باشیم .

  مطالبات آموزش و پرورش غیر از حق التدریسی های رسمی پرداخت شد

  حسینی گفت: در برنامه ششم در مورد ۲ موضوع بحث پرداخت حق التدرسی ها به صورت ماه به ماه که بسیار سخت است و از همین الان با  مشکل مواجه است و مقدار سهمی که  تحت عنوان پس اندازهای فرهنگیان  از سال ۹۶  در صندوق ذخیره است مانند برنامه توسعه چهارم پرداخت شود.

  سخنگوی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در خاتمه بیان کرد:  امروز هم کلیه مطالبات آموزش و پرورش غیر از حق التدریسی های رسمی پرداخت شده  است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.