• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » جای خالی قدرت خرید در بازار شب عید/مردمی که دلخوش به یارانه، به بازار می روند
  کد خبر : 2020056

  جای خالی قدرت خرید در بازار شب عید/مردمی که دلخوش به یارانه، به بازار می روند

  جای خالی قدرت خرید در بازار شب عید/مردمی که دلخوش به یارانه، به بازار می روندReviewed by on Mar 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رودآور؛ روزهای پایانی سال است و بازار خرید و فروش شب عید در ظاهر پر رونق، اما اگر با فروشندگان و…

  جای خالی قدرت خرید در بازار شب عید/مردمی که دلخوش به یارانه، به بازار می روندReviewed by on Mar 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رودآور؛ روزهای پایانی سال است و بازار خرید و فروش شب عید در ظاهر پر رونق، اما اگر با فروشندگان و خریداران به گفت و گو بپردازیم اوضاع و احوالشان را به گونه ای دیگر مطرح می کنند.

  فروشنده پسته ای که از سنندج برای فروش به تویسرکان آمده است می گوید: خدا را شکر راضی هستم، اما مانند سال های گذشته سودی برایمان نمی ماند، مردم قدرت و توان خریدشان پایین آمده است و کمتر به سراغ خرید پسته می روند.

  تابلو فروش نیز می گوید: چند روزی است بساط فروش تابلوهای خود را به اصطلاح پهن کرده ام، اما هنوز فروش چندانی نداشته ام وامروز تا همین الان که ساعت ۱۱ صبح است، فروشی نداشته ام.

  او می گوید: بازار شلوغ است، مردم می آیند و می روند، تنها نگاهی می اندازند، گاهی هم قیمتی از ما می پرسند و می روند، در حالی که نرخ های اجناس ما متناسب است، ولی تورم بر روی زندگی ها و کسب درآمد مردم اثرگذاشته است که کمتر به سراغ وسایل تزئینی می آیند.

  بانوی خریداری که به گفته خودش دستشان به دهانشان می رسد می گوید: امروز که با همسرم برای خرید مایحتاج شب عید به بازار آمده ایم، تنها وسایل مورد نیاز و ضروری را خریداری کرده ایم، از جمله برنج و روغن و یا یک جاکفشی که نیاز به آن داشتیم، اصلاً نمی شود طرف خرید اجناس دیگر برویم.

  او می افزاید: خرید چند وسیله ضروری آشپزخانه برایمان ۳۰۰ هزار تومان تمام شد و دیگر پولی با این همه خرج و مخارج جاری دیگر برایمان باقی نمانده تا حداقل لباسی ارزان قیتمت برای فرزندمان بخریم.

  شهروند دیگری نیز عنوان کرد: بیکاری بیداد می کند، تورم و رکود موجود در بازار تویسرکان به دلیل سرمازدگی باغات گردوی آن، در چند سال اخیر به طور کامل مشهود است.

  او تصریح می کند: شاید باورنکردنی باشد اما بسیاری از مردم این روزها دلشان به همان یارانه ۴۵ هزارتومانی خوش و بس.

  به گزارش ایران ویج به نقل از رودآور؛ از آنجا که اکثر پیاده روهای تویسرکان عرض چندانی ندارند، دستفروشان به مانند سال های گذشته حتی تا وسط خیابان باهنر این شهر آمده اند و بساطشان را پهن کرده اند، به طوری که تاکسی ها با دشواری تمام مسافران را جا به جا می کنند.

  حضور بانوان و کودکان فروشنده هم در بین فرشوندگان مشهود است و نگران کننده برای جامعه، چرا که اوضاع اقتصادی نامناسب و تنگناهای معیشتی مردم را به تصویر می کشاند.

  و اما تنها در خیابان باهنر تویسرکان که عمده دستفروشان شب عید آن جا حضور دارند در حدود پنج فلافلی سیار نیز بساط خود را به راه انداخته اند.

  زنگنه 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.