• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ترکیه مسئول تاخیر گروه های معارض در آستانه است/تنش اردوغان با اروپا بیش تر می شود
  کد خبر : 2020012

  ترکیه مسئول تاخیر گروه های معارض در آستانه است/تنش اردوغان با اروپا بیش تر می شود

  ترکیه مسئول تاخیر گروه های معارض در آستانه است/تنش اردوغان با اروپا بیش تر می شودReviewed by on Mar 17Rating: «سرکیس قصارجیان»، نویسنده سیاسی سوریه و کارشناس مسائل ترکیه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، اظهار داشت: نبود نمایندگان گروه‌های مسلح در گفت‌وگوهای آستانه حتی اگر حداقل تصمیم ترکیه نباشد بر گردن…

  ترکیه مسئول تاخیر گروه های معارض در آستانه است/تنش اردوغان با اروپا بیش تر می شودReviewed by on Mar 17Rating:

  «سرکیس قصارجیان»، نویسنده سیاسی سوریه و کارشناس مسائل ترکیه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، اظهار داشت: نبود نمایندگان گروه‌های مسلح در گفت‌وگوهای آستانه حتی اگر حداقل تصمیم ترکیه نباشد بر گردن ترکیه است.

  وی افزود: همانگونه که نماینده ویژه سوریه در سازمان ملل تاکید کرد، سوریه ضامن این گروه‌های مسلح است و در برابر رفتار آنها مسئول است.

  نویسنده سوری تاکید کرد: گروه‌های مسلح و حامیان آنها از طریق روسیه به دنبال اعمال فشار بیشتر بر دولت سوریه هستند، بخصوص از زمانی که مواضع روس‌ها و آمریکایی‌ها در خصوص شمال سوریه به یکدیگر نزدیک شده است.

  قصارجیان گفت: ترکیه احساس کرده که از دایره تفاهم قدرت‌های بزرگ بر سر سوریه خارج شده و این مشکل مضاعفی بر مشکلات داخلی و خارجی ترکیه با اتحادیه اروپاست.

  وی اظهار داشت: بحران حاصل در روابط ترکیه و اروپا نتیجه انباشه شدن تنش های بین ۲ طرف طی سال های متمادی است، سکوت اروپایی ها در برابر سرکشی های ترکیه به چند دلیل بوده که مهم ترین آنها بیم از سرازیر شدن بیش تر موج آوارگان به اروپا بود چیزی که ابزار اصلی باج گیری ترکیه محسوب می شود.

  نویسنده سوری گفت: قضیه بیم از هسته های تروریستی پراکنده در اروپا که از لحاظ عقیدتی و لجستیک از طرف ترکیه تغذیه می شوند خود یکی از عوامل سکوت اروپایی ها در برابر ترکیه بود.

  قصارجیان با اشاره به موضع محتاطانه مرکل در خصوص ترکیه گفت: درست است که تنش های ترکیه با اروپا از آلمان شروع شده اما مرکل از یک طرف مجبور است در نتیجه افزایش فشارهای جامعه آلمان و بخصوص راست گراها واکنشی به سرکشی های ترکیه نشان بدهد.

  وی با اشاره به درک صدر اعظم آلمان از اهمیت آرای ترکیه ای ها در انتخابات پیش روی این کشور، گفت: این تنش ها سهم اردوغان در داخل ترکیه را بیش تر می کند بخصوص که از ابتدا خود را یک سنی مورد ظلم کفار نشان داده و این برگ برنده مهمی برای اردوغان در همه پرسی آتی قانون اساسی ترکیه است تا به او اختیارات یک حاکم مطلق را بدهد.

  نویسنده سوری اظهار داشت: با وجود اینکه اروپایی ها برای بازگشت به آرامش و دور شدن از فضای تنش با ترکیه تلاش می کند ترکیه این بحران را با تشدید حملات خود علیه اروپا مقابله خواهد کرد.

  وی تاکید کرد: احتمال می رود اردوغان با پایبند نبودن به توافق منع سرازیر شدن پناهندگان به اروپا اوضاع را برای دولت های اروپایی دشوارتر کند، بخصوص که برای مثال آلمان به دلیل سیاست های مرکل در پذیرش آوارگان با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم می کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.