• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » فروش دوباره برق به عراق
  کد خبر : 2019949

  فروش دوباره برق به عراق

  فروش دوباره برق به عراقReviewed by Iranvij-2 on Mar 16Rating: وزیر نیرو: با دریافت بخشی از مطالبات ایران از عراق فروش دوباره برق به این کشور از سر گرفته شد. فروش مجدد برق به عراقحمید چیت چیان در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار ازعراق بابت فروش…

  فروش دوباره برق به عراقReviewed by Iranvij-2 on Mar 16Rating:

  وزیر نیرو: با دریافت بخشی از مطالبات ایران از عراق فروش دوباره برق به این کشور از سر گرفته شد.

  فروش مجدد برق به عراقحمید چیت چیان در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار ازعراق بابت فروش برق طلب داشتیم که با سفر معاون وزیر برق عراق به ایران قراردادی امضاء شد که پیرو آن بیش از ۳۰۰ میلیون دلار آن را دریافت کردیم، افزود: با این بدهی ناچار شدیم فروش برق به را عراق قطع کنیم که طبق مذاکرات اخیر قرار شده است در روزهای آینده فروش برق از سر گرفته شود.

  چیت چیان درباره اتصال خط برق ایران به آذربایجان و روسیه و از طریق این کشور به اروپا نیز گفت: روسیه یکی از کشورهایی است که رقم قابل توجهی برق تولید می کند و برای ایران که می خواهد هاب و قطب برق منطقه شود و برق وارد و صادر کند ، مناسب است که با روسیه ارتباط الکتریکی داشته باشیم که مذاکراتی با این کشور داشتیم و توافق آنها را جلب کردیم تا از دو مسیر آذربایجان و ارمنستان – گرجستان به شبکه برق روسیه وصل شویم.

  وزیر نیرو گفت: خط سوم انتقال برق بین ارمنستان و ایران در حال اجراست و خط انتقال برق پرقدرت ارمنستان و گرجستان نیز درحال ساخت قرار دارد چون گرجستان به شبکه برق روسیه متصل است.

  وی ادامه داد: ظرفیت تبادل برق بین ایران و آذربایجان را باید افزایش دهیم که در این زمینه با مشکل ظرفیت تبادل برق پایین آذربایجان و روسیه مواجه هستیم که با مذاکرات انجام شده قرار است این خط تقویت و کار سنکرون کردن شبکه برق تمام این کشورها را انجام دهیم.

  چیت چیان با تأکید بر اینکه می توانیم از این فرصت برای زمانی که پیک مصرف نداریم استفاده کنیم و برق خود را صادر و در زمانی که پیک مصرف برق داریم از سایر کشورها برق وارد کنیم.
  وی ابراز امیدواری کرد تا سال ۲۰۱۸ این سنکرون انجام شود.

  وزیر نیرو همچنین درباره شبکه برق اهواز نیز گفت: یکی از کم نظیرترین عملیات نوسازی و تعمیر شبکه انتقال و توزیع برق در اهواز و در دو سه هفته گذشته اجرا شد.

  وی ادامه داد: قطعی برق در اهواز در سه نوبت و سه روز بود که یکبار فقط در اهواز و دوبار در اهواز و ده شهر دیگر خوزستان اتفاق افتاد که هر دوره قطعی برق ۱۰ تا ۱۲ ساعت طول کشید به همین دلیل تمام شرکت های برق منطقه ای و شرکت های توزیع برق سراسر کشور بسیج شدند و تجهیزات و ماشین آلات و کارشناسان خود را به خوزستان اعزام کردند.

  چیت چیان با اشاره به اینکه از ۳ هزار و ۲۳۱ کیلومتر شبکه برق ۳۳ کیلوولت شهر اهواز و اطراف آن ۹۶ درصد آنها شستشو شده است، گفت: در این مدت ۲۹ هزار و ۳۲۲ مقره شبکه توزیع تعویض شد و بیش از ۳۰۰ هزار فیوز کات اوت توزیع برق اهواز نیز تعویض شده است.

  وی گفت: در شبکه انتقال و فوق توزیع اهواز نیز از ۲ هزار و ۱۰۰ دکل، ۱۹۵۰ دکل آن شستشو شده است.

  وزیر نیرو علت تأخیر ۱۰۰ درصدی شستشوی شبکه برق اهواز را چند بارندگی در هفته های گذشته اعلام کرد و گفت : این بارش ها مانع تردد ماشین آلات در مکان هایی شد که باید شستشوی تجهیزات صورت می گرفت وامیدواریم در پایان هفته جاری ۱۰۰ درصد شستشوها انجام شود.

  وی افزود: بجز شستشوی تجهیزات و مقره ها پیش بینی های دیگری مانند پوشش ATV و تعویض برخی مقره ها در دستور کار است.

  چیت چیان همچنین گفت: همزمان با قطع برق در خوزستان دو نوبت آب این مناطق نیز در یک نوبت ۶۰ درصد و در نوبت بعد ۸۰ درصد قطع شد و به همین دلیل تمام تصفیه خانه های اهواز به سیستم اضطراری برق از طریق دیزل ژنراتور متصل شد که در یک تا دو هفته اخیر شرایط آب و برق خوزستان عادی شده است و امیدواریم مشکلات، تکرار نشود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.