• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » نقش فرهنگیان گلستانی و انتخابات آینده/دو راهی شورا شهر یا ریاست جمهوری
  کد خبر : 2019914

  نقش فرهنگیان گلستانی و انتخابات آینده/دو راهی شورا شهر یا ریاست جمهوری

  نقش فرهنگیان گلستانی و انتخابات آینده/دو راهی شورا شهر یا ریاست جمهوریReviewed by on Mar 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کلاس بیست؛ آخرین روزهای هر دولتی که می شود همه به فکر دید و بازدید می افتند!!جلسات پشت جلسات؛ این فضا با نزدیک شدن…

  نقش فرهنگیان گلستانی و انتخابات آینده/دو راهی شورا شهر یا ریاست جمهوریReviewed by on Mar 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کلاس بیست؛ آخرین روزهای هر دولتی که می شود همه به فکر دید و بازدید می افتند!!جلسات پشت جلسات؛ این فضا با نزدیک شدن به ایام انتخابات به سمت وسوی آگاه سازی و اطلاع رسانی برای حضور پرشور مردم در این عرصه می رود اما در این میان نباید از گروه ها و اقشار مختلف سواستفاده شود.

  در این باب یک روز فرماندار با فرهنگیان جلسه هم اندیشی برگزار می کند،  روزی دیگر رئیس آموزش و پرورش، فرهنگیان را در همایشی گرد هم می آورد و یک روز مسئولان استانی؛ اهم موضوعات مطرح شده در جلسات نیز با موضوع رسیدگی به مشکلات عمومی شهرستان و یا بررسی معضلات و خواسته های این قشر فرهنگی است.

  اما به گفته؛ فرهنگیان در شهر های مختلف، خروجی جلسات نه تنها به نفع مردم به نظر نمی آید بلکه بایدبه فعالیت های گسترده انتخاباتی برای حامیان یک حزب خاص و اغلب دولت بیانجامد.
  البته اینگونه محافل در استان از دوماه مانده به انتخابات به صورت گسترده در  فضای مجازی و حقیقی در ساعات مختلف از شبانه روز در حال برگزاری است.

  تشکیل کمپین های دعوت توسط فرهنگیان، گروه های مختلف مجازی و معرفی خود و برنامه هایشان، ایجاد کانال های شخصی و حتی پیش بینی مکان برای ستاد تبلیغاتی از جمله فعالیت های فرهنگیانی گلستانی است که نامزد انتخابات شورای شهر خواهند شد.

  حال چرا فرهنگیان بیشتر از سایر اقشار به سمت کرسی های نمایندگی مردم و شورایی می روند؟

  باید گفت، در اکثریت قرار داشتن این قشر، اعتماد به تخصص خود و خواستگاه های سیاسی که در بین فرهنگیان بیشتر از سایر اقشار مشاهده می شودیکی از مهمترین دلایل آن می تواند باشد.

  در خصوص شورای شهر، به دلیل گستردگی مسائل ماموریت ها در این حوزه، شاید یکی از بهترین افرادی که بتوان برای اداره امور آن در نظر گرفت فرهنگیانِ متخصص نام برده شود، از اینرو به جرات می توان گفت بیش از۶۰ درصد کاندیداها  از این قشر فرهیخته هستند.

  فرهنگیان افرادی هستند که به صورت مستقیم با بدنه مردم و خانواده در ارتباط هستند و به نوعی پر اعتماد ترین قشر نیز در جامعه محسوب می شوند، لذا اقناع مخاطب از سوی آنان به بهترین نحوقابل انجام است و مردم راحت تر به آنان اعتماد می کنند.

  از سویی دیگر با قرار گرفتن در لیست های سیاسی نیز می توانند بیشترین کمک را از هم حزبی های خود داشته باشند و راحتر به کرسی شورای شهر برسند.

  875123

  این مهم در انتخابات ریاست جمهوری نیز روی دیگر سکه فعالیت های فرهنگیان را در استان گلستان نمایان می کند، قرار گرفتن مسئولان آموزش و پرورش در شورای اصلاح طلبان استان، حضور فعال فرهنگیان در جبهه مردمی انقلاب اسلامی گلستان ودر سایر احزاب و تشکل های فعال، خود گویای فعالیت تشکیلاتی، اثرگذارو تعیین کننده این قشر فرهیخته در صحنه سیاسی کشور است که  آنها را مورد توجه بسیاری از سیاسیون قرار می دهد.

  در این میان برخی نیز معتقدند فرهنگیانی که با راه اندازی کمپین های مختلف در جلب حمایت مسئولان از این نهاد نا موفق عمل کرده اند چگونه می توانند عموم مردم را  برای حل مشکلات شهری و روستایی قانع کنند.

  علی ای حال؛ چراغ انتخابات در اسفندماه و پیش از اعلام رسمی انتخابات روشن شده است و فعالیت های گسترده فرهنگیان گلستانی می تواند نوید دهنده انتخابات پرشور باشد اما این قشر نباید خود را اسیر بازی های سیاسی کرده و از هدف اصلی خود که همانا تعلیم و تریت شایسته آینده سازان جامعه است، دور کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.