• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فرمان استاندار کرکوک برای برافراشتن پرچم منطقه کردستان بر ساختمان‌های دولتی استان
  کد خبر : 2019900

  فرمان استاندار کرکوک برای برافراشتن پرچم منطقه کردستان بر ساختمان‌های دولتی استان

  فرمان استاندار کرکوک برای برافراشتن پرچم منطقه کردستان بر ساختمان‌های دولتی استانReviewed by on Mar 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نجم‌الدین کریم» استاندار کرکوک بر خلاف قوانین عراق، دستور داد پرچم منطقه کردستان بر فراز تمام ساختمان‌های دولتی استان کرکوک برافراشته شود. بر اساس گزارش «روداو» ،کسانی که…

  فرمان استاندار کرکوک برای برافراشتن پرچم منطقه کردستان بر ساختمان‌های دولتی استانReviewed by on Mar 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نجم‌الدین کریم» استاندار کرکوک بر خلاف قوانین عراق، دستور داد پرچم منطقه کردستان بر فراز تمام ساختمان‌های دولتی استان کرکوک برافراشته شود.

  بر اساس گزارش «روداو» ،کسانی که از دستور مذکور سرپیچی کنند، محاکمه خواهند شد.

  در ادامه این گزارش آمده است دو دستور صادر شده است، در سند اول آمده است: تصمیم گرفتیم زبان عربی و کردی در  کتاب‌های رسمی استفاده شود به دلیل وجود این بند در قانون اساسی عراق و تمامی موسساتی که به این دستور پایبند نباشند مورد مواخذه قرار خواهند گرفت.

  اما در سند دوم آمده است: به دلیل اعیاد نوروز و اینکه کرکوک از جمله مناطقی است که بر سر آن اختلاف وجود دارد، بر اساس ماده ۱۴۰ قانون اساسی عراق، از پارلمانتان درخواست داریم با وجوب برفراشتن پرچم منطقه کردستان در کنار پرچم عراق را در تمامی موسسات دولتی و رسمی موافقت کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.