• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاست داخلی » شهرداری تهران نسبت به همه حرکت هایی که انجام می دهد، پاسخگوست
  کد خبر : 2019869

  شهرداری تهران نسبت به همه حرکت هایی که انجام می دهد، پاسخگوست

  شهردار تهران گفت: واقعا جای تاسف دارد که عده ای می گویند شورای شهر بر شهرداری تهران نظارتی انجام نمی دهد مگر هر ساله از شهرداری حسابرسی نمی شود؟ محمد باقر قالیباف شهردار تهران در مراسم بهره برداری از ۵۹ دستگاه واگن مترو تهران، با بیان اینکه شهرداری تهران نسبت به تمام کارهایی که انجام…

  شهردار تهران گفت: واقعا جای تاسف دارد که عده ای می گویند شورای شهر بر شهرداری تهران نظارتی انجام نمی دهد مگر هر ساله از شهرداری حسابرسی نمی شود؟

  ۵۹۸۳۰۴۲_۲۶۹

  محمد باقر قالیباف شهردار تهران در مراسم بهره برداری از ۵۹ دستگاه واگن مترو تهران، با بیان اینکه شهرداری تهران نسبت به تمام کارهایی که انجام می دهد، پاسخگوست،  اظهار داشت:واقعا جای تاسف دارد که عده ای می‌ گویند بر عملکردهای شهرداری تهران نظارتی نیست.

  وی با بیان‌ اینکه از نمایندگان مجلس بابت رد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران متشکرم، افزود: بدون شک از هر جهت قدردان نمایندگان مردم هستم.

  شهردار تهران با تأکید بر اینکه بنده در تمام جلسات کمیسیون عمران مجلس شرکت کرده و به همه سوال های مطرح شده پاسخ داده ام، گفت: پس از توضیحات بنده مجلس با یک تصمیم هوشمندانه تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را رد کرد.

  قالیباف با تأکید بر اینکه شورای اسلامی شهر تهران هر ساله از شهرداری تهران حسابرسی می کند، گفت: بدون تردید این امر نشان می دهد که بر عملکردهای شهرداری تهران نظارت وجود دارد.

  وی ادامه داد: عده ای از تریبون مجلس شورای اسلامی اعلام می کنند که نمی دانیم چرا درآمدهای حاصله از محل پروانه ساخت و ساز شهر تهران این مقدار است مگر این قانون و بودجه شهرداری تهران نیست؟ مگر عمل کردن به قانون هم‌ پاسخ دارد؟

  شهردار تهران با بیان اینکه بر اساس قانون، دستگاه های زیادی به شهرداری نظارت می کنند، یادآور شد: بدون شک امروز از تعدد بیشتر از دستگاه نظارتی رنج می بریم.
  قالیباف با اشاره به اینکه طی سال های گذشته فساد در بیشتر سازمان ها و دستگاه ها وجود داشت، تصریح کرد: اگر می گویید شهرداری تهران فساد دارد پس چرا در طول این ۱۲ سال فعالیت حتی یک مورد هم پرونده فساد در شهرداری تهران پیدا نشد؟ این امر نشان از آن دارد که همه نسبت به شهرداری تهران حساس هستند و همه پروژکتورهای دولتی و غیر دولتی بر روی شهرداری تهران روشن است.

  وی با تأکید بر اینکه منکر تخلفات فردی برخی از افراد در شهرداری تهران نمی شوم، گفت: بدون شک تخلف و فساد سازمان یافته ای در شهرداری تهران وجود ندارد.

  شهردار تهران با بیان اینکه سیستم هوشمندسازی و سیستم پیشگیری از فساد در شهرداری تهران باعث شده فسادی در این نهاد اتفاق نیافتد، یادآور شد: تخلف اداری و تخلف یک فرد در هر جایی وجود دارد اما فساد و تخلف سازمان‌ یافته در شهرداری وجود ندارد چرا که اگر فساد وجود داشت حتی در خصوص یک زمینه‌ هم محکوم می‌شدیم.

  قالیباف با تأکید بر اینکه ما یک عهد با مردم خود بسته‌ایم و آن هم این است که حتی لحظه‌ای عمران را جز برای کار و تلاش وقف نکنیم بدون شک با ‌هیچ حاشیه‌ای نمی‌رویم و همچنان با روحیه جهادی و خدمت صادقانه برای مردم کار خواهیم کرد تا با این امر بتوانیم خدمت خالصانه برای مردم داشته باِشیم.

  وی با بیان اینکه هیچگاه از خدمت برای مردم دلسرد نمی‌شویم، افزود: همکارانی را می‌بینم که برای بستن یک پروژه چندین دلیل منطقی می‌آورند که یک کار در یک زمان مشخص امکان‌پذیر نیست، اما زمانی که آن کار را انجام می‌دهیم همان دوستان به ما می‌گویند که این کار انجام شده بهتر از کارهای دیگر است که این موضوع خود خضوع و برادری و کار برای خداست.

  شهردار تهران با تأکید بر اینکه وقتی نظر کسی مورد توجه و اهمیت قرار نمی‌گیرد و با ما همکاری نمی‌کنند و چوب لای چرخمان می‌گذارند گفت: با این امر شاید تصمیم دیگری گرفته شود که این امر برای ما ارزشمند است.

  شهردار تهران با تأکید بر اینکه گاهی شهروندان از ما سوال می‌پرسند که چرا در فاصله حرکت قطارها در بعضی از خطوط بسیار بالا است، یادآور شد: بنده همیشه گفته‌ام که زیرساخت‌ها و ساختن یک دیدگاه و همچنین تونل و ریل‌گذاری واجب تر از فاصله قطارها است، چرا که اگر تکمیل خطوط را رها کنیم نمی‌توانیم مطمئن باشیم که بعد از ما کسی آن را تکمیل کند به همین منظور بین خرید واگن و ساخت مترو اولویت می‌گذاریم.

  قالیباف به تکمیل همه خظوط مترو تا پایان سال آینده اشاره کرد و گفت: به مردم قول می‌دهیم خطوط مترو را تکمیل کنیم و در همین راستا هم همه تلاش خود را انجام خواهیم داد.

  وی ادامه داد: به مردم قول می‌دهم که فاصله حرکت قطارها را کم کنم و این امر را در اولویت کارهای خود قرار دهم.

  شهردار تهران با بیان اینکه برخی از اظهار نظرهای صورت گرفته بسیار غیر منصفانه، غیر مسلحانه و تخریبی است، تصریح کرد: وقتی تاریخ فعالیت و زندگی افراد را مشاهده می‌کنیم، می‌بینیم کار جدی و اثرگذاری انجام نداده‌اند ولی به کارهای ما انتقاد‌های غیرمنصفانه می‌گیرند.

  قالیباف ادامه داد: بدون شک شهر در حوزه اجتماعی، عمرانی، بافت فرسوده، فرهنگی، توسعه مترو و زیرساخت‌های محیط زیست همه برنامه‌ریزی شده و مشخص هستند و برخی از اقدامات نشان می‌دهد که هوشمندی و مبارزه با فساد در چه مسیری قرار دارد.

  وی در ادامه سخنان خود با اشاره حجم تولید واگن در کارخانه واگن‌سازی شهر تهران، افزود: روزانه کارخانه‌های زیادی تأسیس می‌شوند ولی کارخانه‌ واگن‌سازی ما در هر فصل توانسته هم فعالیت‌های خود را ادامه دهد و هم ظرفیت خود را بالا ببرد.

  قالیباف با بیان اینکه در برخی از موارد به دنبال ایجاد شغلی جدید نیستیم، تأکید کرد: همیشه تلاش‌ می‌کنیم شغل‌های فعالیت خود از دست نروند به همین منظور با برنامه‌ریزی‌های انجام شده سایر کارخانه‌های واگن‌سازی می‌توانند در بخش واگن‌سازی کار کنند و توسعه مترو را در تمام شهرها سرعت ببخشند.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر بحث ساخت مترو در شهر تهران در دیگر شهرهای ایران بسیار بالاست تصریح کرد: ما اقدامات زیادی انجام داده‌ایم و توانسته‌ایم ۸۵ درصد ایستگاه‌ها را در ۱۸ ماه بسازیم.

  شهردار تهران ادامه داد: هیچکس نمی‌تواند به این موضوع که خط ۶ مترو تهران با یک حجم عظیم در ۱۸ ماه ساخته شود فکر کند به همین دلیل معتقدم این اعداد و ارقام‌ها نشان از آن دارد که هیچ کاری نشد، ندارد.

  قالیباف به تست خط ۷ مترو تهران اشاره کرد و افزود: برای احداث این خط با مشکلات زیادی مواجه بودیم اما با وجود این مشکلات این خط را احداث کردیم.

  وی با تأکید بر اینکه امروزه مشکلات اقتصادی برای کل کشور وجود دارد، گفت: متأسفانه شهرداری تهران هم با مشکل رکود اقتصادی مواجه است ولی هنوز ۳۰ هزار نیرو در مجموعه مترو فعالیت می‌کنند.

  شهردار تهران از زحمات همه همکاران خود در مترو شهر تهران و همچنین قرارگاه خاتم‌الانبیا تشکر کرد و گفت: خوشحالم که تا به امروز توانسته‌ایم ۱۰۰ کیلومتر مترو را در شهر تهران احداث کنیم.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.